Jelentősen megkönnyíti az önkormányzatok munkáját, hogy a közigazgatásban egyszerűsítették az alkalmazások módszertanát – hívta fel a figyelmet csütörtöki sajtótájékoztatóján Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester.
2015. október 15., 23:092015. október 15., 23:09
Az elöljáró rámutatott, a parlament elfogadta az RMDSZ által benyújtott törvényjavaslatot, hogy az önkormányzatok és az alárendelt intézmények ezentúl központi jóváhagyás nélkül alkalmazhatnak, betölthetik az elmúlt években megüresedett állásokat, ha a költségvetésük ezt lehetővé teszi.
Az elöljáró felidézte, 2009-ben az Emil Boc vezette kormány által hozott megszorító intézkedések egyike az volt, hogy a közigazgatásban csak minden hetedik megüresedett állásra lehetett egy személyt alkalmazni, tehát a megüresedett helyek 15 százalékát írhatták ki versenyvizsgára.
Ezen módosított a 2013-ban kiadott sürgősségi kormányrendelet, amely értelmében minden megüresedő helyre ki lehet írni a versenyvizsgát, tehát a hét az egyhez arány egy az egyhez arányra módosul. Ezt azonban csak a kormány jóváhagyásával lehetett megtenni. Az alkotmánybíróság tavaly februárban jelezte: a rendelet sérti a helyi önrendelkezés jogát és alkotmányellenesnek ítélte.
Az RMDSZ által 2014 márciusában benyújtott törvényjavaslat szerint a megüresedett állásokat a közigazgatásban és az annak alárendelt közintézményekben központi jóváhagyás nélkül, az önkormányzatok és az illető intézmények saját döntése alapján hozhatják meg azzal a feltétellel, hogy legyen jóváhagyott költségvetésük az illető állás betöltésére, illetve ne lépjék túl a maximum személyzetszámot.
Antal Árpád polgármester szerint a közigazgatásban és a kertészetben mintegy ötven emberre lenne még szükség, hogy a város ügyeit átlássák és naprakészen meg tudják oldani a problémákat. Antal korábban üdvözölte a 12 százalékos béremelést, ám most hangsúlyozta, hogy ez még mindig nem elég, hiszen azok, akiknek korábban is nagyobb, 2-3 ezer lejes fizetésük volt, nyertek az emeléssel, ám az ezer lejt kereső pályakezdők bére nem sokat változik.
Az év első három hónapjában több mint 240 ember vesztette életét közúti balesetben, és több mint 500-an kerültek kórházba – tájékoztatott csütörtökön a Facebook-oldalán a belügyminiszter.
XIV. Leó pápa címert választott magának, és feltűnt mellette személyi titkára is, Edgard Iván Rimaycuna 36 éves perui pap. A címer jelképeinek értelmezéséhez a Vatikán útmutatót közölt.
A külügyminisztérium azt tanácsolja a Líbiában tartózkodó román állampolgároknak, hogy a konfliktusok eszkalációja miatt azonnal hagyják el az országot.
Vízi balesethez riasztották szerda délután a Dolj megyei katonai tűzoltókat, két kisebb csónak és egy uszály összeütközött a Dunán, Rast település magasságában – számolt be a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) közlése nyomán az Agerpres.
A világegyetem várhatóan tíz a hetvennyolcadik hatványon év múlva pusztul el, sokkal hamarabb, mint azt korábban gondolták, amikor az univerzum végét tíz az ezeregyszázadik hatványon év múlvára jósolták – közölték egy friss számítás alapján.
Elutasította kedden a bukaresti ítélőtábla annak a 17 éves romániai diáknak a kiadatását, akit az Egyesült Államokban többek között azzal vádolnak, hogy több száz bombafenyegetést küldött amerikai intézményeknek.
XIV. Leó pápa első vasárnapi üzenetében „valódi és tartós békére” szólított Ukrajnában, tűzszünetre a Gázai övezetben, és sürgette a Hamász palesztin terrorszervezet fogságában lévő izraeli túszok szabadon engedését.
XIV. Leó pápa a bíborosoknak adott szombati audienciáján megerősítette, hogy XIII. Leó pápa szociális doktrínáját tartotta szem előtt egyházfői nevének kiválasztásakor, mivel szerinte a mesterséges intelligencia fejlődése egy újabb ipari forradalom.
Tíz gyerek és három felnőtt került kórházba szombaton egy Brassóban történt baleset következtében.
Az új pápa, XIV. Leó programja az általa választott névben rejlik – mondta Német László pápaválasztó bíboros, belgrádi metropolita érsek a horvát közmédia vatikáni tudósítójának pénteken.
szóljon hozzá!