
Fotó: Gergely Imre
A Gyilkostó úton a Both-várától indulnak hétfőn a gépek: hozzálátnak a tavaly felásott útfelület helyreállításához, visszaaszfaltozásához. Mindeközben zajlik a kövezett utak, utcák javítása is, a fagyosszentek után pedig elkezdik virágok kiültetését.
2025. május 16., 16:582025. május 16., 16:58
2025. május 16., 16:592025. május 16., 16:59
Sajtótájékoztatón számolt be Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere és Len Emil Balázs alpolgármester a városban zajló és hamarosan induló munkálatokról. A kivitelező jövő héten megkezdi a tavalyi csatornázási munkálatok nyomán felásott útszakaszok helyreállítását. A megyei közlekedésrendészet jóváhagyásával
Az aszfaltozási munkálatok ideje alatt a Csíkszereda felől Gyilkostó irányába tartók a Selyem utcán keresztül közlekedhetnek, míg a Gyilkostó felől érkező forgalmat a Rákóczi Ferenc utcába terelik. Az útlezárások és terelések várhatóan két hétig lesznek érvényben. A pontos terelőútvonalak a város önkormányzatának Facebook-oldalán is elérhetők.
Amint Nagy Zoltán elmondta, a vártnál gyorsabban halad a Gyilkostó úton zajló vízvezeték-lefektetés, jó esély van arra, hogy akár tíz napon belül befejeződjön. A tervek szerint mire az aszfaltozógépek átvennék a terepet a még hátralevő részen, a vízvezetés befejeződik.
A város kövezett útjainak a javítását is elkezdték. Amint Len Emil Balázs közölte, a munkálatokhoz 8000 tonna zúzott követ vásároltak, és
Most az Ady Endre utca van soron, majd a Felső Iskola utca és a Gödrös utca következik. Ahogy ezen a városrészen végeznek, folytatják a munkát más utcákban is.
Aszfaltra várva. Az útlezárások és terelések várhatóan két hétig lesznek érvényben. Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
A munkálatokat a mellékgazdaság saját gépparkjával végzi. Az érintett utcák lakóit előzetesen tájékoztatják majd az ütemtervekről.
emellett összesen ugyanekkora felületen eltüntetik a kátyúkat is. Az elmúlt időszakban végzett felmérés szerint ennyire van idén szükség az aszfaltozott utakon.
Elkezdődött a virágágyások előkészítése is. Egynyári, virágzó növényekből álló ágyásokat alakítanak ki, ezek mellett, a megfelelő időben évelőket is kiültetnek. A villanyoszlopokra ismét muskátlik kerülnek. A virágok egy részét a városi kertészet termelte, a többit más kertészetekből szerzik be. A kiültetéssel megvárják a fagyosszentek leteltét.
A régi, elhasználódott padokat új, korszerű padokra cserélik, és parkosítással is javítják a terület esztétikai megjelenését.
Amint elhangzott, a lakosság jobb tájékoztatása érdekében készül egy interaktív térkép, amelyen nyomon követhető lesz minden folyamatban lévő beruházás. A térkép megjeleníti majd a munkálatok fázisát, készültségi szintjét, a munkák tartalmát, és a tervezett befejezési időpontokat. A rendszer hamarosan elérhetővé válik minden érdeklődő számára.
Nem szabad csak gazdasági jelentőséget látni a vallási turizmusban. Sőt, az Isten tiszteletét nem írhatja felül a templom: akkor is a csend és az imádság helye marad, ha nyitott bármilyen látogatónak – emelte ki Kovács Gergely érsek Gyergyószentmiklóson.
A Szent Miklós Napok keretében nyílik meg a Mikulás Falu a gyergyószentmiklósi Tarisznyás Márton Múzeum udvarán. Az esemény 3 napon át várja a családokat programokkal, de a helyszín utána is látogatható lesz, egészen december 21-ig.
Utak, tájak címmel nyílik meg december 5-én 17 órakor Funkenhauzer Zsófia képzőművész kiállítása a gyergyószentmiklósi Pro Art Galériában.
Megérkezett Gyergyószentmiklósra az első két, 79 férőhelyes elektromos autóbusz, amelyek a város és környékbeli községek közszállítását fogják szolgálni. A járművek díszítéséhez több száz gyermektől várnak rajzokat.
Tartós élelmiszert gyűjt a gyergyószentmiklósi önkormányzat rászoruló időseknek és családoknak november 28. és december 16. között, több városi gyűjtőponton.
Gyergyóremete is elindítaná a Lábbusz programot, amelynek célja, hogy a gyerekek biztonságosan, szervezetten és környezettudatos módon jussanak el reggelente az iskolába. Önkéntes kísérőkre – úgynevezett „buszvezetőkre” – van szükség.
A gyergyószentmiklósi Vöröskereszt idén is megszervezi hagyományos adománygyűjtését a térségben élő rászorulók támogatására az Ajándékot termő fa elnevezésű akció keretében.
Új szobra készült Gyergyószentmiklós védőszentjének, ezt viszik körbe a város főterén a Szent Miklós templom idei búcsús körmenetén. Fogarasy Mihály püspök emlékét pedig az életét bemutató könyv és kiállítás is közelebb hozza a közösséghez.
Tizenkettedik alkalommal szervezik meg Gyergyószentmiklóson az adventi tartósélelmiszer-gyűjtést. Az Együtt egymásért akcióval 500 rászoruló család ünnepét teszik könnyebbé. Kérik az embereket, hogy legyenek a remény hordozói, figyeljenek egymásra.
Letartóztattak egy 50 éves bélbori férfit, aki megszegte a korábban ellene kiadott távoltartási végzést, melyet családon belüli erőszak elkövetése miatt rendeltek el.
szóljon hozzá!