Elkészült a Csinód és Egerszék felé vezető megyei út egy szakaszának felújítási terve, melyet a megyei önkormányzat képviselő-testülete is elfogadott. Pénz ugyan nincs a kivitelezésre, de ha lesz egy lehetőség, a tervet fel lehet használni.
2012. december 18., 16:082012. december 18., 16:08
2012. december 18., 18:572012. december 18., 18:57
Idei utolsó rendes havi ülését tartotta kedden Csíkszeredában a Hargita megyei önkormányzat képviselő-testülete. Borboly Csaba elnök nem volt jelen, mert Bukarestben tartózkodott, így az ülést Petres Sándor alelnök vezette. A testület elfogadta a 123-as jelzésű, Csinód és Egerszék felé vezető megyei út felújításának tervét. Az alelnök szerint a 6,3 kilométeres útszakaszt, ahol több alkalommal is végeztek javításokat, illetve az útalap és a sáncok is elkészültek, át lehet építeni a kivitelezési terv alapján aszfaltúttá.
Az útszakaszt több más úttal együtt korábban, még 2011-ben a regionális fejlesztési és turisztikai minisztérium ügykezelésébe adták át, mert kormányprogram keretében lehetőség volt ezeket leaszfaltozni. A kormányprogram nem valósult meg, az utakat a megyei önkormányzat visszavette, és tavaly ősszel javításokat végeztek, a megyei önkormányzat több mint 500 ezer lejt fordított a közel 10 kilométer hosszú Rugát-tető–egerszéki letérő szakaszának kövezésére. Idén tavasszal viszont ismét sártengerré vált az út, főként a rönköt és követ szállító, több tíz tonna súlyú nyerges vontatók miatt, ezért nyáron újabb javításokat végeztek.
A most elfogadott terv szerint a 6,3 kilométeres útszakasz felújítása 7,2 millió lejbe kerül. Erre a megyei önkormányzatnak nincs pénze, de Petres szerint, ha kormányprogram vagy más pályázati lehetőség adódik erre a munkálatra, akkor ezt a tervet fel lehet és kell használni. Csillag Péter megyei önkormányzati képviselő szóvá tette, hogy a nagy súlyt szállító nyerges vontatók közlekedését korlátozni kellene ezen az útszakaszon, másként az elvégzett munka kárba vész. Az alelnök szerint állandó tiltást alkalmazni csak különleges esetekben lehet, de időszakosan, főleg a tavaszi olvadás idején tengelysúly-korlátozást vezetnek be ott.
Történelmi jelentőségű esemény helyszíne volt szombaton a csíkszentmártoni plébániatemplom: első alkalommal történt papszentelés a településen, ráadásul a kegyelettel övezett, ötszáz éves Mária-szobor jubileumi évében.
Tisztázzuk a legelején: a Sepsi OSK kiesése után a román sportsajtónak úgy kellett a titokzatos, egyetlen porcikájában sem román FK Csíkszereda a Superligába, mint egy falat kenyér. De mi, romániai magyarok hol vagyunk ebben a sokismeretlenes egyenletben?
Baleset következtében föld alá szorult deréktól lefelé egy férfi, miközben árkot ásott Csíkszentkirályon.
Továbbra is lesz Csíkszeredában Helyi és hagyományos termékek kiállítása és vásárára, csak más helyszínen: a megyeháza oszlopcsarnoka helyett ezentúl a Szabadság téren és a Promenádon várják a vásárlókat.
A tavalyi megtorpanás után folytatódik a Madéfalvát, Csíkcsicsót és Csíkrákost kiszolgálni hivatott gázhálózat kiépítése, amely idén befejeződik, és következhet az engedélyeztetés. Azt szeretnék, ha jövőben már lehetne használni a földgázt.
Pappá szenteli Gergely József diakónust Kovács Gergely gyulafehérvári érsek július 19-én, szombaton délelőtt 11 órától a csíkszentmártoni plébániatemplomban.
Biciklist sodort el egy autós Csíkszereda központjában szerdán délelőtt, az illető megsérült.
Egy csillagszóró és karácsonyfa – mindössze ennyi kellett, hogy a Kászonújfaluban élő Beáta és Hunor otthona rövid idő alatt leégjen. A tűz után csak kevés dolog maradt ép, köztük az oromkereszt, ami segítőiknek hála nemsokára új házukat védelmezheti.
Mégsem mentek rongálás nélkül haza a bukaresti Dinamo focidrukkerei a hétfői csíkszeredai mérkőzés után, ugyanis székely zászlókat téptek le Mikóújfaluban és autókban is kárt tettek.
Több mint tízezer dugvány díszíti a csíkszeredai városháza előtti virágvázát, miután az utóbbi hetekben a városi kertészet a szerkezetét felújította és beborította növényekkel.