Szigetszentmiklóson a gyergyószentmiklósiak

•  Fotó: Pethő Melánia

Fotó: Pethő Melánia

A kapcsolatok szorosabbá fűzése céljával látogatott Szigetszentmiklósra az elmúlt hét végén Gyergyószentmiklós 39 fős küldöttsége.

Pethő Melánia

2013. február 18., 17:492013. február 18., 17:49

2013. február 18., 18:082013. február 18., 18:08

Szabó Józsefnek, Szigetszentmiklós polgármesterének a meghívására közel negyvenfős gyergyószentmiklósi küldöttség látogatott hétvégén a Csepel-szigeti városba. Bár a két település között már az 1990-es évek elejétől él a testvérvárosi kapcsolat, csak most került sor arra, hogy az önkormányzatok által működtetett intézmények képviselői is megismerkedhessenek. „Öröm számunkra, hogy kapcsolatunkat ily módon is élővé tesszük, akárcsak az a kölcsönös törekvés, hogy megismerjük egymás életét, munkáját, hogy tanuljunk egymástól. Ezáltal még erősebbre fűzzük a közöttünk lévő kötelékeket” – üdvözölte a küldöttséget Szabó József polgármester. Szigetszentmiklós és Gyergyószentmiklós kapcsolatáról szólva kifejtette, az összetartozás, nem pedig a testvérvárosi státus jelenti a közös gyökeret, ezt pedig, akár egy családban, a továbbiakban is erősíteni kell.

A gyergyóiak megállapíthatták, a polgármester által említett törekvésnek már most érzékelhető az eredménye, a székelységgel való szolidaritás jelképeként ugyanis a küldöttség fogadását megelőzően tűzték ki a városháza homlokzatára a székely zászlót.

A gyergyói küldöttség fogadására összegyűltekhez szólva Mezei János polgármester kifejtette: „Lelki kötelék fűz minket ehhez a hazához, ehhez a nemzethez. Ezt a köteléket sem a politika, sem a határok, sem a materiális világ nem tudja szétválasztani.” A székely zászló felvonásával kapcsolatban a sajtó érdeklődésére Mezei elmondta, az anyaország szellemi támogatása nagyon fontos a határon túliak számára.

Szakmai programok és kikapcsolódás

A városházán tartott fogadást követően az önkormányzati képviselőkből, intézményvezetőkből és a sajtó képviselőiből álló gyergyói küldöttség tagjai szakterületüknek megfelelő intézményekhez látogattak el. Kiscsoportos programok keretében nyerhettek betekintést a városi könyvtár, a közösségi ház, iskolák, sérült gyerekekkel foglalkozó óvoda, időseket segítő szociális intézmény, a helyi rádió és televízió működésébe, ugyanakkor a városgazdálkodási vállalat tevékenységét is megismerhették. A küldöttséggel tartó Cikó László lelkipásztor két szentmisét tartott a szigetszentmiklósi templomban, a Hóvirág Néptáncegyüttes tagjai pedig tánctudásukból nyújtottak két helyszínen is ízelítőt.

A szakmai programok mellett a gyergyóiak kikapcsolódásáról is gondoskodtak a vendéglátók, Szigetszentmiklós látványosságainak bemutatásán túl budapesti programokat is biztosítva számukra. Ezek keretében került sor az országháza meglátogatására, ahol dr. Kövér László, a Magyar Országgyűlés elnöke fogadta a gyergyói küldöttséget, a különleges látogatókat kivételesen dolgozószobájába is betessékelve.

Bővítenék a kapcsolatokat

Szombaton este a kölcsönös ajándékozás és köszönetnyilvánítás mellett további kapcsolatépítési tervek is szóba jöttek. Szabó József polgármester kifejtette, szeretné, ha ezentúl évente legalább egyszer sor kerülne hasonló találkozásra. Elmondta azt is, a kulturális és oktatási intézmények képviselőinek látogatása mellett szívesen lenne szervezője olyan találkozónak, ahol a két Szentmiklós település vállalkozói tudnak asztalhoz ülni, tapasztalatokat cserélni, együttműködési módokat találni. Gyergyószentmiklós a vendéglátóknak számos ajándék mellett gyergyói címeres házikenyeret ajándékozott, és Mezei János polgármester a küldöttség nevében tett ígéretet kapcsolatápolásra.

