Nem adott választ portálunknak az RDS&RCS kábelszolgáltató arra, hogy miért kódolta az M1 tévécsatornát a női kézilabda-Európa-bajnokságon rendezett magyar–román mérkőzés alkalmával.
2014. december 17., 16:462014. december 17., 16:46
2014. december 17., 17:212014. december 17., 17:21
Ugyanis székelyföldi és kolozsvári olvasóink is jelezték, hogy sok háztartásban minden magyarázat nélkül színes csíkokban „pompázott” a magyar közszolgálati csatorna a találkozó ideje alatt, így a december 13-ai debreceni összecsapást csak a román TVR-en lehetett élőben követni – a magyarok többi meccse előtte és utána is látható volt az M1-en.
A korlátozást ugyanakkor a nagy szolgáltatók közül például az UPC nem alkalmazta, ezért az elmúlt napok során telefonon és levélben fordultunk az RDS-hez indoklásért, de kérdéseinkre nem kaptunk választ.
Tény ugyanakkor, hogy a sportközvetítések földrajzi kódolása miatt kialakult visszás helyzet nem új keletű: hasonló korlátozást vezettek be a téli olimpia alkalmával is – arra hivatkozva, hogy egy ország területén belül csak a közvetítési jogokat birtokló adó közvetítheti az adott sporteseményt –, de az RDS-hálózatban nyáron elsötétítették például a labdarúgó-világbajnoki meccset sugárzó olasz Rai 1-et is, mint ahogyan négy évvel korábban a Romtelecom tette ugyanezt a magyarországi adókkal.
A kábelszolgáltatók ezzel kapcsolatban már korábban sem „szívesen” nyilatkoztak, a Romtelecom illetékese viszont rámutatott arra, hogy ha felkérést kapnak a geokódolásra, jogi kötelességük eleget tenni ennek.
A visszás helyzetre Európából érkezhet orvoslás. Vincze Loránt, az RMDSZ külügyi titkára, az Európai Nemzetiségek Föderatív Uniójának (FUEN) alelnöke korábban jelezte: az Európai Bizottságban hangsúlyosan felmerült ez a téma, már különböző előkészítő testületek szintjén vitatják az opciókat. Vinczéék az Unió teljes területére kiterjedő, egységes szerzői jogdíjban látják a megoldást, így a megvásárolt licenc a tagállamok mindegyikében érvényes lenne.
Több európai ország állam-, illetve kormányfője bejelentette vasárnap, hogy jelen lesz Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Donald Trump amerikai elnökkel Washingtonban tartandó tárgyalásain.
Az elmúlt napokban az Egyesült Királyságban jártunk. Utazásunk során felfedeztük Anglia hangulatos kisvárosait, pezsgő egyetemi központját és nyüzsgő fővárosát.
A nemzetközi határokat nem szabad erőszakkal megváltoztatni, saját területére vonatkozó döntéseket csak Ukrajna hozhat – jelentették ki nyilatkozatban európai vezetők az Alaszkában szombat hajnalban befejeződött amerikai-orosz csúcstalálkozót követően.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hétfőn Washingtonba utazik, ahol a tervek szerint tárgyalásokat folytat Donald Trump amerikai elnökkel. A látogatást Zelenszkij a Telegramon jelentette be, az amerikai elnökkel való telefonos egyeztetése után.
Sikerült igazán jó előrelépést elérni – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök orosz hivatali partnerével, Vlagyimir Putyinnal az ukrajnai rendezésről Alaszkában tartott csúcstalálkozóját követően rendezett közös sajtótájékoztatójukon.
Megérkezett pénteken Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök az ukrajnai háború rendezését szolgáló amerikai-orosz csúcstalálkozó helyszínére, az alaszkai Anchorage-be.
Nicușor Dan „viszonylag pesszimista” az ukrajnai háborúról szóló orosz-amerikai csúcstalálkozó kimenetelével kapcsolatban.
Az ukrajnai válság rendezése lesz Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök pénteken esedékes tárgyalásainak központi témája Alaszkában – jelentette ki Jurij Usakov, az orosz államfő külpolitikai tanácsadója újságíróknak Moszkvában.
Nicușor Dan, Románia elnöke kedden bejelentette, hogy telefonon egyeztetett Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel, akinek elmondta, hogy „átfogó és tartós békére van szükség Ukrajnában”.
Donald Trump szövetségi ellenőrzés alá vonja Washington rendőrségének irányítását, és a Nemzeti Gárda egységeit vezényli a fővárosba a közbiztonság helyreállításának érdekben – az amerikai elnök ezt hétfőn rendkívüli sajtótájékoztatón jelentette be.
szóljon hozzá!