Illusztráció
Fotó: Boda L. Gergely
A szerb hatóságok megtalálták a Krassó-Szörény megyei Lászlóvára község térségében Dunába zuhant autóban utazó egyik személy holttestét.
2017. október 12., 09:582017. október 12., 09:58
2017. október 12., 09:592017. október 12., 09:59
„A 42 éves nőről van szó. Küldtek egy fényképet a családnak, és felismerték. Valószínű, hogy Szerbiába kell utazniuk azonosítani a holttestet. A másik három utasról egyelőre semmit nem tudni” – nyilatkozta az Agerpres hírügynökségnek Nicolae Kramer, Szikesfalu polgármestere.
A Dunába esett szombaton egy személyautó a Krassó-Szörény megyei Lászlóvára (Coronini) község térségében. Öten utaztak benne, köztük egy gyermek. A mentés folyamatban van – tudósít az Agerpres hírügynökség.
Az autóban, amely szombat dél körül zuhant a Dunába, öten utaztak: a jármű vezetője, egy 50 év körüli férfi, egy 42 éves nő, valamint utóbbi kettő gyermekei, egy 22 éves fiatalember és egy 2 és fél éves kislány. A család Szikesfalun élt, és megkértek egy sofőrt, hogy vigye el őket egy másik településre. Az autó vezetője elveszítette uralmát a jármű fölött, az lesodródott az útról és a Dunába zuhant. A gépkocsi vezetőjének sikerült a partra jutnia.
Az autót vasárnap megtalálták a búvárok, de utas nem volt benne.
Megtalálták a búvárok a Krassó-Szörény megyei Lászlóvára község térségében Dunába zuhant autót.
XIV. Leó pápa első vasárnapi üzenetében „valódi és tartós békére” szólított Ukrajnában, tűzszünetre a Gázai övezetben, és sürgette a Hamász palesztin terrorszervezet fogságában lévő izraeli túszok szabadon engedését.
XIV. Leó pápa a bíborosoknak adott szombati audienciáján megerősítette, hogy XIII. Leó pápa szociális doktrínáját tartotta szem előtt egyházfői nevének kiválasztásakor, mivel szerinte a mesterséges intelligencia fejlődése egy újabb ipari forradalom.
Tíz gyerek és három felnőtt került kórházba szombaton egy Brassóban történt baleset következtében.
Az új pápa, XIV. Leó programja az általa választott névben rejlik – mondta Német László pápaválasztó bíboros, belgrádi metropolita érsek a horvát közmédia vatikáni tudósítójának pénteken.
Jövő vasárnap, május 18-án iktatják be tisztségébe XIV. Leó pápát – jelentette be pénteken a Vatikán.
A krisztusi tanítást képviselő egyház missziójára ott van a legsürgetőbb szükség, ahol a mai társadalom drámái zajlanak az élet értelmének elvesztésétől a család válságáig – mondta homíliájában XIV. Leó pápa.
Robert Francis Prevost amerikai bíborost választották meg a katolikus egyház új fejének, aki XIV. Leó pápa néven fog uralkodni – jelentette be csütörtökön este a vatikáni palota pápai erkélyéről Dominique Mamberti protodiakónus.
A békéről, a szinodális, hidakat építő, szegények mellett álló egyházról szólt az új katolikus egyházfő megválasztása után, a vatikáni palota Szent Péter térre néző balkonjáról elmondott beszéde csütörtök este.
Felszállt a fehér füst néhány perccel csütörtökön este hat óra után a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből, ami azt jelenti, hogy már a második napon sikerült megválasztani a katolikus egyház új, 267. vezetőjét.
Ismét fekete füst szállt fel a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön nem sokkal 12 óra előtt, vagyis második körben sem sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.