Elkezdődött az útjavítás

A helyi költségvetésből elkülönített összegből és pályázati pénzekből zajlanak idén az útjavítási munkálatok Gyergyószentmiklóson. Idén a kátyúzás és aszfaltozás mellett föld- és erdei utak javítását is elvégezteti az önkormányzat, ugyanakkor a távhőszolgálató RFV is helyreállítja a munkálatai során okozott útkárokat a Virág és Bucsin negyedekben.

Pethő Melánia

2011. május 26., 17:462011. május 26., 17:46

2011. május 26., 20:052011. május 26., 20:05

Csütörtökön elkezdődött az utak javítása Gyergyószentmiklóson. A munkát egy prioritási lista alapján a teherforgalmi útszakaszon kezdték el, ahol a kátyúzás előtt a gödrök körüli, megrongálódott aszfaltrétegeket kézi és gépi erőkkel szedik fel.

A városvezetés által kidolgozott sorrend szerint előbb a Dózsa Görgy, a Békény, a Halász utcában tömítik a gödröket, ezt követően a Rózsák, a Mezőgazdászok, a Meszes, a Fürdő, a Budai Nagy Antal utcákat javítják ki, aztán a Márton Áron, majd a Tölgyfa, a Csobothegy, a Temető az Építészek, a Kórház és a Miron Cristea utcában végeznek útfoltozást. A munka utolsó szakaszában a Testvériség sugárúton, a Tűzoltók és az Állomás utcában számolják fel a kátyúkat.

A munkálatokat a székelyudvarhelyi székhelyű Multipland cég végzi, mellyel keretszerződést kötött a gyergyószentmiklósi polgármesteri hivatal. „Ez a két évre szóló keretszerződés 1 millió 600 ezer lejt tartalmaz. Idén el fogjuk végezni a munkálatok nagy részét, és jövőben nem kell ezt a bürokratikus pályáztatási rendszert végigvinni, hanem a szerződés értelmében, ahogy már az időjárás megengedi, el lehet kezdeni az útjavítást” – tájékoztatta a sajtó képviselőit Mezei János polgármester.

A városvezető szerint idén az útjavításra áldozható költségvetési összeg a fűtésből megspórolt pénzeknek köszönhetően 800 ezer lej; ebből az összegből foltozásokat és aszfaltozást is végeztetnek. „Még mindig nem akarunk végleges aszfaltrétegeket húzni, mert hamarosan fel kell vágjuk az utcáinkat a vízvezetési és csatornázási, az esővíz-elvezető és gázvezetési munkálatok, illetve a huzalok föld alá helyezése miatt. Ha majd ezek kész lesznek, akkor lehet végeleges, harminc éves garanciás utakat építeni, addig viszont járhatóvá szeretnénk tenni az utcáinkat” – mondta Mezei.

Aszfaltozást terveznek a Kápolna (egy része), a Fogarassy Mihály, az Arany János, a Kéthíd és Vadászok utcábna, illetve a Kárpátok, az Új Élet és a Kórház utcában –  az utóbbi három utcában már idén be szeretné fejezni az aszfaltozást a városvezetés.

A polgármester arról is beszámolt, hogy a turisztikai minisztérium 100 százalékos támogatásával  további 9,5 kilométer városi út aszfaltozását sikerül hamarosan megoldani. A tervek szerint a kőkereszttől a Tűzoltók utca végéig, a Dózsa György utca, a Békény, a Halász, a Fürdő, a Selyem, az  Ady Endre, a Mogyorós, a Márton Áron, az Örmény templom utca és a Tölgyfa utca egy része kapna teljesen új aszfaltszőnyeget. „Szeretnénk, ha ezekben az utcákban a víz- és csatornázási munkálat az aszfaltozás elkezdése előtt megtörténne” – mondta a polgármester, aki szerint egyébként az aszfaltozás kivitelezésére már meghirdették a versenytárgyalást, és hogyha minden zökkenőmentesen halad, akkor július elején lezárulhat ennek folyamata, ami után nekiláthatnak a munkának.

A város területén lévő földutak rendbetételét és karbantartását idén a gyergyóremetei Weekend Forest Kft. fogja végezni. A költségvetésből elkülönített 100 ezer lejből az útfelületek gléderezését és kitöltését, vízelvező árkok kialakítását és rendbetételét végzi el a kivitelező cég. A munkálatok a város forgalmasabb kövezett útjain kezdődnek.

