Október hetedike óta háborús feszültség uralkodik a Gázai övezetben
Fotó: UNRWA/Facebook
Október hetedike óta két magyar-izraeli kettős állampolgárt, két lányt tart túszként fogva a Hamász palesztin terrorszervezet – tudta meg a magyarországi Hetek közéleti hetilap.
2023. október 26., 15:482023. október 26., 15:48
2023. október 26., 15:502023. október 26., 15:50
A Székelyhon szerkesztőségének is eljuttatott rövid közleményében a hetilap jelezte: a magyar Külügyminisztérium is megerősítette a Hetek megkeresésére, hogy valóban túszul ejtett két magyar állampolgárt a Hamász palesztin terrorszervezet: a nyolcéves Ellát és a tizenöt éves Dafnát. Arról azonban továbbra sem tudnak, hogy lenne magyar áldozata a dzsihadista terrortámadásoknak.
Mint írják, a Külügyminisztérium részéről Paczolay Máté külügyi szóvivő a következő tájékoztatást adta: „folyamatosan kapcsolatban vagyunk az édesanyával, valamint az izraeli hatóságok által létrehozott különleges munkacsoporttal. A gyerekek magyar-izraeli kettős állampolgárok, és mindent megteszünk annak érdekében, hogy kiszabadulhassanak, de a biztonsági szempontokra való tekintettel nem áll módunkban több részletet megosztani a nyilvánossággal. A terrortámadásnak továbbra sincs magyar áldozata.”
A képviselőház szerdán döntő házként elfogadott egy törvénytervezetet, amely minden év májusának harmadik hetét a közlekedésbiztonság hetének nyilvánítja – számolt be az Agerpres hírügynökség.
Az Európai Unió végrehajtó testülete azt javasolja a tagországok lakóinak, hogy halmozzanak fel otthonukban legalább 72 órás túlélést biztosító vészhelyzeti tartalékot.
Tanulságos videót osztott meg közösségi oldalán a magyarországi Fejér vármegyei rendőrség az amerikai Közlekedésbiztonsági Biztosító Intézetre (IIHS) hivatkozva. Bemutatják, milyen veszéllyel jár, ha nincs bekötve a hátsó utas biztonsági öve.
A bukaresti ügyészség hatósági felügyelet alá helyezte a román állami vasúttársaság utasszállító részlegének (CFR Călători) 21 alkalmazottját.
Felülvizsgálja az amerikai kormány Románia részvételét a Visa Waiver (VWP) vízummentességi programban, így ez idő alatt az Egyesült Államok felfüggeszti az elektronikus utazási engedélyezési rendszer (ESTA) bevezetését a román állampolgárok számára.
Megszavazta kedden a parlament plénuma a szenátorok és képviselők jogállására vonatkozó jogszabályt módosító tervezetet. Eszerint az ülésekről igazolatlanul hiányzó képviselők és szenátorok a havi illetményük 5 százalékának levonásával büntethetők.
A bukaresti rendőrség kedd reggel a fővárosban és több megyében 39 helyszínen végez házkutatásokat egy hivatali visszaéléssel, sikkasztással, informatikai hamisítással és csalással kapcsolatos ügyben.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint az Amerikai Egyesült Államok bevándorlási politikájában radikális szemléletváltás zajlik, amely nem csak Románia vízummentességi programhoz való csatlakozását érinti.
A Fehér Ház vizsgálatot indított hétfőn, hogy miként kerülhetett bele egy újságíró az adminisztráció zárt internetes kommunikációs csoportjába.
A legfelsőbb bíróság hétfőn elrendelte Horațiu Potra csapatában tartozó zsoldosok előzetes letartóztatásának harminc napos meghosszabbítását.
szóljon hozzá!