Bono, Sting és Timberlake is fellép a Hope for Haiti segélykoncerten

•  Fotó: illusztráció

Fotó: illusztráció

A U2 énekese, Bono, valamint Sting, Justin Timberlake, Christina Aguilera és Alicia Keys is fellép a január 22-i Hope for Haiti televíziós adománygyűjtő koncerten – jelentette be George Clooney, a tucatnyi amerikai tévécsatornán sugárzásra kerülő jótékonysági műsor házigazdája. Közben számos híresség példamutatóan nagy összegű adományokat ajánlott fel a haitiak megsegítésére.

Gáspár Botond

2010. január 19., 12:562010. január 19., 12:56

2010. január 19., 14:002010. január 19., 14:00

•  Fotó: illusztráció Galéria

Fotó: illusztráció

George Clooney elmondta, hogy több mint negyven híresség vállalta a szereplést a Music Television műsorában, amelyet a hálózat csatornáin kívül az ABC, a CBS, az NBC, a CNN, a FOX és az HBO televízió is élőben vesz át. A program célja „megmutatni a Haitin élőknek, hogy az egész világ figyel rájuk” – fogalmazott a filmsztár. A műsor bevételét a Vöröskereszthez, az UNICEF-hez, és egyéb, a haitiakat közvetlenül támogató segélyszervezetekhez juttatják el. Clooney műsorvezetőtársa, a haiti származású Wyclef Jean énekes lesz, akinek a katasztrófa áldozatainak támogatására létrehozott Yele Haiti segélyalapját szintén támogathatják a program nézői. A tévéműsor alatt elhangzó dalokat az iTune-on is hozzáférhetővé teszik, a letöltés bevétele pedig ugyancsak a segélyalapokat gazdagítja – ismertette Clooney.

Az Ausztrál Open megnyitása előtt, vasárnap megtartott jótékonysági bemutatón Roger Federer teniszcsillag Serena Williamsszel és más kollégáival 200 ezer dollárt gyűjtött össze a haitiak javára.
Az amerikai Not On Our Watch szervezet, amelyet Matt Damon, Don Cheadle, Brad Pitt és George Clooney hozott létre, bejelentette, hogy egymillió dollárral támogatja a katasztrófa sújtotta terület orvosi ellátását.

Gisele Bündchen brazil szupermodell a people.com szerint 1,5 millió dollárt juttatott el a Vöröskeresztnek. Sandra Bullock, Brad Pitt és Angelina Jolie az Orvosok Határok Nélkül szervezet haiti erőfeszítéseit támogatták egymillió dollárral. Madonna 250 ezer dolláros csekket töltött ki a Partners for Health számára. „Arra kérem a barátaimat és rajongóimat világszerte, hogy kövessék a példámat, és adjanak, amennyi tőlük telik” – toborzott követőket a popdíva. Lance Armstrong kerékpárversenyző LiveStrong Foundation elnevezésű alapjából szintén 250 ezer dollárt utalt át az Orvosok Határok Nélkül és a Partners in Heath szervezeteknek. Tiger Woods 3 millió dollár értékben egy mobil kórházat küld Haitira – jelentette be a golfsztár hip-hop mogul barátja, Russell Simmons.
Az amerikai Nemzeti Futball Liga (NFL), az NBA kosarasai, a baseball nagyjai (MLB) és a jégkorongozók (NHL) is nagy összegű adományokkal járultak hozzá a földrengés okozta károk enyhítéséhez.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. november 07., péntek

Kormányközi nukleáris megállapodást ír alá Magyarország és az USA külügyminisztere

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval – közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.

Kormányközi nukleáris megállapodást ír alá Magyarország és az USA külügyminisztere
Hirdetés
2025. november 05., szerda

Öten meghaltak egy vasúti átjárónál történt balesetben Magyarországon

Intercity vonat ütközött személyautóval a Pest vármegyei Szentmártonkátán, a Vasútsoron lévő vasúti átjárónál kedd este romániai idő szerint tíz óra után, a járműben utazó hat ember közül öten életüket vesztették.

