
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Két évvel a koronavírus-járvány és egy évvel az ukrajnai háború kitörése után az áremelkedéseket, az inflációt és a megélhetés költségeit érzik a legégetőbb problémának a romániai polgárok, 51 százalékuk személyes, 53 százalékuk országos, 30 százalékuk uniós szintű problémának tartja ezeket – derül ki a legfrissebb Eurobarometer-felmérésből, amelyet hétfőn tett közzé az Európai Bizottság (EB).
2023. április 04., 12:322023. április 04., 12:32
A megkérdezettek személyes szinten saját háztartásuk anyagi helyzetét (22 százalék), országos viszonylatban pedig Románia gazdasági helyzetét (29 százalék) tartják a második legfontosabb problémának. Az uniós szinten megoldásra váró problémák között a második helyen a nemzetközi helyzet (28 százalék), a harmadikon az energiahelyzet (19 százalék) szerepel – ismerteti az adatokat az Agerpres.
A megkérdezettek 58 százaléka elégedett az Ukrajna elleni orosz invázióra adott európai uniós válaszlépésekkel,
A felmérésben résztvevők többsége úgy véli, hogy az orosz invázió veszélyt jelent mind az Európai Unió (69 százalék), mind saját országuk (71 százalék) biztonságára. Úgy látják továbbá, hogy
A romániaiak többsége bízik az Európai Unióban – 52 százalék, szemben a 47 százalékos uniós átlaggal –, 42 százalék azt tartja az EU legfontosabb hozadékának, hogy korlátozások nélkül lehet utazni, tanulni vagy dolgozni bármelyik tagállamban.
A megkérdezettek nagy része többnyire a televízióból (75 százalék) vagy a közösségi oldalakról (32 százalék) tájékozódik az európai témákról, 51 százalék a családtagokkal, barátokkal, kollégákkal folytatott beszélgetések során szerzi be az ezzel kapcsolatos információkat.
Az Eurobarometer felmérése január 12. és február 6. között készült, 1041, 15 éven felüli személy megkérdezésével.
Madárral ütközött, emiatt megszakította útját a Lufthansa Münchenből Kolozsvárra tartó járata Budapesten vasárnap kora délután – közölte a Budapest Airport vállalati kommunikációs és kormányzati kapcsolatok vezérigazgató-helyettese az MTI-vel.
Legalább 40 ember vesztette életét szombaton, az Egyesült Államok venezuelai műveletében, amelynek során elfogták Nicolás Maduro elnököt – írja a New York Times egy venezuelai tisztviselőre hivatkozva.
Egy román állampolgár is van a svájci Crans-Montana üdülőtelepen szilveszter éjszakáján történt tűzeset halálos áldozatai között – tájékoztatott vasárnap a külügyminisztérium.
Az Egyesült Államok átmenetileg átveszi Venezuela irányítását, amíg nem sikerül „biztonságos, megfelelő és megfontolt” politikai átmenetet végrehajtani az országban – jelentette be Donald Trump amerikai elnök szombaton a Fehér Házban sajtótájékoztatón.
Az Egyesült Államokban állítják bíróság elé Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét, akik ellen New Yorkban emeltek vádat – közölte Pam Bondi amerikai igazságügyi miniszter szombaton a közösségi médiában.
Az Amerikai Egyesült Államok sikeresen végrehajtott egy nagyszabású támadást Venezuela és vezetője, Nicolás Maduro elnök ellen, akit feleségével együtt elfogtak és repülővel elszállítottak az országból.
A berni román nagykövetség felvette a kapcsolatot egy román állampolgár családjával, akit eltűntnek nyilvánítottak a svájci Crans-Montana üdülőhelyen történt tragikus szilveszteri tűzeset nyomán.
A kormány 2026-ban 90 ezer EU-n kívüli vendégmunkás számára teszi lehetővé a romániai munkavállalást – számolt be a Bolojan-kabinet keddi ülése után a munkaügyi minisztérium.
Lavina sodort el hétfőn egy magyar házaspárt az olaszországi Trentino-Alto Adige (Dél-Tirol) megye Aurina-völgyében, a férj meghalt, felesége viszont sértetlen maradt.
Ha mindegyikünk átérezné a másik szenvedését, szolidáris lenne a gyengébbekkel és az elnyomottakkal, akkor más lenne a világ – jelentette ki XIV. Leó pápa karácsonyi üzenetében.
szóljon hozzá!