Bűnvádi eljárás indult Voiculescuék ellen

Zsarolás miatt bűnvádi eljárás indult csütörtökön Camelia Voiculescu, az Intact Media Group sajtótröszt vezetője ellen, akit bűnpártolással gyanúsítanak.

Páva Adorján

2013. július 11., 17:002013. július 11., 17:00

Az Országos Korrupcióellenes Igazgatóság (DNA) ugyanakkor két jogi személy, az Intact médiabirodalomhoz tartozó Antena TV Group és Intact Publishing cég ellen is bűnvádi eljárást indított.

Sorin Alexandrescut, az Antena tévécsatornákat működtető társaság vezérigazgatóját június elején előzetes letartóztatásba helyezték. Az alapos gyanú szerint az üzletember megfenyegette Ioan Bendeit, az RCS&RDS ügyvezetőjét: kiteregeti, hogy a Teszári Zoltán nagyváradi üzletember tulajdonában lévő kábelszolgáltató 3,5 millió euróval megvesztegette Dumitru Dragomirt, a Hivatásos Labdarúgóliga elnökét a Liga 1-es futballmérkőzések közvetítési jogának odaítéléséért.

Az RCS&RDS által működtetett Digi Sport fordulónként hét élvonalbeli meccset közvetít, a Romtelecomhoz tartozó Dolce Sport és az Antena 1/Gsp pedig egyet-egyet, de utóbbi sokszor lemond kizárólagos jogáról a Dolce javára.

Az RCS&RDS és az Intact csoport évek óta „vérre menő\" háborút vív egymással. A sportközvetítések frontján is hevesen dúló harc tavaly érte el csúcspontját, amikor a Teszári-társaság kiiktatta műholdas műsorrácsából az Antena 1 kereskedelmi, az Antena 3 hírtévét és a GSP sportcsatornát, mivel nem volt hajlandó megfizetni az Intact által követelt évi hétmillió eurós sugárzási díjat.

A DNA szerint Alexandrescu idén áprilisban több alkalommal megpróbálta rávenni Ioan Bendeit, írja alá a szerződést – ha nem hajlandó erre, szakmai és magánéletét egyaránt kompromittálja. Mégpedig olyan sajtóankétként tálalt lejárató anyagok formájában, amelyek azt bizonyítanák, hogy az RCS&RDS megvesztegette Dumitru Dragomirt a tévéközvetítési jogok megszerzése érdekében a LPF elnökének építkezési cégével, a Bodu Kft.-vel 2009-ben kötött társulási szerződéssel. Dragomir elmondta, Alexandrescu megpróbálta őt is megzsarolni a szerződés megszellőztetésével.

Miközben a DNA által eszközölt telefonlehallgatásokból kiderül, hogy a zsarolási kísérlet Dan Voiculescu, a kormányzó Konzervatív Párt (PC) alapító elnöke és lánya, az Intact csoportot irányító Camelia (portrénkon) tudtával történt, az Antena 3 hírtévé ügyészi túlkapásként, a csatorna által élesen bírált Laura Kövesi, a DNA főügyésze „bosszújaként\" tálalta a történteket. Camelia Voiculescu csütörtökön úgy nyilatkozott, a történtek „a Băsescu-rezsim bosszúja\" édesapja ellen, aki mindig is tiltakozott a jelenlegi államelnök és támogatói „túlkapásai\" ellen.

A bűnvádi eljárás „pikantériája\", hogy a DNA először vesz célkeresztbe a bukaresti médiában érdekelt jogi személyeket is – erre eddig nagyrészt adócsalások miatt volt példa más területen.

Az Antena TV Group az Antena 1, az Antena 2, az Euforia és GSP tévécsatornát foglalja magában, a Mihai Gâdea vezette (éppen csütörtökön nyolcéves születésnapját ünneplő) Antena 3 hírtévé nem ide tartozik. A nyomtatott sajtóban érdekelt Intact Publishing – akinek vezetője, Daniel Matiescu ellen szintén bűnvádi eljárás indult – immár csak a Jurnalul Naţionalt adja ki, a Gazeta Sporturilor napilap egy másik alcsoport, a Convergent Media terméke.