Öten meghaltak egy vasúti átjárónál történt balesetben Magyarországon
2025. november 04., kedd

Elhunyt Dick Cheney, az Egyesült Államok korábbi alelnöke

Elhunyt Dick Cheney, az Egyesült Államok korábbi alelnöke, védelmi minisztere és republikánus kongresszusi képviselője – jelentette be családja kedden.

Elhunyt Dick Cheney, az Egyesült Államok korábbi alelnöke
2025. november 04., kedd

Meghalt a kórházban a Rómában hétfőn összeomlott középkori torony romjai alá szorult román munkás

A római belvárosban hétfőn összeomlott középkori torony romjai alá szorult román munkás meghalt a kórházban, miután több mint tíz órával a baleset után élve kiemelték a romok közül.

Meghalt a kórházban a Rómában hétfőn összeomlott középkori torony romjai alá szorult román munkás
Hirdetés
2025. október 30., csütörtök

Donald Trump Washingtonban fogadja Orbán Viktort

A magyar miniszterelnök november 7-én Donald Trump amerikai elnök vendége lesz a Fehér Házban, a találkozón energetikai, gazdasági, pénzügyi együttműködésről és a béke lehetséges kimenetéléről is tárgyalnak majd.

Donald Trump Washingtonban fogadja Orbán Viktort
Donald Trump Washingtonban fogadja Orbán Viktort
2025. október 30., csütörtök

Donald Trump Washingtonban fogadja Orbán Viktort

2025. október 28., kedd

Minden jegy elkelt a magyar–ír vébéselejtezőre, székelyföldi szurkolók is sorra kerültek

Elfogytak a rendelkezésre álló jegyek a magyar labdarúgó-válogatott utolsó világbajnoki selejtezőmérkőzésére, melyet az ír csapattal játszik november 16-án a Puskás Arénában. Székelyföldi szurkolóknak is sikerült jegyet vásárolniuk.

Minden jegy elkelt a magyar–ír vébéselejtezőre, székelyföldi szurkolók is sorra kerültek
2025. október 28., kedd

Kisrepülőgép zuhant le Kenyában, nyolc magyar állampolgár is az áldozatok között van

Nyolc magyar és két német állampolgár, valamint a kenyai kapitány tartózkodott azon a kisrepülőgépen, amely lezuhant kedden Kenya partvidékén, a légikatasztrófának nincsenek túlélői – közölte a gépet üzemeltető Mombasa Air Safari légitársaság.

Kisrepülőgép zuhant le Kenyában, nyolc magyar állampolgár is az áldozatok között van
Hirdetés
2025. október 27., hétfő

Szexuális bűncselekményekért összesen 74 év börtönre ítélték egy román bűnbanda tagjait Skóciában

Súlyos börtönbüntetésekre ítéltek hétfőn Skóciában öt román állampolgárt szexuális bűncselekményekért, embercsempészetért és kelet-európai nők prostitúcióra kényszerítéséért.

Szexuális bűncselekményekért összesen 74 év börtönre ítélték egy román bűnbanda tagjait Skóciában
2025. október 26., vasárnap

Az európai ország, ahol két miniszter is lemondott azonnal egy gyilkossági ügy miatt

Lemondott vasárnap Andreja Katic szlovén igazságügyi miniszter és Bostjan Poklukar belügyminiszter, miután előző nap hajnalban az ország délkeleti részén található Novo Mesto városban meggyilkoltak egy férfit.

Az európai ország, ahol két miniszter is lemondott azonnal egy gyilkossági ügy miatt
2025. október 26., vasárnap

Hiperszonikus nukleáris fegyver tesztelését jelentették be az oroszok

Tesztelték a Burevesztnyik hiperszonikus, pilóta nélkül manőverező repülőgépet október 21-én – jelentette Valerij Geraszimov, az orosz fegyveres erők vezérkari főnöke Vlagyimir Putyin elnöknek vasárnap egy vezetési ponton.

Hiperszonikus nukleáris fegyver tesztelését jelentették be az oroszok
Hirdetés