
Ion Ţiriac. Fényben és csillogásban
Fotó: Agerpres/Alex Micsik
Negyedik éve változatlanul Ion Ţiriac vezeti a leggazdagabb romániaiak toplistáját a Top 300 Capital kiadvány szerint. Ion Ţiriac vagyona 1,7–1,8 milliárd euró, ez 7,6 százalékos gyarapodást jelent a tavalyhoz képest a Capital című lap tájékoztatása szerint.
2017. december 04., 15:382017. december 04., 15:38
A második helyen a Dedeman tulajdonosai állnak: a testvérpár – Dragoş és Adrian Pavăl – vagyona 1,1–1,2 milliárd euróra tehető (tavaly még 920–950 millió euró volt a birtokukban). A harmadik helyen az RCS&RDS tulajdonosa, Teszári Zoltán áll, neki a tavalyi 500–520 millió euróról idén 550–570 millióra nőtt a vagyona.
Ebben az évben 22 személy vagy család lépte át ezt a küszöböt, a Top 300 klub egykori tagjai közül pedig ötnek sikerült újjáélesztenie vállalkozását oly módon, hogy visszakerült a „reflektorfénybe” – írja az Agerpres hírügynökség a Capitalra hivatkozva. A kiadvány a leggazdagabb romániaiak robotképét is elkészítette. Eszerint
Bukarest és Ilfov megye környékén él a háromszáz leggazdagabb romániai 46,7 százaléka – összesen 113-an –, vagyonuk összesen 10,76 milliárd eurót tesz ki.
Két román állampolgár is érintett a Koppenhága közelében csütörtök reggel történt vonatbalesetben, mindketten jól vannak – közölte csütörtök este a külügyminiszter.
Csütörtökön hajnalban újraindult a kőolajszállítás a Barátság vezetéken, és csaknem három hónapnyi szünet után megérkezett az első orosz kőolajszállítmány Szlovákiába – jelentette be Denisa Saková szlovák gazdasági miniszter közösségimédia-profilján.
Hazavitték Magyarországra a Mexikóban elfogott magyar drogbárót, aki már meg is kezdte börtönbüntetését – közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) szerdán a Police.hu oldalon.
Friss jogosítvány a zsebben, de a valódi vezetési rutin még sehol? Nem vagy ezzel egyedül. Pont erre a helyzetre érkezik hamarosan a Megtanítalak vezetni című videós sorozatunk.
Teljes körű újranyitását kérte a Hormuzi-szorosnak a Perzsa-öböl hajózhatóságának biztosításáról Párizsban pénteken csúcstalálkozót tartott csaknem ötven – magát semlegesnek nevező – ország vezetője.
Irán megnyitja a Hormuzi-szorost – közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken.
Szlovákia mindaddig nem hagyja jóvá az Európai Unió legújabb, immár 20. szankciós csomagját Oroszországgal szemben, amíg Ukrajna nem üzemeli be újra a Barátság kőolajvezetéket – jelentette ki kérdésre válaszolva Juraj Blanár szlovák külügyminiszter.
Donald Trump amerikai elnök kéthetes tűzszünetet jelentett be Iránnal kedd este. Erre az időszakra az Egyesült Államok felfüggeszti a bombatámadásokat, míg Irán megnyitja a Hormuzi-szorost.
Orbán Viktor élenjárt az energiabiztonság és az energiafüggetlenség terén – jelentette ki kedden budapesti látogatásán J.D. Vance amerikai alelnök a Karmelita kolostorban Orbán Viktor miniszterelnökkel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Nyolcvanhat éves korában meghalt Chuck Norris harcművészeti bajnok, ikonikus akciófilm-sztár.
szóljon hozzá!