A két cég a DNA eljárása során az ügyészek kezében van, akik szükség esetén számlákat zárolhatnak és más vagyonelemeket is lefoglalhatnak, illetve a részvények sem cserélhetnek tulajdonost.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. július 04., szombat

Nagyhatalmi játszmákba bonyolódhatott az a két román férfi, akiket most börtönre ítéltek Londonban

Börtönbüntetésre ítéltek pénteken Nagy-Britanniában két romániai férfit, amiért megkéseltek Londonban egy perzsa nyelvű hírcsatornának dolgozó iráni újságírót.

Nagyhatalmi játszmákba bonyolódhatott az a két román férfi, akiket most börtönre ítéltek Londonban
Hirdetés
2026. július 03., péntek

Ukrajna szerint a konstancai drónincidens elszigetelt eset volt, amelyet az orosz elektronikai hadviselés okozott

Az ukrán fél közölte Bukaresttel, hogy a konstancai kikötőben június 5-én történt incidens egy elszigetelt eset volt, amelyet nagy valószínűséggel az orosz elektronikai hadviselés okozott – tájékoztatott pénteken a védelmi minisztérium.

Ukrajna szerint a konstancai drónincidens elszigetelt eset volt, amelyet az orosz elektronikai hadviselés okozott
2026. július 02., csütörtök

Már a szomszédban az Ázsiából származó, sejtelmesen baljós nevű kártevő

A bogár akár tömeges kőrispusztulást is okozhat, ezért fokozott ellenőrzést rendeltek el Magyarországon.

Már a szomszédban az Ázsiából származó, sejtelmesen baljós nevű kártevő
2026. június 29., hétfő

Egy csomagra akár többször is ki kell fizetni a 3 eurót – íme a részletek az új uniós vámszabályról

Július 1-jétől érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni.

Egy csomagra akár többször is ki kell fizetni a 3 eurót – íme a részletek az új uniós vámszabályról
Hirdetés
2026. június 25., csütörtök

A galaci drónincidens következtében bekérették a román nagykövetet az orosz külügyminisztériumba

Bekérették a román nagykövetet az orosz külügyminisztériumba – jelentette be csütörtökön Maria Zaharova külügyi szóvivő az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.

A galaci drónincidens következtében bekérették a román nagykövetet az orosz külügyminisztériumba
2026. június 25., csütörtök

Hőség Európában: Nagy-Britanniában és Spanyolországban is megdőlt a melegrekord

Hőhullám sújtja Európát, szerdán megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában. Az elmúlt napokban Spanyolországban is megdőlt a júniusi átlaghőmérsékleti rekord.

Hőség Európában: Nagy-Britanniában és Spanyolországban is megdőlt a melegrekord
2026. június 23., kedd

Trump szerint rekordmennyiségű kőolaj jutott át a Hormuzi-szoroson

Rekordmennyiségű, 19 millió hordónyi kőolajat szállítottak át hétfőn a Hormuzi-szoroson – írta Donald Trump amerikai elnök kedden közösségi oldalán.

Trump szerint rekordmennyiségű kőolaj jutott át a Hormuzi-szoroson
Hirdetés
2026. június 22., hétfő

Távozik Keir Starmer brit miniszterelnök

Távozik a kormányzó brit Munkáspárt éléről Keir Starmer miniszterelnök, akinek így kormányfői megbízatása is véget ér.

Távozik Keir Starmer brit miniszterelnök
Távozik Keir Starmer brit miniszterelnök
2026. június 22., hétfő

Távozik Keir Starmer brit miniszterelnök

2026. június 20., szombat

Eddig tartott: Irán ismét lezárja a Hormuzi-szorost

Irán legfelsőbb közös katonai parancsnoksága szombaton bejelentette a Hormuzi-szoros újabb lezárását a hajóforgalom elől.

Eddig tartott: Irán ismét lezárja a Hormuzi-szorost
2026. június 20., szombat

Vasúti szerencsétlenség Angliában: egy mozdonyvezető meghalt, többtucatnyian megsérültek

Összeütközött pénteken két vasúti szerelvény a dél-angliai Bedford városának közelében. A brit közlekedési rendőrség péntek esti beszámolója szerint a szerencsétlenségben egy ember életét vesztette, sokan megsérültek.

Vasúti szerencsétlenség Angliában: egy mozdonyvezető meghalt, többtucatnyian megsérültek
Hirdetés