
Fotó: CarmOlimp
Medveburgerrel rukkolt elő a brassói Sub Tâmpa étterem – szúrta ki az Adevărul.ro, ennek nyomán pedig a magyar nyelvű sajtó. Mint az étterem beszállítója, a CarmOlimp írta: a medvehúsból készült fogással gasztronómia célponttá tennék Brassót, hiszen elmondásuk szerint nemhogy máshol, de még Európa-szerte sem lehet hasonló különlegességet kapni.
2025. január 14., 16:312025. január 14., 16:31
2025. január 14., 16:322025. január 14., 16:32
A medveburger nem lesz mindig elérhető az alapanyag korlátozott elérhetősége miatt, ám az étterem leszögezte, hogy séfjeik azt a feladatot kapták, hogy olyan finom és különleges fogásokat dolgozzanak ki, amelyek egyedi célponttá tehetik az éttermet Románia és Európa-szinten is. A Carm Olimp képviselője azt is elmondta, hogy
Csak trófea-állatokat vagy szükségből levágott medve húsát veszik meg, ebben pedig nem kötnek kompromisszumot.
Mint ismert, Romániában van a legnagyobb barnamedve-populáció Európában, egy tavalyi halálos medvetámadást követően – amiben egy, a Bucsecs-hegységben kiránduló turistát ölt meg a nagyvad – a környezetvédelmi minisztérium 426 medve kilövését engedélyezte a megelőzési kvóta és 55 a beavatkozási kvóta keretében.
A településekre bejáró agresszív medvék esetében egy speciális bizottság dönthet a kilövésükről vagy az elszállításukról, a trófeákat és a vadállatok húsát pedig a területileg illetékes vadásztársaságok értékesíthetik.
Az egészségügyi miniszter és a pénzügyi tárca vezetője jövő héten az Egyesült Államokba utazik elkezdeni a tárgyalásokat a Pfizer vállalat képviselőivel – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
A húsvéthétfői bántalmazás ügyében Béres Norbert részletesen ismertette a történteket a Székelyhonnal. Elmondása szerint több ütés érte, az incidensben a Sepsi OSK szakmai stábjának tagjai is érintettek. A fociklub sportigazgatója is megszólalt.
A kormány öt stratégiai irányt jelölt ki a villamosenergia-ágazat fejlesztésére az árak csökkentése és az energiabiztonság javítása érdekében – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan miniszterelnök.
Közlekedési baleset történt szerdán kora este Sepsiszentgyörgyön, két gépjármű ütközött, a baleset következtében pedig két személy kórházba került.
Nicușor Dan államfő szerdán közölte, hogy aláírta az ügyészségi vezetők kinevezéséről szóló dekrétumokat. Gill-Julien Grigore-Iacobici az egyetlen jelölt, akinek a kinevezését elutasította az elnök.
A nyugati államok kritikus infrastruktúrája elleni kibertámadást hárított el az amerikai Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) partnerintézményeivel, köztük a Román Hírszerző Szolgálattal (SRI) közösen – adta hírül Nicușor Dan államfő.
Közösségi összefogással szerveznek jótékonysági estet április 11-én a gyergyószentmiklósi Godako rendezvényteremben. Az esemény célja támogatást nyújtani Kozma Gabriellának, akit sokan önkéntesként és segítőkész közösségi emberként ismernek.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szerdán 14 óra 9 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Rendszerszintű hiányosságokra hívta fel a figyelmet egy elkeseredett hozzátartozó egy közösségi médiás bejegyzésében. A panasz nem a főorvos szakmai hozzáértését, hanem az empátia hiányát és a nem megfelelő tájékoztatást sérelmezi. Reagált a kórház.
Elfogadták szerdán Marosvásárhelyen a városháza alkalmazottainak csökkentéséről szóló határozattervezetet, amely alapján több mint kétszázzal kevesebb lett az állások száma. Papíron ugyan nagy a csökkenés, a valóságban azonban pár embert érint a változás.
1 hozzászólás