
Fotó: Borbély Fanni
Felújíttatja a csíkszeredai Hargita utcára merőleges Búza és Levendula utcákat a helyi önkormányzat. A tervezésre és kivitelezésre aláírták a szerződést, a munkálatokhoz jövő évben fognak hozzá.
2025. szeptember 11., 18:322025. szeptember 11., 18:32
„A Búza és Levendula utcák felújítása pozitív hatással lesz a Hargita utcára, hiszen ezzel a munkálattal pormentessé válik az övezet, akárcsak az Olt és Sas utcák esetében” – mondta Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere csütörtökön a helyszínen tartott sajtótájékoztatón, amelyen bejelentették, hogy felújítják és leaszfaltozzák a két, jelenleg kövezett utcát.
A városvezető hozzátette, kétszer indították el a közbeszerzést, mire sikerült nyertest hirdetni, a helyi ING Service Kft-t, amellyel most aláírták a tervezésre és kivitelezésre vonatkozó szerződést.
Bors Béla alpolgármester a beruházás költségeiről elmondta, a szerződés értéke 1,2 millió lej, amelyet a város a saját költségvetéséből finanszíroz.
Fotó: Borbély Fanni
A két, jelenleg kövezett zsákutca összesen 467 méter hosszú, de alig 3,5 méter széles, így járda kialakítására nincs lehetőség.
végül pedig mindkét utca aszfaltburkolatot kap – ezt már Buzogány Károly, az ING Service Kft. igazgatója közölte. Hozzátette, a kivitelezést jövőben kezdik el, addig elkészülnek a tervek, és megkérik az építkezési engedélyt.
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Harangszó, alkalomhoz illő beszédek és kulturális műsor várja az érdeklődőket június 4-én a csíksomlyói Fodor Ház udvarán, ahol a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából emlékeznek a trianoni békeszerződés aláírására.
Kérdésessé vált, hogy ősszel is folytatódhat-e a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központ működése. A Márton Áron Főgimnázium saját bentlakás kialakításán dolgozik a csíksomlyói Szent István Otthon épületében.
Idős nőt ütött el egy autó Csíkszeredában a Tudor-lakótelepen kedden reggel. Az áldozat súlyos sérüléseket szenvedett.
A hétfő éjszakai vihar következtében egy idős fűzfa dőlt ki a csíkszeredai központi parkban. Személyi sérülés nem történt, az eset azonban ismét ráirányítja a figyelmet az öregedő, veszélyessé váló fák problémájára.
Árokba sodródott egy személygépkocsi hétfő délután az E578-as európai úton, Tusnádfürdő közelében. A sofőr kisebb sérülésekkel megúszta a balesetet, az érintett útszakaszon azonban akadozik a forgalom.
Helyes testtartás, kanyarodási technikák, vészfékezés – többek között ezeket próbálhatják ki a gyakorlatban a hétvégi csíkszeredai motoros vezetéstechnikai képzés résztvevői. A tréning nem csak „újoncoknak” szól.
Ittas állapotban ütközött több parkoló autóval, és egy kerítésnek is nekiment a csíkszeredai Fenyő és Nárcisz utcákban egy 33 éves nő szombatra virradóan Csíkszeredában – erősítette meg lapunknak a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Játékokkal, családi programokkal és egész hétvégés majálissal várják a gyerekeket és szüleiket június 1-jén Csíkszereda belvárosában.
Június elsején izgalmas programokkal és ismeretterjesztő előadásokkal várja a látogatókat a Szent Anna-tó–Mohos tőzegláp Ökocentrum. A rendezvényt azoknak ajánlják, akiket érdekel a tűzhányók titokzatos világa, kiváltképp a Csomád vulkán története.
Közösségi oldalán kért elnézést az egyik érintett mindazoktól, akiket megbántott vagy feháborított azzal, hogy a Hármashalom-oltár színpadához autóval hajtott.
szóljon hozzá!