Elzárják a gázcsapot?

•  Fotó: Gergely Imre

Fotó: Gergely Imre

A gyergyószentmiklósi fűtésügyben naponta akadnak érdekes fejlemények. A Hargaz Rt. ultimátumot adott a város polgármesteri hivatalának. Ha vasárnapig, december 13-ig nem kapja meg a novemberi gázszámla ellenértékét, újra elzárja a gázvezeték csapját.

Gergely Imre

2009. december 11., 18:342009. december 11., 18:34

2009. december 11., 21:492009. december 11., 21:49

•  Fotó: Gergely Imre Galéria

Fotó: Gergely Imre

A Hargaz Rt. szándékai igencsak komolyak. A gyergyószentmiklósi sajtóban hirdetést adtak fel, miszerint kedden meghatározatlan időre megszüntetik a gázszolgáltatást. A tervezett lépés oka a következő: A négy gyergyószentmiklósi gázas kazánház közül egy, vagyis Forradalom negyedi, november elseje óta működik, ég a tűz, itt állítják elő a fűtéshez és melegvízhez szükséges hőmennyiség nagy részét. A gázszámlát a polgármesteri hivatalnak kellene kifizetnie, hiszen a Hargita Gáz-zal az önkormányzat köztött szerződést. És csak erre a kazánházra vonatkozóan. A november folyamán itt elfogyasztott gázmennyiség értéke 257 ezer lejt tesz ki. Ezt azonban most nincs amiből kifizetni.

A Hargaz ultimátumot adott a polgármesteri hivatalnak. Ha december 13-ig nem fizet, akkor 15-én újra elzárja a gázcsapot, és december közepétől megszűnik a melegvíz- és fűtésszolgáltatás. Gáz nélkül a fürészporos kazán teljesítménye csak arra lenne elég, hogy a vezetékek nem fagynak el, de a lakások hidegben maradnának.

Mezei János polgármester, Szőcs Tivadar GO Rt-igazgató és a Hargaz vezetői pénteken délelőtt tárgyalásokat folytattak a helyzet megoldására. Elvi megegyezések születtek ugyan, de konkrét aláírt megállapodás nem készült. A GO Rt. átvenné a hivataltól a számla kifizetési kötelezettséget, de magát a már megkötött szerződést nem.

Szőcs Tivadar igazgató elmondta, egy teljesen új szerződésre lenne szükség, belefoglalva a Virág és Bucsin negyedi kazánházak gázellátását is. Ezt viszont a Hargaz teljesíthetetlen feltételekhez köti. 1.250.000 lej garanciát kér készpénzben. Ezt nincs honnan előteremteni. Ennek ellenére a GO Rt. vezető bízik abban, hogy kedden nem lesz gázcsapelzárás. Ugyanez a véleménye Mezei János polgármesternek is.

Hétfőn újabb tárgyalások következnek, remélhetőleg akkor majd születik valamiféle megegyezés. Remélhetőleg.

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. június 05., csütörtök

Aki harminc éve zarándokol, annak Isten létezése nem hit, hanem tapasztalat

István pap népe, vagyis a gyergyóalfalvi keresztalja csütörtökön reggel indul neki a Csíksomlyóra vezető útnak. A zarándokok vezetője Balázs József festőművész szerint senki sem teszi meg az utat csak úgy véletlenül: érzik Mária hívását.

Aki harminc éve zarándokol, annak Isten létezése nem hit, hanem tapasztalat
2025. június 03., kedd

Tiszta utakon indulhatnak Gyergyóalfaluból a zarándokok

Több mint kétszáz diák és tanáraik, hivatali alkalmazottak és önkéntesek vettek részt a Gyergyóalfaluból kivezető utak mentén a takarítási akcióban. Kétszázötven zsák szeméttől szabadították meg az árkokat, útszegélyeket.

Tiszta utakon indulhatnak Gyergyóalfaluból a zarándokok
2025. június 02., hétfő

Megkezdődött a csatornahálózat cseréje a Bucsin negyedben

Másfél kilométernyi vezeték lefektetését kell elvégeznie a kivitelezőnek a gyergyószentmiklósi Bucsin lakónegyedben. A HVCSK vezetője bízik abban, hogy ebben az évben ezt be is fejezik, ennek érdekében további munkacsoportok bevetését szorgalmazza.

Megkezdődött a csatornahálózat cseréje a Bucsin negyedben
2025. június 02., hétfő

Továbbra is orvoshiány van a gyergyószentmiklósi kórházban, de legalább lesznek új eszközei az intézménynek

Több mint 8 millió lej értékű támogatást kapott a gyergyószentmiklósi kórház új orvosi eszközök beszerzésére. A fejlesztések mellett viszont az orvoshiány továbbra is problémát jelent.

Továbbra is orvoshiány van a gyergyószentmiklósi kórházban, de legalább lesznek új eszközei az intézménynek
2025. május 30., péntek

Súlykorlátozást vezetnek be a Békás-szorosban

Tizenhárom tonnás súlykorlátozás lép érvénybe hétfőtől a 12C jelzésű országút Békás-szoros és Gyilkostó közötti szakaszán – közölte az országos útügyi igazgatóság Iași megyei kirendeltsége.

Súlykorlátozást vezetnek be a Békás-szorosban
2025. május 30., péntek

Gyereknap Gyergyószentmiklóson – színes programokkal várják a családokat

Gyergyószentmiklóson az idei gyereknapi programsorozatot szombaton tartják. A legtöbb esemény tervezett helyszíne a szabadidőpark, de rossz idő esetén sem maradnak el az események.

Gyereknap Gyergyószentmiklóson – színes programokkal várják a családokat
2025. május 30., péntek

Elektronikai hulladékgyűjtés lesz Gyergyószentmiklóson

Elektronikai hulladékgyűjtést szerveznek Gyergyószentmiklóson május 31-én, szombaton – adja hírül a helyi polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.

Elektronikai hulladékgyűjtés lesz Gyergyószentmiklóson
2025. május 28., szerda

Sokmillió lejes pluszbevételhez jutott Gyergyószentmiklós

Évek óta nem kaptak ilyen jó hírt a gyergyószentmiklósiak: kormányzati támogatások és megyei visszaosztások révén több mint 16 millió lej pluszforrással gazdálkodhatnak.

Sokmillió lejes pluszbevételhez jutott Gyergyószentmiklós
2025. május 21., szerda

Fotótörténeti kalandozás a Tarisznyás-esteken

A Tarisznyás Márton Múzeum tudományos ismeretterjesztő előadássorozata, a Tarisznyás-estek következő alkalmán, csütörtökön Gál Levente muzeológus tart előadást „Fényképészek, fotográfiák, történetek – Egy fotótörténeti kutatás kezdetei” címmel.

Fotótörténeti kalandozás a Tarisznyás-esteken
2025. május 21., szerda

20 éve az Unióban - az autonómiatörekvések szemszögéből

A Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárban május 22-én, csütörtökön 18 órától Garda Dezső történész-politológus „Romániának az Európai Unióba való felvételének a megszavazása és Székelyföld területi autonómiája” címmel tart előadást.

20 éve az Unióban - az autonómiatörekvések szemszögéből