
Fotó: Lukácsi Lehel
Két kerékpárlopás is történt kedden Háromszéken – tájékoztatott Nicoleta Marin Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, aki hozzátette, egyik esetben a bűncselekmény elkövetésének kísérletéért egy kiskorút gyanúsítanak.
2015. április 22., 16:262015. április 22., 16:26
2015. április 22., 16:392015. április 22., 16:39
Egy sepsiszentgyörgyi lakostól érkezett a bejelentés kedden délután 16 órakor, hogy rajtakapott két személyt, amint egy kerékpárt próbáltak meglovasítani tömbházuk lépcsőházában 15 óra 30 perc környékén. A gyanúsítottak egyike elmenekült, így a kiérkezett rendőröknek csupán a másik elkövetőt sikerült azonosítaniuk egy bodoki, 17 éves kiskorú személyében. Az ügyben lopási kísérlet gyanújával nyomoznak a hatóságok, valamint az elmenekült gyanúsított azonosítása is folyik.
Egy szentkatolnai férfi is panaszt tett kedden délelőtt, miszerint a még április 15-én, kora délutáni órákban eltulajdonított kerékpárjával látott egy másik személyt a településen. A bicikli egyébként a panasztevő tömbházának előteréből tűnt el. A nyomozást és a tettenérést követően a kerékpárt visszaszolgáltatták a jogos tulajdonosának, az ügyben pedig lopás gyanújával indítottak bűnvádi eljárást.
Mintegy háromnapos beavatkozás után sikerült eloltani a lécfalvi hulladékgyűjtő központban vasárnap kitört tüzet. A tűzoltók folyamatosan, éjszaka is dolgoztak a tűzfészkek felszámolásán és a lángok újbóli fellobbanásának megakadályozásán.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
A Kézdivásárhelyt és Kézdiszentléleket összekötő kerékpárútnak egyelőre csak az egyik felén zajlik a munka. A Kézdisárfalvára vezető szakasz azonban már átadás előtt áll, ide az éjszakai világításához szükséges oszlopokat, lámpatesteket várják.
Előpatakon autó-, Sepsiszentgyörgyön rolleres, míg Kökös községben biciklis baleset történt vasárnap – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Bántalmazta, majd a telefonját is eltulajdonította egy nőnek a szomszédjában lakó sepsiszentgyörgyi férfi, akit előzetes letartóztatásba helyeztek vasárnap a hatóságok – közölte a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Porig égett a lécfalvi hulladéklerakó szelektív hulladék válogatására szolgáló csarnoka a vasárnap délután keletkezett tűzben. Az oltás hétfőn is tart, a kárt jelenleg egymillió euróra becsülik, és a tűzeset 30–40 embert érint közvetlenül.
Noha leváltották az éjszaka dolgozó szakembereket, továbbra is zajlik a tűzoltás a lécfalvi hulladékgyűjtő telep válogatáshoz használt csarnokánál. A vizet egy három kilométerre lévő patakból biztosítják.
Legendáinkból érkezett, óvott küzdelmeinkben, s a jövendőbe vezet. Kézdiszéket és Orbaiszéket követően ezúttal a történelmi Sepsiszéken folytatjuk turulmadaras emlékműveink számbavételét.
Kigyulladt egy válogatócsarnok vasárnap délután a Kovászna megye hulladékát tároló lécfalvi telepen, amely jelenleg is nagy füsttel ég. A tűzoltók nagy erőket mozgósítanak, brassóiak is besegítenek.
Folytatódik az Öt Nyáresti Koncert hatodik évada a Sepsiszentgyörgyi Református Vártemplom udvarán. Vasárnap este Pethő Csaba gitárművész fellépésére várják a közönséget.
szóljon hozzá!