
Hatodik alkalommal lesz házigazdája Kézdivásárhely a dísznövény-kiállításnak és vásárnak. Az önkormányzat és egy magáncég által szervezett rendezvényre május 15-18. között kerül sor.
2014. április 14., 14:382014. április 14., 14:38
Kézdivásárhely önkormányzata az Assa Divi Kft. közreműködésével immár hatodszor várja a dísznövények szerelmeseit a Molnár Józsiás parkba, ahol május közepén dísznövény-kiállításra és vásárra kerül sor. A négynapos rendezvényen helyi termelők és kereskedők kínálják növényeiket és virágaikat, valamint kertészeti árucikkek vásárlására is lehetőség adódik. Emellett, számos kísérő programmal is készülnek a szervezők.
Az előző évek „receptje” annyira bevált, hogy a szervezők nem szándékoznak sokat változtatni, átmentik a jól működő programokat. A Bóbita Egyesület ebben az évben is kialakítja a Mesekertet, ahol a legkisebbek önfeledten szórakozhatnak, amíg szüleik megcsodálják a kiállított virágokat. A Szalmaszál virágüzlet idén is berendezi a látványsátrat, a Barabás Zsombor Háromszéki Népművészeti Egyesület pedig kézművesek részvételét ígérte.
A dísznövény-kiállításra és vásárra a szervezők helyi termelők, kereskedők, virágboltok és olyan cégek jelentkezését várják, akik kertészeti árucikkekkel foglalkoznak. Bővebb információk és jelentkezés Török Barnánál a 0744-343 092-es telefonszámon.
Tavaly szinte minden háromszéki városban hasonló számú baba jött világra, mint tavalyelőtt. A nevek tekintetében továbbra is az Anna és a Dominik a listavezető, de van pár régi, már kevésbé népszerű keresztnév: Erzsébet, Béla, Magdolna, Zsigmond.
2025 őszén az oktatási minisztérium olyan kísérleti programot hirdetett meg középiskolák számára, amely az intézményi autonómia erősítését szolgálta volna. Ám az új kerettantervvel gyakorlatilag lőttek ennek a kezdeményezésnek, és nemcsak annak.
Egyre nagyobb nyomás nehezedik az eleve kiszolgáltatott helyzetben lévő emberekre és önkormányzatokra a háromszéki községvezetők szerint. Az adóemelést a vidékiek is megérzik, különösen a kis jövedelműek és az idősek kerülnek nehéz helyzetbe.
A címben megfogalmazott kérdés költőinek tűnhet, pedig van rá precedens. Sőt, néhány kézdivásárhelyi tanácsos nemhogy nem szavazta meg a Bukarest által előírt adóemelést, hanem még kérkedik is vele. Holott nem kellene – mondja a város polgármestere.
Számos ittas sofőrt tartóztattak fel a hatóságok az év első napjaiban Háromszéken, ráadásul olyan is volt köztük, aki vezetői engedély nélkül ült a kormányhoz – derül ki a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
Csendes volt az évkezdés a kézdivásárhelyi kórház szülészetén: szokatlan módon egyetlen gyermek sem jött világra az első pár napban. Január ötödike azonban örömteli nap, hiszen ma két baba született, másik kettő úton van.
Közúti baleset történt pénteken este kevéssel hat óra után a Kovászna megyei Kökös közelében. Rendőrök irányítják a forgalmat.
Kisfiú született elsőként 2026-ban a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházban. Demeter Szebasztian az újév reggelén látta meg a napvilágot.
A legtöbben belgyógyászati problémák miatt kértek orvosi segítséget a karácsonyi napokban a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházban, de jócskán voltak gyermekgyógyászati, ortopédiai és neurológiai esetek is.
A hulladék elszállításáért is többet kell majd fizetni januártól Háromszéken. Megtudtuk az áremelés mértékét a TEGA Rt-nél.
szóljon hozzá!