Sikeres a Háromszéki Közösségi Alapítvány által elindított Közösségi Kártyaprogram és ennek kapcsán bővül a kezdeményezés partneri köre is – tájékoztattak a program szervezői.
2011. október 17., 14:172011. október 17., 14:17
2011. október 17., 14:242011. október 17., 14:24
„Kétségtelen, a Háromszéki Közösségi Alapítvány által elindított Közösségi Kártyaprogram az utóbbi évek legsikeresebb programja nemcsak Sepsiszentgyörgyön, de a régióban is. A pozitív közösségi fogadtatásnak arányát jelzi a programban regisztráltak száma, amely magasan meghaladja a más városokét” – áll az alapítvány sajtóközleményben. Eszerint: Székelyudvarhelyen 3000, Csíkszeredában pedig 1300 regisztrált személy van jelen pillanatban. Az eddigi összesített adatok alapján augusztus-szeptemberben 3459 alkalommal használták a kártyát vásárláskor, a begyűlt összeg szeptember végéig 2674 lej volt, ugyanis átlagosan egyszeri kártyahasználat 0,75 lejt eredményez a közösségi alapba.
A folytonos kommunikáció érdekében az alapítvány egy közösségi kártya hírlevelet hozott létre, jelen pillanatban a kártyatulajdonosok 24%-a, azaz 1188 személy kap havi gyakorisággal tájékoztatást a közösségi kártya programmal kapcsolatban. „Csak azokkal a kártyatulajdonosokkal van mód a kapcsolattartásra, és ezáltal, a véleményeztetésre is, akik e-mail címet adnak meg a bejelentkezési űrlapon” – nyilatkozták a program ötletgazdái.
Ugyanakkor, a közösségi kártya bevezetésében 18 önkéntes vett részt, összesen 214 önkéntes munkaórát fordítottak tájékoztatásra és segítettek az űrlapok kitöltésében. Az önkéntes munka melett a programba való bekapcsolódási szándékát jelezte több sepsiszentgyörgyi cég is. Ennek megfelelően a kártya hamarosan használható lesz Sepsiszentgyörgyön az Aria cukrászdában, a Salvia gyógyszertárakban is, valamint a Big Mama vendéglátóipariegységben a kártya használatával a tulajdonosnak 5%, a Libertis vendéglőben 10% kedvezmény jár. A közösségi alapba továbbra is 1%-ot biztosít a cég a szolgáltatások után.
Bár a magyarság számára az elvárt módon alakult az államfőválasztás, a statisztikából kitűnik, hogy még a legmagyarabbként számon tartott háromszéki településeken is többtucatnyian adták a szavazatukat George Simionra. Ennek okát firtattuk.
Közel 85 százalékos fölénnyel végzett Kovászna megyében Nicușor Dan a romániai elnökválasztás vasárnapi, második fordulójában.
Fehérlő nárciszok törik meg a tavasz élénkzöldjét Erdőfüle határától nem messze, a Kankóskertben. A mezőt idén is őrzik, hogy a nárciszok természetes szépségükben virágozhassanak anélkül, hogy leszakítanák a látogatók.
Az alsó-háromszéki RMPSZ és a történelmi egyházak közös szervezésében 2025. május 23-án, pénteken 10 órától Sepsiszentgyörgyön lesz a hagyományos ökumenikus ballagási ünnepség a belvárosi református templomban.
Az Európai Filmek Fesztiválja idén első alkalommal érkezik Sepsiszentgyörgyre, ahol május 17–18-án a Cinema Arta by Cityplex moziban öt izgalmas vetítéssel várja az érdeklődőket. A program ingyenes.
A sokak által nagyra becsült építész műhelyébe enged betekintést az egyedülálló kiállítás, amelyet csütörtökön nyitottak meg a Székely Nemzeti Múzeumban. Az ünnepélyes alkalmon bejelentették: emlékszoba is készül Kós Károly tiszteletére.
A Kovászna megyei elsősegélyverseny 60. kiadását tartották meg ma Sepsiszentgyörgy főterén.
Több mint ötszáz kérelmet nyújtottak be a Kovászna Megye Tanácsa által meghirdetett pályázatra civilszervezetek, egyházak, ifjúsági és diákszervezetek, sportolók. A megyei önkormányzat idén 3,45 millió lejt fordított a támogatásukra.
Összeállításunkban a háromszéki középiskolák ballagási időpontjait gyűjtöttük egybe.
Jelenleg a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház csaknem mindegyik épületét korszerűsítik: építik, hőszigetelik, felszereléssel látják el azokat. András-Nagy Róbert kórházmenedzser szerint rövidesen az új sürgősségi osztály is elindulhat.
szóljon hozzá!