Garanciában lévő épületek garantáltan bosszantó állapotokkal

Az ANL-lakások bérlői, a tömbházakat építő fővállalkozó, a munkálatokat végző cégek és a városvezetés képviselőinek januári találkozása után az égető gondok megoldódni látszanak a gyergyószentmiklósi ifjúsági tömbházak esetében. A közösséget érintő ügyek hatékonyabb ügyintézése végett a lakók bérlői társulást hoztak létre.

Pethő Melánia

2011. február 14., 15:402011. február 14., 15:40

2011. február 14., 16:332011. február 14., 16:33

Bosszankodások sorozata után az ifjúsági tömbházak lakói találkozót kezdeményeztek a városháza képviselőivel és a társasházak építőivel, ahol a beköltözés után tapasztalt hibákról számoltak be, és kérték, hogy a garanciában lévő tömbházakban az illetékesek tegyenek eleget az épületekre vállalt szavatossági előírásoknak. A lakók a nyílászárók minőségére panaszkodtak, illetve kérték az épületek fűtését ellátó, meghibásodott gázkazánok megjavítását.

A fűtésprobléma megoldására nem kellett sokat várniuk, az illetékes vállalat a januári találkozó után nem sokkal kicserélte a kazán meghibásodott tartozékát, és arra is igéretet tett, hogy hamarosan megoldja a pumpák automatizálását is.



A téli hidegekben a rosszul záró ablakokra, erkélyajtókra jégréteg rakódott

A hideg téli napokon nem csak a fűtés, de a rosszul záró ajtók, ablakok miatt is kellemetlenségei adódtak a lakóknak. A nyílászárók állapota nem újkeletű, a bérlők már beköltözésük után jelezték, hogy amikor nagyobb esőzések vannak, a rosszul felszerelt ablakok illesztésein befolyik az esővíz. Amelyik irányból fúj a szél, ott beázik a lakás. Ez a helyzet nem csupán egy-egy lakrészben, hanem a lakások többségében fennáll. A téli hidegekben a rosszul záró ablakokra, erkélyajtókra jégréteg rakódott – ezek elolvadása után, illetve a befolyt esővíz miatt néhány helyen a padló is felpúposodott.

A panaszokat több ízben is javításokkal próbálta orvosolni az illetékes vállalat, a gondok azonban nem szűntek meg teljesen. A napokban ismét a helyszínen mérte fel az állapotokat a cég, ahol lehetett, javításokat is eszközöltek, ahol viszont  túlságosan elferdültek nyílászárók, kicserélésük végett lemérték azokat.

A bérlők bíznak az igéretekben, amint azt többen is elmondták, remélik, a nyár folyamán véglegesen megoldódnak az építés során keletkezett hibák, ellenkező esetben panaszaikkal a fogyasztóvédelemhez fordulnak.

Megalakult a bérlői egyesület

„Nem csak a lakások állapota okoz gondot. A társasházakra vonatkozó szabályok be nem tartása esetenkén bosszankodásra ad okot, és a szolgáltató cégekkel is elég bonyolult az ügyintézés. Ezek kiküszöbölése végett bérlői egyesületet hoztunk létre, a közösen összeállított belső rendszabállyal pedig elejét szeretnénk venni a nézeteltéréseknek” – közölte Patka Ildikó lépcsőházfelelős.

Elmondta, a bérlői egyesület megalapításának első törvényes lépésein már túl vannak – gyűlésen ismertették a lakókkal a működésére vonatkozó jogszabályokat, megtörtént a névfoglalás, az alakuló okiratok összeállítása után pedig elindították a bejegyzési folyamatot. A két tömbház közössége abban reménykedik, hogy az egyesület megalakításával pályázati lehetőségek is megnyílnak előttük.

szóljon hozzá! Hozzászólások

A rovat további cikkei

2026. január 11., vasárnap

Holtan találtak egy fiatalembert egy vendéglő padlásterében

Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.

