
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Maga alá temette a töltés azt a 32 éves, marosvásárhelyi férfit, aki éppen csatornajavítási munkálatokat végzett Jedden.
2021. május 10., 15:192021. május 10., 15:19
A nyárádszeredai rendőrőrsöt hétfőn délelőtt értesítették arról, hogy Jedden munkabaleset történt: egy 32 éves férfit maga alá temetett az árokszéli töltés, miközben csatornajavítási munkálatokat végzett.
A rendőrökön kívül a helyszínre siettek a Maros megyei tűzoltóság képviselői és egy SMURD-egység is, a férfit pedig sikerült kimenteni és kórházba szállítani. A Maros megyei tűzoltóság sajtóosztálya közölte, az áldozatot súlyos állapotban vitték kórházba.
Az esetről a Maros Megyei Munkaügyi Felügyelőséget is értesítették, a rendőrség pedig eljárást indított a baleset pontos körülményeinek kivizsgálására – számolt be a részletekről a Maros megyei rendőrség sajtóosztálya.
Április 16-ig igényelhető a Szülőföldön magyarul program támogatása a mipont.hu felületen. Az adatok helyes beírására figyelni kell, esetenként a bankszámlaszám kapcsán lehet félreértés. Mi történik, ha helytelen bankszámlaszámmal adta le valaki?
A Romsilva jutalomban részesítette az erdészt, aki eltűnésük után egy nappal megtalálta az erdőben a két dicsőszentmártoni kislányt.
Idén márciusban 4,7 százalékkal több új személyautót helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 harmadik hónapjában – derül ki a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) szerdán közzétett előzetes adataiból.
Törvénytelen munkálatokat tártak fel a hatóságok egy Hargita megyei természetvédelmi területen, az ügyben feljelentést tettek.
Törvénytelenül kihelyezett fémsorompónak ütközött egy autó Dicsőszentmártonban, ami miatt jelentősen megrongálódott. A rendőrség szerdán indított vizsgálatot az ügyben, a feltételezett elkövetőt pedig 24 órára őrizetbe vették.
Felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy 32 éves, Brassó megyei férfi, akit a rendőrök Gyergyóholló térségében állítottak meg. Az ellenőrzés során kiderült, hogy nem rendelkezett érvényes vezetői engedéllyel, ezért bűnügyi eljárás indult ellene.
Mintegy 40 banival csökkent a gázolaj literenkénti ára szerdán, egyelőre az OMV és a Petrom-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdai előrejelzése szerint csütörtök reggeltől szombat estig a szél erősödése és jelentősebb mennyiségű csapadék várható az ország nagy részén, hegyvidéken havazásra is számítani lehet.
Az ukrán-román védelmi együttműködés lehetőségeiről, főként harci drónok közös fejlesztéséről és gyártásáról tárgyalt Radu Miruță védelmi miniszter kedden a hivatalában Szerhij Bojev ukrán védelmi miniszterhelyettessel.
Oana Țoiu külügyminiszter Kijevben, az uniós külügyminiszterek informális tanácskozásán megerősítette, hogy Románia továbbra is támogatni fogja Ukrajnát – tájékoztatta az Agerprest kedden a külügyminisztérium.
szóljon hozzá!