
Az Insomar kedden közzétett felmérése alapján az elnökválasztás második fordulójában a szavazójoggal rendelkezők 54 százaléka voksolna Geonăra és 46 százalékuk pedig Traian Băsescura.
2009. december 01., 11:272009. december 01., 11:27
2009. december 01., 14:472009. december 01., 14:47
Traian Băsescut inkább a fiatalok kedvelik, ugyanis választóinak 51 százaléka 18 és 34 éves közötti korosztályba tartozik, míg Geoanăra az idősebbek teszik le voksukat szavazótáborának 55 százaléka az 50 évtől 64 évig terjedő korosztályban található meg.
A PSD jelöltjét inkább vidéken kedvelik (57%), de a városi övezetben is 53 százalékkal ő vezet.
Băsescuban akár az első fordulóban továbbra is Erdélyben bíznak meg, ugyanis ebben a térségben a demokrata liberálisok jelöltjét a szavazók 53%-a kedveli. A szociáldemokraták képviselője Havasalföldön arat, hisz ebben az övezetben a polgárok 59%-a szavazna rá, de Geonă Moldovában is eléggé figyelemreméltó fölénnyel 57%-al vezet. Jelenleg úgy tűnik Băsescu Bukarestben is elvesztené a választások második fordulóját, mivel itt a szavazatok 46%-át lenne képes összegyűjteni.
Összben a négy százaléknyi előny egyelőre nem nagy, még minden megtörténhet, ha jól emlékeznek 5 évvel ezelőtt, habár a második forduló előtti felmérések Năstasét hozták ki a felmérések jobbnak, mégis Băsescu győzőtt.
Újra bevezeti a kötelező sorkatonai szolgálatot a Romániával délnyugatról határos Szerbia. Idén decembertől vagy jövő év márciustól tervezik újraindítani.
Megvásárolja a medgyesi Automecanica Rt. többségi részvénycsomagját a török Otokar. A Koç Grouphoz tartozó Otokar a szárazföldi harcászati eszközök legnagyobb törökországi exportőre.
Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben – közölte a katalán rendőrség.
Két román állampolgár könnyebb sérüléseket szenvedett a spanyolországi Córdoba térségében történt vasúti balesetben – erősítette meg hétfőn a külügyminisztérium.
Halálos vonatbaleset történt a dél-spanyolországi Córdoba közelében, amelyben legkevesebb 39 ember életét vesztette, a sérültek száma hetven fölött van, legalább 24 ember sérülése súlyos, közülük négy kiskorú – írja az EFE spanyol hírügynökség.
Pánik tört ki egy németországi autópályán, miután egy ittas román sofőr közel 30 kilométeren át a forgalommal szemben vezetett. Összefogással tudták feltartóztatni.
Adrian Ahrițculesei január 9-én elérte a Déli-sarkot, és ezzel beírta magát a történelembe: ő az első román állampolgár, akinek sikerült elérnie az Antarktisz mindhárom fontos pontját – jelentette be a hegymászó menedzsere, Ștefan Adrian Jurca.
Madárral ütközött, emiatt megszakította útját a Lufthansa Münchenből Kolozsvárra tartó járata Budapesten vasárnap kora délután – közölte a Budapest Airport vállalati kommunikációs és kormányzati kapcsolatok vezérigazgató-helyettese az MTI-vel.
Legalább 40 ember vesztette életét szombaton, az Egyesült Államok venezuelai műveletében, amelynek során elfogták Nicolás Maduro elnököt – írja a New York Times egy venezuelai tisztviselőre hivatkozva.
Egy román állampolgár is van a svájci Crans-Montana üdülőtelepen szilveszter éjszakáján történt tűzeset halálos áldozatai között – tájékoztatott vasárnap a külügyminisztérium.