
Fotó: Nagy D. István
Tetemes összegek visszafizetését követeli az Állami Számvevőszék a sepsiszentgyörgyi önkormányzattól, amelyeket a hatóság szerint jogtalanul osztottak szét az alkalmazottak között. A városháza a bírósághoz fordul az ügyben.
2013. december 12., 19:112013. december 12., 19:11
2013. december 12., 19:112013. december 12., 19:11
Egy ügyvéd felfogadásáról kellett döntenie csütörtöki rendkívüli ülésén a sepsiszentgyörgyi képviselő-testületnek, aki majd képviseli az önkormányzatot az Állami Számvevőszékkel szembeni perben.
Antal Árpád, a vonatkozó határozat kapcsán – amely végül négy tartózkodó szavazattal lett jóváhagyva – elmondta, hogy a hatóság legutóbbi vizsgálódása során az ellenőrök arra a megállapításra jutottak, hogy az önkormányzat jogtalanul biztosított 2012 során, juttatásokat a hivatal alkalmazottainak, akik vissza kellett fizessék a felvett összegeket. A számvevőszék döntése értelmében összesen nagyjából 1,5 millió lejről lenne szó, a hatóság már megtette a lépéseket a behajtás érdekében, az önkormányzat által benyújtott óvást pedig elutasították.
Antal Árpád rámutatott: a döntést nem fogadják el, ugyanis az összes juttatás a vonatkozó jogszabályok betartásával történt, és a bírósághoz fordulnak az ügyben. Mivel a hivatal jogászai is érintettek, így ők nem képviselhetik az önkormányzatot ebben a perben, ezért egy ügyvéd alkalmazását kellett jóváhagynia a képviselő-testületnek.
Mintegy háromnapos beavatkozás után sikerült eloltani a lécfalvi hulladékgyűjtő központban vasárnap kitört tüzet. A tűzoltók folyamatosan, éjszaka is dolgoztak a tűzfészkek felszámolásán és a lángok újbóli fellobbanásának megakadályozásán.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
A Kézdivásárhelyt és Kézdiszentléleket összekötő kerékpárútnak egyelőre csak az egyik felén zajlik a munka. A Kézdisárfalvára vezető szakasz azonban már átadás előtt áll, ide az éjszakai világításához szükséges oszlopokat, lámpatesteket várják.
Előpatakon autó-, Sepsiszentgyörgyön rolleres, míg Kökös községben biciklis baleset történt vasárnap – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Bántalmazta, majd a telefonját is eltulajdonította egy nőnek a szomszédjában lakó sepsiszentgyörgyi férfi, akit előzetes letartóztatásba helyeztek vasárnap a hatóságok – közölte a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Porig égett a lécfalvi hulladéklerakó szelektív hulladék válogatására szolgáló csarnoka a vasárnap délután keletkezett tűzben. Az oltás hétfőn is tart, a kárt jelenleg egymillió euróra becsülik, és a tűzeset 30–40 embert érint közvetlenül.
Noha leváltották az éjszaka dolgozó szakembereket, továbbra is zajlik a tűzoltás a lécfalvi hulladékgyűjtő telep válogatáshoz használt csarnokánál. A vizet egy három kilométerre lévő patakból biztosítják.
Legendáinkból érkezett, óvott küzdelmeinkben, s a jövendőbe vezet. Kézdiszéket és Orbaiszéket követően ezúttal a történelmi Sepsiszéken folytatjuk turulmadaras emlékműveink számbavételét.
Kigyulladt egy válogatócsarnok vasárnap délután a Kovászna megye hulladékát tároló lécfalvi telepen, amely jelenleg is nagy füsttel ég. A tűzoltók nagy erőket mozgósítanak, brassóiak is besegítenek.
Folytatódik az Öt Nyáresti Koncert hatodik évada a Sepsiszentgyörgyi Református Vártemplom udvarán. Vasárnap este Pethő Csaba gitárművész fellépésére várják a közönséget.
szóljon hozzá!