
Fotó: Miss Universe Hungary
A Hidegségről származó Blága Tünde fogja képviselni Magyarországot a 72. Miss Universe versenyen, amelyet november 18-án El Salvadorban rendeznek.
2023. október 02., 15:392023. október 02., 15:39
2023. október 02., 17:092023. október 02., 17:09
Blága Tündéről a Székelyhon 2016-ban írt először annak kapcsán, hogy első helyezést ért el a Székelyudvarhelyen megtartott Év Arca Erdély szépségversenyen.
A Hidegségről származó, egy ideig Csíkszeredában élő Blága Tünde
2016-ban a következőképpen nyilatkozott lapunknak: „Az életemben a fordulópontot a Kulcsár Edina által indított modelltanfolyamon való részvétel jelentette. Kulcsár Edinát választották Magyarország Szépének 2014-ben, majd a Miss World-on második helyezést ért el. Ilyen jó eredményt még egyetlen magyar sem ért el világversenyen.
Tünde karrierje látványosan alakult:
A hétvégén, miután megnyerte a Miss Universe Hungaryt, a következőt írta a közösségi oldalára:
A Miss Universe egyébként a legismertebb nemzetközi szépségverseny; 1952-ben rendeztek meg először az Egyesült Államokban. A versenyt 1972-ig az csak az Egyesült Államokban rendezték meg, utána pedig minden évben más-más országban tartották meg. A versenyt szervező testület, a Miss Universe Organization (MUO) 1996 óta az amerikai üzletember és volt amerikai elnök, Donald Trump és az NBC tévétársaság tulajdonában van.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
Újra elkezdődik péntektől a tilosban parkoló járművek elszállítása Marosvásárhelyen, miután a városháza autója visszakapta a rendszámát a rendőrségtől.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,27 banival (0,05 százalékkal) 5,2661 lejre csökkent a szerdai 5,2688 lejről.
Baleset történt csütörtök délután a székelyudvarhelyi Hunyadi János utcában – jelezte olvasónk. A baleset során senki nem sérült meg. A környékbeli utcákban torlódás alakult ki.
szóljon hozzá!