Megtelt járművekkel vasárnap délelőtt a székelyudvarhelyi kocsipiac mögötti új parkoló (és nem csak), amelynek használata – vagy éppen mellőzése – azután lett téma, hogy múlt héten a vásárra igyekvők autóikkal a felújítás alatt lévő II. Rákóczi Ferenc utca biciklisávjára, zöldövezetére parkoltak, utóbbit meg is rongálva.
2023. október 22., 15:372023. október 22., 15:37
2023. október 22., 15:442023. október 22., 15:44
Szűkös ki- és behajtás az új parkolóba
Fotó: Bálint István
Megtelt járművekkel vasárnap délelőtt a székelyudvarhelyi kocsipiac mögötti új parkoló (és nem csak), amelynek használata – vagy éppen mellőzése – azután lett téma, hogy múlt héten a vásárra igyekvők autóikkal a felújítás alatt lévő II. Rákóczi Ferenc utca biciklisávjára, zöldövezetére parkoltak, utóbbit meg is rongálva.
2023. október 22., 15:372023. október 22., 15:37
2023. október 22., 15:442023. október 22., 15:44
Szűkös ki- és behajtás az új parkolóba
Fotó: Bálint István
Kilátogattunk vasárnap délelőtt a székelyudvarhelyi kocsipiacra, hogy megnézzük, sikerült-e a városházának „határidőre” leköveztetnie az új parkolót, illetve megtalálják-e, használják-e a látogatók. Tapasztalatunk szerint
hiszen már a Budvár utcai kereszteződésnél helyi rendőr jelezte, merre kell továbbhaladni, majd a Budvár utcából is irányítottak. A parkoló noha telítettnek tűnt, volt hely megállni,
amelynek egyik oldalán parkoltak, ezért nehézkesen haladtak el egymás mellett a ki- és betérő autósok: a gyakorlat azt mutatta, hogy egyiküknek félre kellett húznia, adott esetben megállnia, hogy elhaladhasson a másik, de egy kis előzékenységgel boldogulhattak a sofőrök.
Fotó: Bálint István
Ami pedig a múlt heti zöldövezeti rongálást illeti, a kivitelező láthatóan kijavította a károkat, sőt a földburkolatra szalagot helyeztek, megelőzendő az újabb kártételt. Ennek megfelelően most vasárnap nem is láttunk olyan járművet, amely a biciklisávra, zöldövezetre vagy járdára parkolt volna.

Sokan felháborodtak Székelyudvarhelyen, miután a vasárnapi „kocsipiacra” igyekvők közül többen az újonnan megépült bicikliútra, járdára és zöldövezetre parkoltak a II. Rákóczi Ferenc utcában. Pedig van más megoldás.
Ehhez minden bizonnyal a nagy számban jelenlévő hatóságiak látványa is hozzájárult, a helyi rendőrség mellett az állami rendőrség is ott volt, egy szolgálati egységük a Jézus-kápolna melletti parkolóban ügyelt. De nemcsak nekik, hanem a sofőröknek is különösen kellett ott ügyelni, hiszen rendkívül zsúfolttá vált a tér,
Egyébként haladt a kivitelező a II. Rákóczi Ferenc utcában a kopóréteg leterítésével is, az egyik sávon majdnem megvan a Jézus-kápolnától a Budvár utca – üzemanyagtöltő-állomás melletti – kereszteződéséig.
Lekövezték a teret
Fotó: Bálint István
Közeli bejárás. Az új parkolóból a vásár hátsó kapuját lehet használni
Fotó: Bálint István
Kint autók, bent emberek a kocsipiacon
Fotó: Bálint István
Építkezési anyagok, munkagépek és parkoló autók a Jézus-kápolna melletti téren...
Fotó: Bálint István
... és közvetlenül a kápolnánál
Fotó: Bálint István
Fotó: Bálint István
Fotó: Bálint István
Szalaggal kijelölve: nem parkoló a még barna zöldövezet
Fotó: Bálint István
Autómentes biciklisáv
Fotó: Bálint István
Kopóréteg aszfalt félsávon
Fotó: Bálint István
A kocsipiac mögött található az új parkoló
Fotó: Bálint István
Fotó: Bálint István
Fotó: Bálint István
Fotó: Bálint István
Fotó: Bálint István
Fotó: Bálint István
Fotó: Bálint István
Operettekkel, óratorony koncerttel kezdődnek csütörtökön a 29. Marosvásárhelyi Napok, amely vasárnapig számos érdekes programot kínál az érdeklődőknek. Forgalomkorlátozásra is számítani kell a rendezvény miatt.
Összesen 148 alkalommal adtak ki Ro-Alert riasztás Hargita megyében az idei év eddigi részében, mert medvék jelentek meg lakott területeken, veszélyeztetve az emberek biztonságát. A legtöbb riasztást Zetelakán regisztrálták.
Több utcában is zajlanak a felújítási munkálatok Székelyudvarhelyen a nagy mobilitási projekt részeként, ami igencsak megnehezíti az autós közlekedést, ezért rákérdeztünk a városházán, hogy milyen munkálatok zajlanak és mire kell még számítani.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
szóljon hozzá!