A gyergyói küldöttség Szigetszentmiklóson szerzett tapasztalatairól a Gyergyói Hírlap február 19-i számában olvashatnak.

szóljon hozzá! Hozzászólások

A rovat további cikkei

2026. június 10., szerda

Közeleg a hetedik Feltöltő fesztivál

Zenével, közösségi élményekkel és lelki feltöltődéssel várja Gyergyószentmiklós a FeltöltŐ Keresztény Zenefesztivál közönségét. Június 18–21. között a „Boldogok, akik békét teremtenek” mottóval szólalnak meg a dallamok, hangzanak el az előadások.

Közeleg a hetedik Feltöltő fesztivál
Közeleg a hetedik Feltöltő fesztivál
2026. június 10., szerda

Közeleg a hetedik Feltöltő fesztivál

Hirdetés
2026. június 10., szerda

Házkutatások Hargita megyében: cigarettát, szeszt és készpénzt foglaltak le

Két házkutatást tartottak szerdán Hargita megyében jövedéki termékek illegális birtoklása és forgalmazása miatt. A rendőrök 4720 szál cigarettát, 56 liter etil-alkoholt, 33,5 liter tömény szeszes italt és 5000 lej készpénzt foglaltak le.

Házkutatások Hargita megyében: cigarettát, szeszt és készpénzt foglaltak le
2026. június 09., kedd

Több gyergyószentmiklósi helyszínen zajlanak egyszerre munkálatok

Gyergyószentmiklóson jelenleg több infrastrukturális beruházás is zajlik párhuzamosan. Egyszerre dolgoznak a szennyvízhálózat bővítésén, a korábban felásott utak helyreállításán, és készülnek az elektromosautó-töltőállomások is.

Több gyergyószentmiklósi helyszínen zajlanak egyszerre munkálatok
2026. június 08., hétfő

Megszüntették Barti Tihamér hatósági felügyeletét

A Brassói Ítélőtábla helyt adott a Barti Tihamér, a Hargita megyei tanács tisztségéből felfüggesztett alelnöke által benyújtott fellebbezésnek, és jogerős döntéssel megszüntette az ellene korábban elrendelt hatósági felügyeletet.

Megszüntették Barti Tihamér hatósági felügyeletét
Hirdetés
2026. június 07., vasárnap

Verekedés Salamáson

Salamási verekedéshez riasztották a maroshévízi rendőrséget június 6-án.

Verekedés Salamáson
Verekedés Salamáson
2026. június 07., vasárnap

Verekedés Salamáson

2026. június 07., vasárnap

Pszichiátriai kórházban csaptak fel a lángok

Szombat éjjel kigyulladt a gyergyótölgyesi pszichiátria. A tűzesetnek nincsenek sérültjei.

Pszichiátriai kórházban csaptak fel a lángok
2026. június 06., szombat

Óvni azt, ami a bölcsőtől a koporsóig része az életünknek – videó

Az erdő az élet egyik legfontosabb egyensúlyteremtő erejeként tisztítja a levegőt, otthont ad számtalan élőlénynek, védi a talajt, és csendben gondoskodik arról, hogy a természet körforgása fennmaradjon.

Óvni azt, ami a bölcsőtől a koporsóig része az életünknek – videó
Hirdetés
2026. június 05., péntek

Ezen a hétvégén is remek élményeket kínál a gyergyószentmiklósi Nyári Ifjúsági Színpad

A hétvégén újra benépesül a Tarisznyás Márton Múzeum udvara: játék, színház és könnyed nyári hangulat várja az érdeklődőket. A szervezők törekvése, hogy minden korosztály találjon magának valami érdekeset.

Ezen a hétvégén is remek élményeket kínál a gyergyószentmiklósi Nyári Ifjúsági Színpad
2026. június 05., péntek

Kilencvenhárom garázst bontottak le határidőre a Virág negyedben

128 engedély nélküli építmény volt a Virág lakónegyed déli részén. Ebből 93-at bontottak le önként a tulajdonosaik május végéig a városháza kérésének eleget téve. A többieket is fel kell számolni, hogy a negyed teljes felújítása megtörténhessen.

Kilencvenhárom garázst bontottak le határidőre a Virág negyedben
2026. június 04., csütörtök

Több száz gyergyószentmiklósi gyerekhang a nemzeti összetartozásért

Énekkel csatlakoztak a Nemzeti Összetartozás Napjához a gyergyószentmiklósi Fogarasy Mihály Általános Iskola diákjai: 402 alsó tagozatos tanuló adta elő az Otthon vagyunk című dalt a Szent István-templomban.

Több száz gyergyószentmiklósi gyerekhang a nemzeti összetartozásért
Hirdetés