
Fotó: Gergely Imre
Több mint negyven éve történt a szombatihoz hasonló léptékű esemény Gyergyószentmiklóson: a műjégpálya megépítése óta az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportközpont lesz Gyergyószék legnagyobb mértékű sportberuházása. Az alapkövet helyezték most el.
2020. augusztus 01., 18:102020. augusztus 01., 18:10
A város északi kijáratánál, a Gyergyószárhegy felé vezető út közelében áll majd az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportközpont, amelyet a Magyar Ökölvívó Szakszövetség (MÖSZ) épít, a magyar kormány támogatásával.
Amint a szombati alapkőletétel ünnepségén elhangzott, 2016-ban történt meg a kapcsolatfelvétel a Huszár Árpád által vezetett gyergyói Godako SK és a MÖSZ között, ekkortól kezdődtek az első közös lépések a székelyföldi utánpótlás-nevelés felkarolásában.
Fotó: Gergely Imre
Amint Huszár Árpád az eseményen kijelentette,
2017-ben készült el a pályázat a sportközpont megvalósítására, és erre adott támogatást az Emberi Erőforrások Minisztériuma. A megvalósítás 2019 szeptemberétől gyorsult fel, amikor Bajkai István került a MÖSZ elnöki székébe. A tervek szerint az alapkőletételtől számítva 8 hónap alatt történik meg a kivitelezés.
Az ünnepélyes eseményen Bajkai István kijelentette, az épület több lesz egy egyszerű sportközpontnál, egy ökölvívó bázisnál, hiszen az egyetemes magyar ökölvívó sport fejlődését szolgálja, és egyben az erdélyi magyarság szülőföldön való megmaradásához is hozzájárul.
Megjegyezte, látta, hogy milyen kemény és magas szakmai szintű képzés folyik Gyergyószentmiklóson a jelenlegi keretek között, és biztos abban, hogy az ott edződő gyerekek valóban eljutnak majd a sportban a legmagasabb szintekre. Hozzátette, hogy a magyar ökölvívó-bajnokságot Kárpát-medencei szintre szándékszik kiterjeszteni, és az összmagyar nyílt bajnokságon az erdélyi fiatalok is jó eséllyel indulnak majd.
A tehetségesebbek, jobbak kerülnek fel a most épülő sportközpontba, és itt fejlődnek tovább a felnőtt válogatott szintig.
A sportközpont épülete 1601 négyzetméter alapterületű lesz.
A rendezvény-épületrészben lesz a 408 négyzetméteres versenycsarnok, középen ringgel, 800 néző befogadására alkalmas lelátóval. Ehhez csatlakoznak a szükséges öltözők, mosdók, irodák és más kiszolgáló helyiségek, összesen 787 négyzetméteren.
Az edzéseket kiszolgáló létesítmény kétszintes lesz, 814 méter alapterülettel, és helyet kap itt egy 270 négyzetméteres edzőterem, ahol egyszerre akár 40 sportoló is dolgozhat, valamint egy 140 négyzetméteres fitneszterem, minden szükséges felszereléssel, amely az erőnlét fejlesztéshez szükséges lehet. Öltözők, masszázsszoba, mosdók, orvosi szoba és labor is készül.
Az építkezés költsége 380 millió forint, további 10 millió forint pedig eszközvásárlásra, berendezésre fordítható. A beruházás megvalósításához szükséges dokumentumokat Bajkai István és Huszár Árpád a helyszínen írták alá, majd a kivitelezési szerződésre is itt kerültek rá az aláírások. A munkálatot a szatmárnémeti Tarr Const cég végzi.
Fotó: Gergely Imre
Lehetőség a felemelkedésre a sport révén
A gyergyószentmiklósi ökölvívó központ már a kezdetektől szoros együttműködést folytat a Böjte Csaba atya által vezetett Szent Ferenc Alapítvánnyal, jelenleg több mint 80 olyan gyerek bokszol itt, akiket az alapítvány nevel. Számukra a sport nagy lehetőség a nehéz sorsból való kiemelkedésre. Azonban, amint Huszár Árpád és Böjte Csaba is rámutatott, ha nem is lesz mindenkiből olimpiai bajnok, mert az nyilván lehetetlen, de a rendszeres, komoly munka, azok a hatások, amelyekben itt részesülnek, segítségükre lesz abban, hogy tisztességes, becsületes felnőttekké, családjukat szépen eltartó apákká, gondoskodó anyákká váljanak.
Fotó: Gergely Imre
Az eseményen beszédet mondott még Soós Zoltán konzul, Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere és Tánczos Barna szenátor is, majd pedig közösen helyezték el az alapkövet szimbolizáló táblát. A sportolók és edzők is köveket helyeztek a földbe.
Sor került még egy árnyékboksz bemutatóra (a járványügyi korlátozások nem teszik lehetővé bemutató mérkőzések rendezését sem), majd a Salamon Ernő Gimnázium zenekarának fellépése zárta az eseményt.
Fotó: Gergely Imre
A létesítmény megépítésére 8 hónap múlva telik le a határidő, de a kivitelező ígérte, hogy ennél jóval korábban megtörténhet majd az átadása.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!