
Illusztráció
Fotó: Giphy.com
Két gépkocsivezető is több mint 200 kilométeres sebességgel száguldott hétfőn a romániai autópályákon – tájékoztat az Agerpres a rendőrség közleményére hivatkozva.
2017. március 20., 19:462017. március 20., 19:46
2017. március 20., 21:312017. március 20., 21:31
208 km/órás sebességgel futott radarba egy gépkocsivezető hétfőn délután az A3 autópályán, a Torda-Bors útszakaszon, a 12-es kilométerszelvény közelében. A rendőrök 1305 lejes bírságot szabtak ki az 56 éves szlovák állampolgárra és 90 napra felfüggesztették gépkocsivezetői jogosítványát.
Ugyancsak délután az A1-es autópályán, a Râmnicu Vâlcea – Déva útszakasz 320-as kilométerszelvényének közelében közlekedő gépkocsinál óránként 201 kilométeres sebességet mértek a rendőrök. 2900 lejes bírságot szabtak ki az 52 éves dévai férfira és 90 napra felfüggesztették gépkocsivezetői jogosítványát – írja közleményében a rendőrség.
Gyerekcsíny miatt vadászgépeket riasztottak Izraelben a Wizzair londoni járatához vasárnap – jelentette a repülőtéri hatóság Izraelben.
Mintegy hárommilliárd maszkot semmisítettek meg Németországban, olyan védőeszközöket, amelyeket a koronavírus-világjárvány idején szereztek be, de nem használták fel és időközben lejártak – jelentette be a múlt héten a német kormány.
A benne ülő ötéves kisfiúval együtt lopott el egy autót egy húszéves férfi a Pest vármegyei Sülysápon szerdán, majd a gyermeket hat kilométerrel arrébb Úriban egy bolt előtt magára hagyta és továbbhajtott.
Újra bevezeti a kötelező sorkatonai szolgálatot a Romániával délnyugatról határos Szerbia. Idén decembertől vagy jövő év márciustól tervezik újraindítani.
Megvásárolja a medgyesi Automecanica Rt. többségi részvénycsomagját a török Otokar. A Koç Grouphoz tartozó Otokar a szárazföldi harcászati eszközök legnagyobb törökországi exportőre.
Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben – közölte a katalán rendőrség.
Két román állampolgár könnyebb sérüléseket szenvedett a spanyolországi Córdoba térségében történt vasúti balesetben – erősítette meg hétfőn a külügyminisztérium.
Halálos vonatbaleset történt a dél-spanyolországi Córdoba közelében, amelyben legkevesebb 39 ember életét vesztette, a sérültek száma hetven fölött van, legalább 24 ember sérülése súlyos, közülük négy kiskorú – írja az EFE spanyol hírügynökség.
Pánik tört ki egy németországi autópályán, miután egy ittas román sofőr közel 30 kilométeren át a forgalommal szemben vezetett. Összefogással tudták feltartóztatni.
Adrian Ahrițculesei január 9-én elérte a Déli-sarkot, és ezzel beírta magát a történelembe: ő az első román állampolgár, akinek sikerült elérnie az Antarktisz mindhárom fontos pontját – jelentette be a hegymászó menedzsere, Ștefan Adrian Jurca.
szóljon hozzá!