Az önkéntes tűzoltók közötti tapasztalatcsere, a közös gyakorlatozás, valamint az emberek bizalmának elnyerése volt a lényege a második alkalommal megrendezett Máréfalvi Tűzoltónapoknak, amelyen egy több gyakorlatból álló versenyt is tartottak.
2018. július 22., 09:392018. július 22., 09:39
Fontosak a gyakorlatok és a versenyek. Ezek a tűzoltók magabiztosságát is növelik
Fotó: Barabás Ákos
Az önkéntes tűzoltók közötti tapasztalatcsere, a közös gyakorlatozás, valamint az emberek bizalmának elnyerése volt a lényege a második alkalommal megrendezett Máréfalvi Tűzoltónapoknak, amelyen egy több gyakorlatból álló versenyt is tartottak.
2018. július 22., 09:392018. július 22., 09:39
Fotó: Barabás Ákos
„Bátrabban hívnak baj esetén az emberek, ha egy hasonló rendezvényen betekintést nyernek a munkánkba és megismernek minket és képességeinket, számunkra pedig elengedhetetlen a közösség támogatása” – fejtette ki lapunknak László Szilárd, a kétnapos esemény főszervezője, a Forrás Önkéntes Tűzoltó Egyesület vezetője. Hangsúlyozta,
A rendezvényen az ülkei, székelyszentkirályi, szentegyházi, lövétei, kápolnásfalusi és homoródújfalusi tűzoltócsapatok is részt vettek a házigazdák mellett. László Szilárd rámutatott:
Fotó: Barabás Ákos
Ezt erősítette meg lapunknak Csáki Dénes, a szentkirályi tűzoltók parancsnok-helyettese is, hozzátéve, hogy a gyakorlatozások az önkéntesek felkészültségét, magabiztosságát is növelik, így jobban teljesítenek tényleges problémák esetén.
A közös ünnep kiemelkedő része volt a tűzoltók versenye, amelyen akadályokat kellett leküzdjenek a részvevők, ezzel is bizonyítva rátermettségüket. Érdekesség volt, hogy a tűzoltók mellett, civilek is kipróbálhatták magukat.
Fotó: Barabás Ákos
Egy élethű szimulációt is láthattak, akik szombaton ellátogattak a máréfalvi futballpályára, a helyi önkéntesek ugyanis bemutatták, miként oltanak el egy meggyulladt autót.
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Június végén megérkezett a mozik kínálatába a Brad Pitt főszereplésével készült F1, ami egy, a Formula-1 világában játszódó fikciós dráma, amit valós események ihlettek. Ajánló.
Elutasítják és nem tartják hatékonynak a román kormány közoktatást érintő válságkezelési intézkedéstervezetét – állást foglalt a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége.
A hatalmas forgalom és a zsúfoltság miatt bedugult a Transzfogarasi út, a parkoló autók egymás útját zárták el.
A marosvásárhelyi VIBE Fesztivál nemcsak buliról, hanem közösségről, hangulatról és magyar identitásról is szól – legalábbis ezt mondják azok a fiatalok, akik ott voltak.
Vörös beavatkozási tervet léptettek életbe vasárnap délben Konstanca megyében, miután az A2-es autópályán tömegbaleset történt több jármű részvételével – közölte a Konstanca megyei tűzoltóság.
A kormány adóügyi intézkedései ellen tiltakoznak hétfőn a parlament épülete előtt az egészségügyi dolgozókat tömörítő Sanitas szakszervezeti szövetség, valamint az oktatási szakszervezetek tagjai.
Mindössze öt megyét nem érint az országos kánikulariasztás, köztük Hargita és Kovászna megyét sem, de Maros megyére is csak elsőfokú hőségriasztás érvényes. Ezzel szemben Románia déli részén vörös jelzésű riadót fújnak az elviselhetetlen hőség miatt.
Július 14-étől elérhető lesz az egészségügyi minisztérium honlapján egy online űrlap a kórházi étkeztetéssel kapcsolatos panaszok bejelentésére – közölte egy szombati Facebook-bejegyzésben Alexandru Rogobete tárcavezető.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt vasárnap reggel 6 óra 29 perckor Gorj megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Felcsíki, alcsíki, kászoni, vagy éppen gyimesi és moldvai – számos tájegység népviseletbe öltözött képviselője ünnepelt együtt szombaton a csíksomlyói nyeregben, az Ezer Székely Leány Napján. Videón mutatjuk.
szóljon hozzá!