Balesetek a háromszéki utakon

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

Egy súlyos, és több, könnyebb sérüléssel végződött baleset történt az elmúlt hétvégén Háromszéken – tájékoztatott Nicoleta Marin Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. Voltak, akik ittasan vagy jogosítvány nélkül is vezettek az elmúlt napokban.

Bencze Melinda

2015. április 27., 18:142015. április 27., 18:14

Súlyos sérüléssel végződött az a baleset, amelyet a megfelelő követési távolság be nem tartása okozott még pénteken. A 29 éves bákói fiatalember Réty közelében, ám a település határán kívül haladt már gépjárművével a 11-es országúton, amikor az előtte, ugyanabba az irányba tartó állatvontatású jármű után nem tartotta be a megfelelő követési távolságot, ezért nekiütközött. A baleset során a szekér lesodródott az úttestről, vezetőjét pedig súlyos sérülésekkel szállították a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházba.

Könnyebb sérülésekkel végződött egy másik közúti baleset vasárnap kora délután a 10-es országút bodzavidéki, Zabrató község területén levő szakaszán. A vizsgálatok alapján kiderült, hogy egy 34 éves férfi motorkerékpárján Buzău irányából tartott Brassó felé, és a megengedettnél gyorsabban hajtott, így egy kanyarban elvesztette uralmát járműve fölött és lesodródott az úttestről. A motorbiciklis könnyebb sérüléseit a bodzavidéki kórházba látták el, majd a Brassó Megyei Kórházba kiegészítő egészségügyi ellenőrzésekre küldték.

Bölönben is könnyebb sérülésekkel végződött egy baleset vasárnap este. A 103-as megyei úton egy 52 éves férfi egy forgalomba be nem íratott robogót vezetve szabálytalanul járt el, amikor egy mezei útra kanyarodott, majd egy szabályosan közlekedő haszongépjárműnek ütközött. A robogót vezető férfi leeset a járművéről, és könnyebb sérüléseket szenvedett. Az alkoholteszt során 0,61 mg/l légalkoholszintet mutattak ki a robogós leheletéből. Ellene be nem jegyzett jármű-, továbbá alkohol befolyásoltsága alatt való -vezetés gyanújával indítottak bűnvádi eljárást.

Bulgáriában bejegyzett haszongépjárművet vezetett jogosítvány nélkül az 51 éves U.L.,Gelence közelében. A férfi ellen jogosítvány nélküli vezetés gyanújával indított eljárást a gelencei rendőrkapitányság.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. december 29., hétfő

Sürgősségi esetek karácsony alatt Sepsiszentgyörgyön

A legtöbben belgyógyászati problémák miatt kértek orvosi segítséget a karácsonyi napokban a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházban, de jócskán voltak gyermekgyógyászati, ortopédiai és neurológiai esetek is.

Sürgősségi esetek karácsony alatt Sepsiszentgyörgyön
Hirdetés
2025. december 29., hétfő

Nem marad el az áremelés, de tűrhető a mértéke

A hulladék elszállításáért is többet kell majd fizetni januártól Háromszéken. Megtudtuk az áremelés mértékét a TEGA Rt-nél.

Nem marad el az áremelés, de tűrhető a mértéke
2025. december 28., vasárnap

Hatékonyabb segítségnyújtás a bajba jutott gyerekeknek

Mobilcsapatot hoz létre a háromszéki szociális ellátási és gyermekvédelmi igazgatóság azzal a céllal, hogy hatékonyabban válaszoljon az elhanyagolt, bántalmazott gyerekekről szóló bejelentésekre. A szolgáltatást a 119-es hívószámmal kapcsolják össze.

Hatékonyabb segítségnyújtás a bajba jutott gyerekeknek
2025. december 28., vasárnap

Háromszázzal több család jut vezetékes vízhez Kovásznán

Bár az utcafelásások, ideiglenes forgalomkorlátozások, az ivóvíz-szolgáltatás akadozása idén okozott bosszúságot Kovászna város lakóinak, az mindenképp jó hír, több mint háromszáz új háztartás csatlakozhat a vízhálózathoz.

Háromszázzal több család jut vezetékes vízhez Kovásznán
Hirdetés
2025. december 24., szerda

Ünnepek biztonságban: ezekre figyelmeztetnek a tűzoltók

Az ünnepi időszak idején megnő a tűzesetek és más veszélyhelyzetek kockázata, ezért a Kovászna megyei katasztrófavédelem a szálláshelyeken és az otthoni karácsonyi díszítés során betartandó legfontosabb biztonsági szabályokra hívja fel a figyelmet.

Ünnepek biztonságban: ezekre figyelmeztetnek a tűzoltók
2025. december 23., kedd

Sepsiszentgyörgyi diákok, akik kiérdemelték a város elismerését

A Székely Mikó Kollégium és a Mikes Kelemen Elméleti Líceum öt diákjának teljesítményét díjazta Sepsiszentgyörgy városi tanácsa karácsony előtti utolsó ülésén. Antal Árpád polgármester a tanácsülés végén röviden értékelte az idei évet is.

Sepsiszentgyörgyi diákok, akik kiérdemelték a város elismerését
2025. december 23., kedd

Ígéretekkel tele a padlás, tartós megoldásra van szükség az árvízproblémák kezelésére

Az összehangolt munkának köszönhetően a korábbinál gyorsabban tudtak beavatkozni a tavaszi árvízkor, a hosszú távú cél azonban a megelőzés lenne. Kovászna megye prefektusa ezért megvalósíthatósági tanulmány elkészítését kéri a vízügyi igazgatóságtól.

Ígéretekkel tele a padlás, tartós megoldásra van szükség az árvízproblémák kezelésére
Hirdetés
2025. december 22., hétfő

Ittasan, jogosítvány nélkül balesetezett, majd elmenekült a helyszínről

Több bűncselekmény miatt is elfogatóparancs volt érvényben a férfi ellen, aki autójával védőkorlátnak ütközött Kézdisárfalván. A fiatalember alkohol hatása alatt, jogosítvány nélkül vezetett, és miután balesetezett, elmenekült a helyszínről.

Ittasan, jogosítvány nélkül balesetezett, majd elmenekült a helyszínről
2025. december 22., hétfő

Egy kisfiú hallásáért tartanak jótékonysági estet

Filmvetítéssel egybekötött jótékonysági estet szervez a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központ és a Pittyes 2-es és Gyufa december 23-án 16 és 18 órától az intézmény nagytermében. A cél: segíteni egy hallássérült kisfiún és édesapján.

Egy kisfiú hallásáért tartanak jótékonysági estet
2025. december 20., szombat

Hét autó ütközött össze Dálnok községben – fotók

Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. A forgalom sokáig állt a baleset miatt.

Hét autó ütközött össze Dálnok községben – fotók
Hirdetés