A román liberálisok nem szövetkeznének az RMDSZ-szel

Újfent elutasította az RMDSZ-szel kialakítandó politikai-kormányzati együttműködést Crin Antonescu, a román Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke.

2012. február 21., 17:462012. február 21., 17:46

A balliberális ellenzéki szövetség államfőjelöltjévé kijelölt politikus szerint a Szociálliberális Unió (USL) nem kormányozna együtt a magyar alakulattal, ha hatalomra kerülne az ősszel esedékes parlamenti választásokon.

Antonescu közölte, elutasító álláspontja azzal magyarázható, hogy az elmúlt években az RMDSZ volt az az alakulat, amely támogatta és lehetővé tette a román kormány “összes visszaélését”. “Igazságtalan lenne, ha Emil Boc, Ioan Oltean és a többi demokrata-liberális ellenzékbe kerülne, míg Kelemen Hunor és társai, akik néhány éve a PDL cinkosai voltak, hatalmon maradnának” – jelentette ki Antonescu. Különben a bukaresti CSOP közvélemény-kutató intézet felmérése szerint a román ellenzék magabiztosan nyerné a parlamenti választásokat, eredménye azonban nem érné el az 50 százalékot.

Az USL a szavazatok 47 százalékára számíthat, ha most tartanák a törvényhozási megmérettetést, második helyen a Demokrata Liberális Párt (PD-L) áll 20 százalékkal, harmadik a Dan Diaconescu, az OTV bulvártelevízió műsorvezető-tulajdonosa vezette, parlamenten kívüli Nép Pártja (PP) 18 százalékkal, míg az RMDSZ támogatottsága a felmérés szerint 5 százalékos.

A bukaresti parlamentből 2008-ban kiszorult szélsőségesen nacionalista Nagy-Románia Párt (PRM) nem érné el az öt százalékos parlamenti küszöböt. Némi meglepetésre a legnépszerűbb romániai politikusok listáján az első helyen Mihai Răzvan Ungureanu kormányfő áll, aki kevesebb, mint két héttel ezelőtti kinevezése óta megelőzte Victor Pontát és Crin Antonescut, az USL társelnökeit. Ungureanu népszerűségi indexe 29 százalék, az Antonescué 26 százalék, míg a Pontaé 25 százalék.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. február 14., szombat

Orbán Viktor: a 2026-os év a győzelem éve lesz

A 2026-os év a győzelem éve lesz: a győzelem éve a családoknak, a jobboldalnak, a Fidesznek és a győzelem éve Magyarországnak – mondta Orbán Viktor miniszterelnök az évértékelő beszéde végén szombaton Budapesten, a Várkert Bazárban.

Orbán Viktor: a 2026-os év a győzelem éve lesz
Hirdetés
2026. február 13., péntek

Nicușor Dan: George Simiont és népes delegációját senki nem fogadta az Egyesült Államokban

George Simiont és népes delegációját senki nem fogadta az Egyesült Államokban – jelentette ki csütörtökön Nicușor Dan államfő, aki szerint ez sokat elárul a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének külföldi megítéléséről.

Nicușor Dan: George Simiont és népes delegációját senki nem fogadta az Egyesült Államokban
2026. február 09., hétfő

Gyerekcsíny miatt vadászgépeket riasztottak egy Wizzair-járathoz

Gyerekcsíny miatt vadászgépeket riasztottak Izraelben a Wizzair londoni járatához vasárnap – jelentette a repülőtéri hatóság Izraelben.

Gyerekcsíny miatt vadászgépeket riasztottak egy Wizzair-járathoz
2026. február 09., hétfő

Fel nem használt maszkok milliárdjait égetik el Németországban

Mintegy hárommilliárd maszkot semmisítettek meg Németországban, olyan védőeszközöket, amelyeket a koronavírus-világjárvány idején szereztek be, de nem használták fel és időközben lejártak – jelentette be a múlt héten a német kormány.

Fel nem használt maszkok milliárdjait égetik el Németországban
Hirdetés
2026. február 06., péntek

Amíg az apa letette a bölcsiben a gyereket, addig az autóban maradt másik fiúval ellopták a kocsit

A benne ülő ötéves kisfiúval együtt lopott el egy autót egy húszéves férfi a Pest vármegyei Sülysápon szerdán, majd a gyermeket hat kilométerrel arrébb Úriban egy bolt előtt magára hagyta és továbbhajtott.

Amíg az apa letette a bölcsiben a gyereket, addig az autóban maradt másik fiúval ellopták a kocsit
2026. január 30., péntek

Visszavezetik a kötelező sorkatonai szolgálatot a szomszéd országban

Újra bevezeti a kötelező sorkatonai szolgálatot a Romániával délnyugatról határos Szerbia. Idén decembertől vagy jövő év márciustól tervezik újraindítani.

Visszavezetik a kötelező sorkatonai szolgálatot a szomszéd országban
2026. január 29., csütörtök

Székelyföldhöz közeli védelmi ipari céget vásárolnak fel a törökök

Megvásárolja a medgyesi Automecanica Rt. többségi részvénycsomagját a török Otokar. A Koç Grouphoz tartozó Otokar a szárazföldi harcászati eszközök legnagyobb törökországi exportőre.

Székelyföldhöz közeli védelmi ipari céget vásárolnak fel a törökök
Hirdetés
2026. január 21., szerda

Újabb halálos vonatbaleset történt Spanyolországban

Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben – közölte a katalán rendőrség.

Újabb halálos vonatbaleset történt Spanyolországban
2026. január 19., hétfő

Két román állampolgár sérült meg a spanyolországi vasúti balesetben

Két román állampolgár könnyebb sérüléseket szenvedett a spanyolországi Córdoba térségében történt vasúti balesetben – erősítette meg hétfőn a külügyminisztérium.

Két román állampolgár sérült meg a spanyolországi vasúti balesetben
2026. január 19., hétfő

Súlyos vonatbaleset Spanyolországban, csaknem negyvenen vesztették életüket

Halálos vonatbaleset történt a dél-spanyolországi Córdoba közelében, amelyben legkevesebb 39 ember életét vesztette, a sérültek száma hetven fölött van, legalább 24 ember sérülése súlyos, közülük négy kiskorú – írja az EFE spanyol hírügynökség.

Súlyos vonatbaleset Spanyolországban, csaknem negyvenen vesztették életüket
Hirdetés