Az országos útügyhöz tartozó, 12-es országút aszfaltozási munkálatainak projektjében is szerepel Gyergyószentmiklós, így az idén sor kerül a Gábor Áron utca, a város főtérén áthaladó út, a Nicolae Bălcescu utca és a Kárpát utca egy részének aszfaltozására – tájékoztatott Mezei.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. július 08., szerda

A következő néhány évben még lesz uniós pénz ivóvíz- és szennyvízhálózatok kiépítésére, aztán viszlát

A Bucsin-tetőn kialakult üdülőfalu sokáig alapvető közművek nélkül létezett: sem villanyáram, sem ivóvíz-, sem pedig szennyvízhálózat nem volt itt. De miután tavaly megoldódott a villany kérdése, most a víz- és csatornahálózat kiépítése következik.

A következő néhány évben még lesz uniós pénz ivóvíz- és szennyvízhálózatok kiépítésére, aztán viszlát
Hirdetés
2026. július 08., szerda

Xantus Géza kiállítás nyílik Gyergyószentmiklóson

Több mint húsz év után újra Gyergyószentmiklóson lesznek láthatók Xantus Géza alkotásai. Július 10-én, pénteken 18 órától nyílik meg a Pro Art Galériában a Fényúton című tárlat.

Xantus Géza kiállítás nyílik Gyergyószentmiklóson
2026. július 06., hétfő

Közelebb került a megvalósításhoz a rég várt körforgalom

Elfogadta a gyergyószentmiklósi képviselő-testület a Kőkereszthez tervezett körforgalom kivitelezési dokumentációját, így megindulhatnak a kisajátítási és engedélyeztetési eljárások.

Közelebb került a megvalósításhoz a rég várt körforgalom
2026. július 06., hétfő

Újabb tömeges elbocsájtás Hargita megyében: több mint hetven dolgozóból csak kettő maradhat

Közel százötven alkalmazottat érintenek Hargita megyében a bejelentett csoportos létszámleépítések: a székelykeresztúri vállalat mellett, most egy maroshévízi gyár jelentette be a tömeges elbocsájtási szándékot.

Újabb tömeges elbocsájtás Hargita megyében: több mint hetven dolgozóból csak kettő maradhat
Hirdetés
2026. július 05., vasárnap

Megnyílt a turistaszezon a Súgó-barlangban

Megkezdődött a hivatalos turistaszezon a Súgó-barlangban, amely július 1-jétől hétfő kivételével naponta látogatható. A gyergyói természeti ritkaság nyáron több ezer egyéni turistát fogad, miközben a barlang kutatása és újratérképezése is folytatódik.

Megnyílt a turistaszezon a Súgó-barlangban
Megnyílt a turistaszezon a Súgó-barlangban
2026. július 05., vasárnap

Megnyílt a turistaszezon a Súgó-barlangban

2026. július 04., szombat

Víztől a jégig: javításokkal készülnek az új sportidényre Gyergyószentmiklóson

A nyár során több sportlétesítményben is karbantartási és kisebb felújítási munkálatokat végez a Gyergyószentmiklósi Városi Sportklub (VSK). Eközben a klub pénzügyi helyzete is stabilizálódott.

Víztől a jégig: javításokkal készülnek az új sportidényre Gyergyószentmiklóson
2026. július 04., szombat

Szünetel az ivóvíz-szolgáltatás két gyergyószentmiklósi utcában

Vízvezeték-meghibásodás miatt átmenetileg szünetel az ivóvíz-szolgáltatás Gyergyószentmiklóson a Békény utca egy részén, valamint a Víz utcában.

Szünetel az ivóvíz-szolgáltatás két gyergyószentmiklósi utcában
Hirdetés
2026. július 03., péntek

Mikrobusz gyulladt ki Marosfőn

Lángra kapott egy mikrobusz motorja pénteken délután a 12-es országút marosfői szakaszán, három embernek kellett kimenekülnie a járműből – közölte a Hargita megyei katasztrófavédelem.

Mikrobusz gyulladt ki Marosfőn
Mikrobusz gyulladt ki Marosfőn
2026. július 03., péntek

Mikrobusz gyulladt ki Marosfőn

2026. július 03., péntek

A városháza és a kórház több mint ötven munkatársa öltött székely népviseletet Gyergyószentmiklóson

A Gyergyószentmiklósi Polgármesteri Hivatal és a Municípiumi Kórház idén először együtt ünnepelte a Székely Népviselet Napját. A város főterén álltak össze egy közös fotóra.

A városháza és a kórház több mint ötven munkatársa öltött székely népviseletet Gyergyószentmiklóson
2026. július 02., csütörtök

Munkálatok miatt több ponton is útlezárások vannak Gyergyószentmiklóson

Több helyszínen is közműfejlesztési munkálat és úthelyreállítás zajlik Gyergyószentmiklóson, ezért az autósok az elkövetkező napokban is több útlezárásra és forgalomkorlátozásra kell számítsanak.

Munkálatok miatt több ponton is útlezárások vannak Gyergyószentmiklóson
Hirdetés