
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Felmelegszik az idő a következő két hétben, helyenként 17–18 Celsius-fokos nappali csúcshőmérséklet várható, de csapadékkal is számolni kell, főleg március 28-a után – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) március 21-e és április 3-a közötti időszakra szóló előrejelzéséből.
2022. március 21., 11:392022. március 21., 11:39
2022. március 21., 11:412022. március 21., 11:41
Erdélyben hétfőn az ilyenkor megszokottnál hűvösebb lesz, a nappali csúcsértékek átlaga 5–10 Celsius-fok körül alakul. Keddtől fokozatosan felmelegszik az idő, a hónap végére a maximumok átlaga eléri a sokévi átlagot megközelítő 12–16 fokot, és ugyanez lesz jellemző április első napjaira is. Éjszaka szerdáig mínusz 4, mínusz 3 fokig hűl a levegő, aztán fokozatos enyhülés várható, április 1-je és 3-a között már csak 2–4 Celsius-fokig süllyed a hőmérők higanyszála. Csapadékra március 28-a után lehet számítani.
A hegyekben is felmelegedés várható a következő két hétben. A nappali maximumok átlaga 0 és 6 fok, az éjszakai minimumoké mínusz 10 és 0 fok között változik. Március 24-étől szinte naponta számítani lehet kis mennyiségű csapadékra – tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
Súlyos pszichés károkat okozhatnak az áldozatokban a közösségimédia-felületeken időről időre felbukkanó veszélyes trendek.
A román külügyminisztérium hétfő délután közölte, hogy életét vesztette a Tenerifén óriáshullámok által elsodort másik román állampolgár is.
Megerősítette hétfőn a külügyminisztérium, hogy óriáshullámok okozták egy román állampolgár halálát Tenerifén.
Az Európai Unió Tanácsának elnöksége és az Európai Parlament (EP) képviselői ideiglenes megállapodásra jutottak az orosz földgáz importjának fokozatos megszüntetésére vonatkozó szabályozásról – tájékoztatott a két uniós intézmény szerdán.
Christian Stocker osztrák kancellár meghívására Ilie Bolojan hivatalos látogatást tesz szerdán és csütörtökön Ausztriában, és útban Bécs felé, Budapesten találkozik Orbán Viktor magyar kormányfővel is.
Egyelőre nincs Ukrajnára vonatkozó kompromisszumos béketerv, egyes amerikai javaslatok elfogadhatók Oroszország számára, mások viszont nem – jelentette ki Jurij Usakov, az orosz elnök külpolitikai tanácsadója.
Donald Trump szerint jó esély van a megállapodásra, az ukrajnai korrupciós botrány azonban gondot jelent a békefolyamatban. Az amerikai elnök erről vasárnap beszélt, miután lezárult az amerikai és ukrán delegáció közötti egyeztetés Floridában.
Magyarország energiaellátásának alapját az Oroszországból érkező energiahordozók jelentik most is és a jövőben is – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Vlagyimir Putyin orosz államfővel megkezdett tárgyalások nyilvános szakaszában.
Csütörtök délutánig legkevesebb 55 ember vesztette életét és 280 lakót továbbra sem sikerült elérni egy szerdán keletkezett, nagy kiterjedésű tűz után az észak-hongkongi Taj Po negyed lakótömbjeiben – írja az MTI a helyi hatóságok közlésére hivatkozva.
A Szolnoki Járásbíróság nyomozási bírája elrendelte két román állampolgárságú férfi letartóztatását, akik – eddig ismeretlen – társukkal egy 77 éves tiszafüredi nőtől csaltak ki hárommillió millió forintot azzal, hogy az Interpoltól telefonálnak.
szóljon hozzá!