
Ukrajnában jövő tavasszal és nyáron kisebb termésmennyiség várható a gabonából
Fotó: Pixabay
Erősen csökkent Ukrajnában az őszi gabona vetésterülete a háború miatt – közölte Denisz Marcsuk, az ukrán agrárkamara elnökének helyettese Kijevben, amiről az MTI is beszámolt.
2023. november 14., 11:392023. november 14., 11:39
Az őszi búza 3,8 millió hektáros vetésterülete nagyjából feleakkora, mint a háború előtt. Ennek hátterében az áll, hogy
Marcsuk hangsúlyozta, hogy jövő tavasszal és nyáron ennélfogva kisebb termésmennyiség várható. Ugyanakkor leszögezte, hogy Ukrajna élelmiszer-ellátása nincs veszélyben, bár kevesebb gabona jut majd exportra.
Mindemellett az ukrán agrártermékek fő tengeri exportútvonala az esetleges támadások veszélye miatt csak korlátozottan használható, miután
Az ukrán gazdák ezért csak nehézségekkel tudják termékeiket értékesíteni a világpiacon.
A 2026-os év a győzelem éve lesz: a győzelem éve a családoknak, a jobboldalnak, a Fidesznek és a győzelem éve Magyarországnak – mondta Orbán Viktor miniszterelnök az évértékelő beszéde végén szombaton Budapesten, a Várkert Bazárban.
George Simiont és népes delegációját senki nem fogadta az Egyesült Államokban – jelentette ki csütörtökön Nicușor Dan államfő, aki szerint ez sokat elárul a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének külföldi megítéléséről.
Gyerekcsíny miatt vadászgépeket riasztottak Izraelben a Wizzair londoni járatához vasárnap – jelentette a repülőtéri hatóság Izraelben.
Mintegy hárommilliárd maszkot semmisítettek meg Németországban, olyan védőeszközöket, amelyeket a koronavírus-világjárvány idején szereztek be, de nem használták fel és időközben lejártak – jelentette be a múlt héten a német kormány.
A benne ülő ötéves kisfiúval együtt lopott el egy autót egy húszéves férfi a Pest vármegyei Sülysápon szerdán, majd a gyermeket hat kilométerrel arrébb Úriban egy bolt előtt magára hagyta és továbbhajtott.
Újra bevezeti a kötelező sorkatonai szolgálatot a Romániával délnyugatról határos Szerbia. Idén decembertől vagy jövő év márciustól tervezik újraindítani.
Megvásárolja a medgyesi Automecanica Rt. többségi részvénycsomagját a török Otokar. A Koç Grouphoz tartozó Otokar a szárazföldi harcászati eszközök legnagyobb törökországi exportőre.
Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben – közölte a katalán rendőrség.
Két román állampolgár könnyebb sérüléseket szenvedett a spanyolországi Córdoba térségében történt vasúti balesetben – erősítette meg hétfőn a külügyminisztérium.
Halálos vonatbaleset történt a dél-spanyolországi Córdoba közelében, amelyben legkevesebb 39 ember életét vesztette, a sérültek száma hetven fölött van, legalább 24 ember sérülése súlyos, közülük négy kiskorú – írja az EFE spanyol hírügynökség.
szóljon hozzá!