
Fotó: Gergely Imre
Lekapcsolhatják a villanyt a Gyergyói VSK-hoz tartozó sportlétesítményeknél – írtuk a gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület csütörtöki ülésén elhangzottak alapján. Eddig még nem jött el az áramszünet, és a VSK vezetője bízik abban, hogy erre nem is fog sor kerülni. Dolgoznak a probléma megoldásán.
2023. szeptember 26., 17:422023. szeptember 26., 17:42
2023. szeptember 26., 17:432023. szeptember 26., 17:43
Egyelőre nincs konkrétum arra vonatkozóan, hogy miként tudja rendezni a villanyszámlája kifizetését a Gyergyói VSK, azon túl, hogy
Amint Kercsó Zoltán, a VSK vezetője megkeresésünkre válaszolva elmondta, több szálon folyik a megoldás keresése, és bízik benne, hogy a probléma rendeződik és nem kerül sor a Városi Sport Klub által működtetett sportlétesítményekben – azaz a jégpályán, az uszodánál, a sportcsarnokban és a labdarúgópályán – az áramszolgáltatás felfüggesztésére.
A jégpályán az edzések probléma nélkül zajlanak, az Erste Liga-címvédő Gyergyói Hoki Klub készül a pénteki Csíkszeredai Sportklub elleni idegenbeli és a szombati hazai, Brassó elleni mérkőzéseire.

Hétfőn lekapcsolhatják a villanyt a Gyergyói VSK-hoz tartozó sportlétesítményeknél, és hamarosan a HVCSK számláit is zárolhatják, ami magával vonja a polgármesteri hivatal számláinak zárolását is – hangzott el gyergyószentmiklósi testület ülésén.
Egy 60 éves székelyudvarhelyi kerékpáros férfi szenvedett halálos balesetet csütörtök este a 137-es megyei úton – tájékoztat a Hargita megyei rendőrség.
Nehézkesen halad a fizetett házi-, háztartási munkák elvégzését és az ilyen jellegű megbízásokat hivatalos mederbe terelő országos platform elterjedése. A magyarázat részben a munkavállalók magatartásában keresendő.
Több mint 55 ezer állampolgár írta alá a Declic Közösség petícióját az elektromos cigaretták összes fajtájának zárt nyilvános helyekről való kitiltásáról, követelve Alexandru Rogobete egészségügyi minisztertől, hogy módosítsa az idevágó jogszabályt.
Kábítószer és alkohol hatása alatt volt annak a Temes megyében balesetet szenvedett görög kisbusznak a sofőrje, amelyben hét ember vesztette életét – közölte csütörtökön az ügyben eljáró lugosi vádhatóság szóvivője.
A Romániai Megyei Jogú Városok Egyesülete (AMR) közleményben reagált a 2026-ra vonatkozó helyi adók és illetékek körül kialakult közvitára.
Feszült hangulatú felszólalások jellemezték a marosvásárhelyi önkormányzat januári ülését, ahol a fogyatékkal élőket gondozók érdemi segítséget követeltek a várostól. A tanács a buszmegállók modernizálásának elhalasztásáról is döntött.
Megkezdi hétfőn a parlament idei első rendes ülésszakát. A szenátus és a képviselőház elnöke hétfőn 16 órára hívta össze a plénumot.
A hét halálos áldozatot követelő keddi Temes megyei közúti balesetben nyaki gerinctörést szenvedett görög fiatalembert megműtötték a temesvári megyei kórházban, állapota stabil.
A marosvásárhelyi Stefánia napköziotthonos óvoda immár 13. alkalommal szervezte meg a megyei szintű óvodai sportnapot csütörtökön. Az eseményen mintegy nyolcvan óvodás vett részt, akik a verseny izgalma mellett a mozgás örömét is átélhették.
A korrupcióellenes ügyészség által szervezett titkos akció pillanatai – így tálalja a román sajtó azokat a felvételeket, amelyeket közlésük szerint akkor rögzítettek, amikor a gyanúsított nő nagy összegű pénzt vett át.
szóljon hozzá!