
Fotó: Jancsó László
Húsvéthétfőn zárva tartanak a hivatalok, gyógyszertárat, üzletet azonban találunk nyitva, ha szükséges.
2013. március 29., 13:102013. március 29., 13:10
2013. március 29., 13:222013. március 29., 13:22
A csíkszeredai városházán pénteken a megszokott program szerint zajlott az ügyfélfogadás. Húsvéthétfőn zárva lesz a hivatal, kedden pedig ismét a rendes program szerint fogadják az ügyfeleket.
A Hargita Megyei Prefektúra közleménye szerint a gépjárművezetői engedélyeket kibocsátó megyei közszolgálat húsvéthétfőn zárva tart. Szintén zárva lesznek hétfőn a postahivatalok.
A városi tömegközlekedés szombaton ünnepi program szerint működik. Vasárnap és hétfőn nem járnak a helyi autóbuszok, keddtől pedig ismét a megszokott program szerint működik a tömegközlekedés. A vidéki autóbuszjáratok programjáról a 0366–100046-os telefonszámon lehet információkat kérni, az autóbuszállomás diszpécserszolgálatától.
A csíkszeredai háziorvosi ügyeleti központban fogadják a betegeket az ünnep alatt is: a Testvériség sgt. 16. szám alatt péntek este hat órától lesz orvos, szombaton, vasárnap és hétfőn nemcsak éjszaka, hanem napközben is ellátják a kisebb egészségügyi, sürgősségi problémákkal hozzájuk fordulókat.
Gyógyszertárat is találunk nyitva, például a Márton Áron utca 38A szám alatti Galenus Pharm gyógyszertár szombaton, vasárnap és hétfőn is nyitva lesz 9 és 13 óra között. A Majláth Gusztáv Károly téren található Ropharma patika szombaton, vasárnap és hétfőn is 9 és 14 óra között tart nyitva. A Testvériség sugárút 5. száma alatti Para-Farm gyógyszertárban szombaton 8 és 14, vasárnap és hétfőn pedig 10 és 12 óra között szolgálnak ki gyógyszerrel.
A tavalyi megszorítások után idén is csak mértékkel biztosítják a finanszírozást a csíkszentkirályi tanuszoda folyamatban levő építésére, így várhatóan lassú lesz az előrehaladás. Ha minden jól megy, legalább félig elkészülhet a beruházás.
Az átlagosnál is jobban megviselte a Csíkszereda peremterületein levő makadámutakat a szigorúbb téli időjárás. Az ideiglenes sürgősségi beavatkozáshoz keresik a megoldást, de nagyobb javítás csak a több hónap múlva lehetséges.
A medvék által oly gyakran látogatott Tusnádfürdőn állították fel a turistalátványosságnak szánt, négy méter magas medveszobrot. Az impozáns fémalkotást szerdán avatták fel.
Jelenleg nem lehet módosítani az adók mértékén – tudomásul vette a csíkszeredai képviselő-testület keddi azonnali ülésén a pénzügyminisztérium hivatalos levelét.
Baleset történt Szentegyháza és Csíkszereda között kedden délelőtt, egy ember megsérült.
A Bolojan-kormányhoz fordul petícióban a csíkszeredai városvezetés, hogy még az országos költségvetés elfogadása előtt hozzon jogszabályt az adócsökkentésre. Az ügyben elindították az aláírásgyűjtést.
Begyűjtötték a lakossági észrevételeket, fel is dolgozták annak érdekében, hogy a csíkszeredai városi tömegközlekedés járműveinek végleges menetrendjét kialakítsák. Ezt várhatóan március elején vezetik be.
Noha tavaly decemberben elkészült Csíkszeredában az Erőss Zsolt Aréna melletti parkoló újabb kijárata a Decemberi forradalom utca felé, azóta is zárva van. Megnyitásával elkerülhető lesz a Stadion utcában keletkező torlódás.
Míg Csíkszereda polgármestere szerint a szombati megmozdulást az AUR párt használta ki feszültségkeltésre, a tüntetés szervezője állítja: civilként, pártpolitikai érdekektől függetlenül hívta utcára az embereket, és akár perre is kész az igazáért.
Elfogadhatatlan, hogy Csíkszeredában egy szélsőséges párt szervezzen tüntetést, embereket mozgatva, feszültséget szítva – jelezte rövid bejegyzésében Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere, az AUR pártra utalva.
szóljon hozzá!