Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Az útviszonyoknak nem megfelelő sebesség miatt történt baleset péntek délelőtt az E578-as európai út gyergyószéki szakaszán – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2023. március 03., 12:472023. március 03., 12:47
2023. március 03., 14:362023. március 03., 14:36
Egy 74 éves, Maros megyei férfi az E578-as európai úton haladt Gyergyószentmiklós irányába péntek délelőtt, amikor a Salamás községhez tartozó Kerekfenyőnél az útviszonyoknak nem megfelelő sebesség következtében megcsúszott gépjárművével, és frontálisan összeütközött egy autóval, amit egy 45 éves, maroshévízi férfi vezetett. Az ütközés miatt utóbbi sofőr sérüléseket szenvedett, és kórházba szállították orvosi ellátásra.
A hatóságiak helyszíni ellenőrzésén kiderült, hogy egyik autóvezető sem fogyasztott alkoholt az esetet megelőzően.
Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás.
Cătălin Predoiu ügyvivő miniszterelnök szombaton bejelentette, elrendelte ellenőrző testületének kiküldését a parajdi sóbányához, hogy „gyorsan” és „alaposan” feltárják az árvíz nyomán kialakult helyzet okait és felelőseit.
Az elárasztást követő állapotokról tett közzé fotókat a parajdi sóbányáról a Meteoplus Facebook-oldal. A napokban készült fotókon vízzel feltelt bányabelsők láthatóak, továbbá egy tárna is, ahol sótömb omlott le.
Balesetet szenvedett szombatra virradóra a Beszterce-Naszód megyei mentőszolgálat pácienst szállító egyik mentőautója a 17-es országúton, Sajószentandrás (Șieu-Sfântu) település területén.
Medve, illetve medvék járnak napok óta Sepsiszentgyörgy erdőközeli Ever Green negyedében, vagy ahogy közismertebb, a gyümölcsösben. Szombatra virradóra az egyik gyümölcsösbeli parcellán 5 juhot ölt meg a nagyvad, egyet elvitt, egy lovat is megsebzett.
Életének 89-ik évében pénteken elhunyt Nagy Bendek, volt politikai fogoly, parlamenti képviselő, a csíki RMDSZ egyik alapítója, Csíkszereda Pro Urbe-díjasa.
A körvonalazódó koalíciót alkotó pártok vezetői az új kormány szerkezetéről tárgyaltak pénteken Nicușor Dan államfővel, és megállapodtak abban, hogy nem technokrata miniszterelnök, hanem politikus fogja vezetni a kormányt.
Harmadfokú (vörös jelzésű) árvízkészültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) a Feketeügy Kovászna megyei szakaszára.
Marcel Boloș nem hinné, hogy adóemelés nélkül sikerül előteremteni az 7 százalékos idei deficitcél teljesítéséhez szükséges 30 milliárd lejt.
Oroszhegyben és Csíkzsögödben is medvét láttak pénteken délután, a Ro-Alert rendszer figyelmeztette a lakókat a veszélyre – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Forgalomkorlátozásokat vezettek be a 13-as jelzésű országút Bogáti-erdőn áthaladó szakaszán, ahol a folyamatos esőzések miatt történt egy kisebb földcsuszamlás – közli a Brassó területi regionális út- és hídügyi igazgatóság (DRDP).
szóljon hozzá!