Címzetessé válhatnak szakképzett helyettesítők

•  Fotó: Kristó Róbert

Fotó: Kristó Róbert

Érdekes időpontban, a pedagógusok vizsgái, áthelyezései, valamint a beiratkozások véglegesítése előtt, az oktatási tárca úgy intézkedett, hogy újabb vizsga nélkül címzetes állást nyerhetnek egyes szakképzett, de helyettesítői státusban dolgozó pedagógusok.

R. Kiss Edit

2011. február 21., 16:092011. február 21., 16:09

2011. február 21., 19:442011. február 21., 19:44

A Hargita megyei tanfelügyelőség honlapján is elérhetők az oktatási tárca új intézkedései, amelyek között a szakképzett helyettesítők számára is vannak újdonságok.

A minisztérium közlése szerint azok a nem címzetes, szakképzett pedagógusok, akik a 2010–2011-es tanévben helyettesítőként dolgoznak, és akik az előző három évben, az új tanügyi törvény életbe lépése előtt versenyvizsgán vettek részt, ott pedig legalább hetes jegyet kaptak, címzetes állást kaphatnak az adott tanintézményben 2011. szeptember 1-jétől, ha teljesül egy sor követelmény.

Ilyen például az adott katedra életképessége – ez Waczel Ferenc, a Hargita megyei tanfelügyelőség illetékese szerint legalább négy év –, valamint a tanintézmény vezetőtanácsának beleegyezése. A számos további kitétel miatt minden egyes eset komoly elbírálást igényel – mondta Waczel Ferenc. Úgy vélte, Hargita megyében mintegy 20–30 olyan eset lehet, amikor minden követelmény teljesülhet, és a szaktárca által kiadott intézkedéseknek megfelelően címzetes státust nyerhet az eddig helyettesítőként dolgozó pedagógus.

Azon szakképzett helyettesítők, akik megfelelnek a követelményeknek, február 25-ig tehetnek le kérést a címzetességért azon tanintézményben, ahol jelenleg helyettesítőként dolgoznak. A tanintézmény vezetőtanácsa március 1-jéig közli a tanfelügyelőséggel a döntését, és március 2-ig az igénylővel. A címzetesség elnyerését a tanfelügyelőség illetékes bizottságának is érvényesítenie kell, ez március 7-ig kell megtörténjen, a címzetessé avanzsált pedagógusok végleges listáját pedig március 8-án függesztik ki a tanfelügyelőségen. A döntés ellen óvást is lehet emelni – azon pályázók, akik nincsenek megelégedve az eredménnyel, két napon belül tehetik ezt meg.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. február 28., szombat

Tűzoltók szabadították ki az autóba szorult utast Gyergyószárhegyen

Két ember sérült meg pénteken késő este egy közlekedési balesetben Gyergyószárhegyen. A jármű egyik utasát a tűzoltók szabadították ki.

Tűzoltók szabadították ki az autóba szorult utast Gyergyószárhegyen
Hirdetés
2026. február 26., csütörtök

A mesterséges intelligenciánál is jobb matekesek találkoztak Gyergyószentmiklóson

A gyergyószentmiklósi Salamon Ernő Gimnázium adott otthont a 8. Országos Magyar Matematikaolimpiának. A megmérettetésen akadtak olyan feladatok, amelyeken még a mesterséges intelligencia is „kifogott”, de a versenyzők megoldották őket.

A mesterséges intelligenciánál is jobb matekesek találkoztak Gyergyószentmiklóson
2026. február 25., szerda

Kátyúznak Gyergyószentmiklóson: egyelőre ideiglenes javítás a tavaszi munkálatokig

A lakossági panaszokra reagálva ideiglenes kátyúzásba kezdtek Gyergyószentmiklós több pontján. A téli hónapok alatt keletkezett úthibákat hidegaszfalttal próbálják orvosolni, amíg az időjárás és a költségvetés lehetővé nem teszi a tartósabb javításokat.

Kátyúznak Gyergyószentmiklóson: egyelőre ideiglenes javítás a tavaszi munkálatokig
2026. február 23., hétfő

Elhunyt Lázár Zoltán, Gyergyószentmiklós korábbi alpolgármestere

Elhunyt 83 éves korában Lázár Zoltán atomfizikus, tanár, vállalkozó, Gyergyószentmiklós egykori alpolgármestere, a képviselő-testületi tagja.

Elhunyt Lázár Zoltán, Gyergyószentmiklós korábbi alpolgármestere
Hirdetés
2026. február 23., hétfő

Korszerű sportpadlót kap a gyergyószentmiklósi sportcsarnok

Elkezdték a gyergyószentmiklósi id. Basilides Tibor Sportcsarnok új padlózatának kiépítését. A megrongálódott, elavult borítás helyére korszerű, tömörfa sportparketta kerül. A beruházás régi hiányosságot pótol.

Korszerű sportpadlót kap a gyergyószentmiklósi sportcsarnok
2026. február 19., csütörtök

Több mint negyven térfigyelő kamerát szerelnek fel Gyergyószentmiklóson

Jelentős közbiztonsági beruházást hagyott jóvá a város képviselő-testülete a februári tanácsülésen: egy 2,7 millió lejes uniós pályázat révén több mint negyven kamerát, rendszámfelismerő rendszert és okos gyalogátkelőket telepítenek a város kulcspontjain.

Több mint negyven térfigyelő kamerát szerelnek fel Gyergyószentmiklóson
2026. február 18., szerda

Ismét benépesül a Gyilkos-tó jege: jön az ötödik lékésző horgászverseny

Jó hangulatú szabadtéri eseményre várják a horgászat szerelmeseit: ismét megszervezik a hagyományos lékésző versenyt a Gyilkos-tó jegén.

Ismét benépesül a Gyilkos-tó jege: jön az ötödik lékésző horgászverseny
Hirdetés
2026. február 18., szerda

Lakásba betörve segítettek a tűzoltók Maroshévízen

Sürgősségi beavatkozásra volt szükség ahhoz, hogy segíteni tudjanak egy maroshévízi férfin, miután ismerősei nem tudták elérni, és attól tartottak, bajba került.

Lakásba betörve segítettek a tűzoltók Maroshévízen
2026. február 18., szerda

Számos gyergyószentmiklósi háztartásban nem lesz áram

Áramszünetre kell számítani több gyergyószentmiklósi háztartásban csütörtökön karbantartási munkálatok miatt – olvasható a polgármesteri hivatal közösségi oldalán.

Számos gyergyószentmiklósi háztartásban nem lesz áram
2026. február 18., szerda

Villanyoszlopnak ütközött egy teherautó, leszakadt vezetékek akadályozzák a forgalmat

Villanyoszlopnak ütközött egy teherautó Gyergyótölgyesen szerda reggel, a leszakadt vezetékek miatt teljes útzár van érvényben az érintett útszakaszon – adja hírül a Hargita megyei tűzoltóság.

Villanyoszlopnak ütközött egy teherautó, leszakadt vezetékek akadályozzák a forgalmat
Hirdetés