Holtan találtak egy fiatalembert egy vendéglő padlásterében
Hirdetés
2026. január 11., vasárnap

Négy székelyföldi városban vetítik premier előtt a Magyar mennyegző című filmet

Négy székelyföldi városban lesz premier előtti vetítése a Káel Csaba filmügyi kormánybiztos által rendezett Magyar mennyegző című filmnek, amelyet kalotaszegi és más erdélyi helyszíneken is forgattak.

Négy székelyföldi városban vetítik premier előtt a Magyar mennyegző című filmet
2026. január 11., vasárnap

Egy hét alatt 313 SIS-jelzés hatálya alatt álló személyt azonosítottak a rendőrök az ország területén

A január 1. és 8. közötti héten a SIRENE irodák közötti információcserének köszönhetően 453 olyan személyt azonosítottak Európában, akik figyelmeztető jelzéssel szerepeltek a Schengeni Információs Rendszerben (SIS), közülük 313-at Románia területén.

Egy hét alatt 313 SIS-jelzés hatálya alatt álló személyt azonosítottak a rendőrök az ország területén
2026. január 11., vasárnap

Megszólalt a kormány a megemelt adók ügyében

A kormány vasárnap egy sor pontosítást közölt az ingatlanokra (épületek, telkek) és járművekre megszabott adók és illetékek emeléséről szóló döntéssel kapcsolatban.

Megszólalt a kormány a megemelt adók ügyében
Hirdetés
2026. január 11., vasárnap

A legtragikusabb balesetek helyszínén ellenőriztek a rendőrök

A Maros és Hargita megyéket is átszelő 15-ös országúton átfogó megelőző rendőrségi akció zajlott vasárnap. Az akció célja a közúti biztonság növelése és a közlekedési balesetek fő kiváltó okainak megelőzése volt.

A legtragikusabb balesetek helyszínén ellenőriztek a rendőrök
2026. január 11., vasárnap

Közel 550 sofőr jogosítvány nélkül kezdi a hetet

Közel 550 sofőr gépkocsivezetői jogosítványát vonták be szombaton a rendőrök, ezek közül 129-et gyorshajtás, 58-at alkohol hatása alatti vezetés miatt – közölte vasárnap az Országos Rendőr-főkapitányság (IGPR).

Közel 550 sofőr jogosítvány nélkül kezdi a hetet
2026. január 11., vasárnap

Rekordszámú, 121 bajbajutotton segítettek a hegyimentők egy nap alatt

Az elmúlt 24 órában 121 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 123 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott szombaton a Salvamont.

Rekordszámú, 121 bajbajutotton segítettek a hegyimentők egy nap alatt
Hirdetés
2026. január 11., vasárnap

Halálos is lehet az utcán éjszakázni a rendkívüli hidegben

Értesítsék a helyi rendőrséget vagy az éjjeli menedékhelyet, ha hajléktalan embereket észlelnek az utcán – hívja fel a marosvásárhelyiek figyelmét a polgármesteri hivatal, tekintettel a következő napok rendkívül alacsony hőmérsékletére.

Halálos is lehet az utcán éjszakázni a rendkívüli hidegben
2026. január 11., vasárnap

Rohamosan emelkednek az állami költségvetési intézmények tartozásai

A központi költségvetési intézmények tartozása tavaly novemberben 28,05 százalékkal 859,4 millió lejre nőtt az októberi 671,1 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium szombaton közzétett adataiból.

Rohamosan emelkednek az állami költségvetési intézmények tartozásai
2026. január 11., vasárnap

Téli csoda Csíkszéken

Többnapos havazás után vastag hóréteg borítja Csíkszék minden szegletét. A fehér tájak minden bizonnyal még egy ideig velünk maradnak, hiszen a bőséges szilárd csapadék után még napokig kitartó dermesztő hideg érkezett a térségbe.

Téli csoda Csíkszéken
Téli csoda Csíkszéken
2026. január 11., vasárnap

Téli csoda Csíkszéken

Hirdetés