
A római Forum Romanum mellett álló, restaurálás alatt lévő középkori toronynál történt a baleset
Fotó: Székelyhon
A római belvárosban hétfőn összeomlott középkori torony romjai alá szorult román munkás meghalt a kórházban, miután több mint tíz órával a baleset után élve kiemelték a romok közül. Az ANSA hírügynökség és más olasz sajtóorgánumok szerint a férfinek leállt a szíve, és a kórházba érkezésekor már nem tudták újraéleszteni – írja az Agerpres hírügynökség.
2025. november 04., 09:242025. november 04., 09:24
2025. november 04., 09:252025. november 04., 09:25
A baleset a római Forum Romanum mellett álló, restaurálás alatt lévő 13. században épült Torre dei Conti középkori toronynál történt. Az ANSA szerint további három munkás a torony felső szintjén rekedt, de ők csak enyhébb sérüléseket szenvedtek, és hamar kimentették őket a tűzoltók. Egyikük szintén román munkás.
„A Torre dei Conti összeomlása után órákig a romok alatt rekedt munkás nem élte túl a balesetet, a mentőcsapatok rendkívüli erőfeszítései ellenére sem” – nyilatkozta Francesco Rocca, Lazio régió kormányzója az ANSA szerint.
Szemtanúk vallomása szerint
A torony részben összeomlott, a tűzoltók és a rendőrök azonnal lezárták a környéket. A tűzoltók bevetése közben a torony egy további része is beomlott, de szerencsére nem tett kárt a forgólétrán levő tűzoltókban, akik idejében le tudtak szállni és biztonságba tudták helyezni magukat.
A France Presse úgy tudja, hogy a kulturális örökségért felelős minisztérium szerint az épület felújítási munkálatainak megkezdése előtt elvégzett elemzések „megerősítették, hogy a mennyezeten végzendő munkákhoz biztonsági előkészületek szükségesek”.
A római ügyészség vizsgálatot indított hétfőn gondatlanságért és gondatlan testi sértés miatt, a rendőrök pedig kihallgatták a munkásokat és a munkálatvezetőket – adta hírül a helyi sajtó.
A Torre dei Conti torony a 9. században épült, majd a 13. században III. Ince pápa bővítette ki családja számára. A torony, amely összeomlása előtt 29 méter magas volt, régebben ennél sokkal magasabb, körülbelül 50–60 méter magas volt. A felső emeleteket azonban a 14. és 17. században bekövetkezett földrengések megrongálták, ezért később lebontották ezeket. 2007 óta zárva tart, restaurálása uniós helyreállítási összegekből zajlik, és a terv szerint kulturális központtá akarják átalakítani.
Eddig huszonegy Észak-Írországban élő ember kért konzuli segítséget a román hatóságoktól utazási okmányok kiállításához a belfasti zavargások miatt – közölték csütörtökön külügyminisztériumi források.
A román külügyminisztérium tájékoztatása szerint az edinburgh-i román konzuli hivatal képviselői kapcsolatban állnak három román állampolgárságú családdal, amelyek otthonát megrongálták az éjszakai események közben.
Az Európai Bizottság frissítette a légiközlekedés biztonságával összefüggésben azon légitársaságokat felsoroló listáját, amelyekre működési tilalom vagy működési korlátozás vonatkozik az Európai Unió légterében.
További 16,5 millió eurós uniós támogatást jelentett be az afrikai ebolajárvány megfékezésére Hadja Lahbib, az Európai Bizottság válságkezelésért felelős tagja Brüsszelben kedden.
Oroszország semmi jelét nem mutatja annak, hogy le akarná állítani agresszióját; ezt bizonyítják a Kijev és más ukrán városok elleni orosz támadások is – jelentette ki Mark Rutte, a NATO főtitkára szerdán Kijevben.
Székelyföldről a világ másik pontjára jutott családokat is tartalmaz egy érdekes térkép. Az ausztráliai Melbourne-ből érkezett hír szerkesztőségünkhöz egy különleges diaszpórakezdeményezésről, amely a Nemzeti Összetartozás Napjához kapcsolódik.
Románia válaszlépésre számíthat, miután a konstancai orosz főkonzulátus bezárásáról döntött – nyilatkozta hétfőn az orosz külügyminisztérium sajtószóvivője, Marija Zaharova.
Középiskolai ballagó diákok magyar zászlót égettek Szabadka központjában pénteken – közölte az egyik szemtanú vallomását a Szabad Magyar Szó vajdasági hírportál.
Kiemelték a németországi Görlitzben összedőlt épület romjai alól egy 25 éves román lány holttestét – nyilatkozták a dpa hírügynökségnek csütörtök reggel a német rendőrség képviselői. A rendőrségi szóvivő szerint a holttestet szerda este találták meg.
A katasztrófaelhárító csapatok továbbra is dolgoznak Görlitz városában, és mindent megtesznek, hogy kimentsék azokat az embereket, akik az összedőlt épület romjai alatt rekedhettek – közölte szerdán a román külügy.
szóljon hozzá!