Fotó: Veres Nándor
Negyedik alkalommal tartanak opera- és operettgálát a Nagy István Művészeti Szakközépiskola szervezésében csütörtökön 19 órától a csíkszeredai Szakszervezetek Művelődési Házában.
2013. június 11., 17:502013. június 11., 17:50
2013. június 12., 17:362013. június 12., 17:36
A rendezvény jó lehetőség az iskola ének szakos diákjainak a bemutatkozásra. „Dobos Krisztina katedrafelelős ének szakos tanárnő a fő szervező. Első alkalommal az iskola aulájában tartottuk a gálát, majd a támogatóinknak köszönhetően nagyobb térben, igazi színpadon tudjuk megszervezni” – mondta el Kirmájer Enikő, a Nagy István Művészeti SzakközépIskola igazgatója.
Ezúttal is az iskola felső tagozatos diákjai, volt diákok és tanárok lépnek fel, ugyanakkor Tímár Kinga és Bodó Csaba vendégénekesek produkciói színesítik az előadást. „Nagy alkalom egy ilyen kiállás a tanulóink számára, amikor tanáraikkal együtt léphetnek fel, előadhatják, amit tanultak, és hozzáadhatják saját magukat” – véli az igazgató az előadásról, amelyen a közönség híres operákból és az operettek legjavából hallhat majd dalokat. Jegyek a helyszínen kaphatók, felnőtteknek 10 lejbe, diákoknak és nyugdíjasoknak 5 lejbe kerül.
Módosították a csíkszeredai iskolahálózatot a helyi önkormányzati képviselők csütörtöki soron kívüli ülésükön. A város bölcsődéjét a Micimackó napközihez csatolták.
Felújítás miatt ideiglenesen más helyszíneken tartja előadásait a Csíki Játékszín: a nagyszínpad a Művészetek Házába költözik, a kamaradarabok pedig alternatív terekben lesznek láthatók.
Kevesebb pénz számolható el a Fodor Sándor park felújítására, mint kezdetben tervezték, így a beruházás 11,5 millió lejes becsült értékéből mindössze 5,4 millió lejt biztosít a központi fejlesztési régió, a többit a városnak kell állnia.
Felborult egy személyautó Tusnádfürdő és Tusnád települések között az E578-as nemzetközi úton kedden délután. Két sérültet kórházba kellett szállítani.
Több kisebb utca felújítása is folyamatban van Csíkszeredában, a munkálatokat idén tervezték befejezni, ám ez nem biztos, hogy minden esetben sikerülni fog. Az útfelújítások vezetékcserékkel is járnak, ez pedig lassítja a folyamatot.
Csíkszeredában volt a leghidegebb országszerte szeptember 8-ára virradóan. Még egyetlen ponton volt ugyanolyan hideg, mint Csíkban: az Omu-csúcson. Mindkét meteorológiai állomáson 4,8 Celsius-fokot mértek.
Folyamatban az alapozás, elkezdődött Csíkszentgyörgyön a bölcsőde építése, amelyet a következő tanévtől már használatba szeretnének venni. Sokat kellett rá várni, de úgy tűnik, most már nem lesz több akadálya a beruházásnak.
Több közúti szabályszegést is feltártak szerdán a Hargita megyei rendőrök. Csíkrákoson és Salamáson is tetten értek kihágást elkövetőket.
Eltűnt egy gyergyószentmiklósi fiatalkorú lány kedden, megtalálásában segítséget kér a rendőrség.
Késelésig fajult egy konfliktus vasárnap éjjel Madéfalván, a 44 éves áldozatot kórházba vitték, ám az orvosok erőfeszítései ellenére a férfi hétfőn életét vesztette – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivőjétől.
szóljon hozzá!