Fotó: Iochom Zsolt
A portálunkon meghirdetett versenyen az olvasóink szavazatai alapján a 2010/2011-es tanév legjobb csíkszeredai gólyabálszervezői címmel a Joannes Kájoni Kereskedelmi Iskolaközpont rendezvényének szervezői büszkélkedhetnek.
2011. február 24., 14:042011. február 24., 14:04
2011. február 24., 14:452011. február 24., 14:45
Nyerteseink a Székelyhon.ro jóvoltából 12 órát bowlingozhatnak a csíkszeredai 300 Bowling Clubban. A díjat és a vele járó emléklapot a 14. Városi Gólyabál díjkiosztóján vehették át.
„Igencsak meglepett, hogy mi nyertünk. Szoros versenyben álltunk a Nagy István Művészeti Szakközépiskolával. Nem számítottunk arra, hogy mi nyerünk, mert ők százas nagyságban elkerültek minket a szavazás során. Nagyon-nagyon örülünk az emléklapnak és főként a díjnak, mert szervezőkül együtt el fogunk menni és egyet gurítunk. Magáról a gólyabálunk szervezéséről, nem gondoltuk, hogy ennyire gördülékeny lesz, de megvan az eredménye és örülünk nagyon neki” – nyilatkozta portálunknak László Endre, a Joannes Kájoni Kereskedelmi Iskolaközpont gólyabáljának egyik szervezője.
Egyetlen orvosság létezik a szélsőjobboldal előretörése ellen, éspedig az, ha elmegy a magyarság szavazni annak jelöltje ellen. Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere kampányzáró beszélgetésre hívta csütörtökön a sajtó képviselőit.
Évek óta terítéken van Csíkszeredában a parkolóház-építés ügye. Most a város egy megvalósíthatósági tanulmány elkészíttetését tervezi, hogy kiderüljön, lehet-e saját beruházásként létrehozni és működtetni egy ilyen létesítményt.
Pünkösd előtt, június 2–6. közötti fognak dolgozni a Hargita megyei Lóvész és Gyimesfelsőlok megállók közötti vasúti szakaszon, és a munkálatok miatt Csíkszeredát is érintő vonatjáratok menetrendje fog módosulni.
Szabó János festőművész munkáit állítják ki szülővárosában, Csíkszeredában, a Lázár-házban május 15-én, csütörtökön.
Divat és változás címmel nyílik kiállítás szerdán Csíkszeredában, a Mikó-várban, a tárlat a Kiscelli Múzeum közreműködésével jön létre.
Állás- és pályabörze, szakmai tanácsadás, kerekasztal-beszélgetés – egynapos pályaválasztási börzét szervez május 23-án Csíkszeredában a Hargita Megyei Munkaerő-elhelyező és Szakképző Ügynökség, valamint Hargita Megye Fejlesztési Ügynöksége.
A munkát befejezték, most a beüzemeléshez szükséges engedélyeztetés zajlik a Gyimesközéplokon és Gyimesfelsőlokon épült víz- és szennyvízhálózatok esetében. A működtetést szeretnék a több község által létrehozandó cégre bízni, de vannak kérdőjelek.
Noha a várakozással ellentétben nem volt akkora igény a lakótelepi kerékpártárolókra Csíkszeredában, hogy a helyek beteljenek, a városvezetés elégedett ezek működésével. Mivel más lakóövezetekből is igényelték, újabb tárolókat fognak telepíteni.
Borbáth Erzsébet több mint három évtizeden át alakította a gyerekek életét és a közösséget, amelyhez tartozott. Neve összefonódik a csíkszeredai József Attila-iskola alapításával, valamint a moldvai csángó gyermekek csíkszeredai magyar nyelvű oktatásával.
Napokon át a jövő művészeié lesz a csíkszeredai színpad. A Művészeti Egyetemek Fesztiválja (UNSCENE) ötödik kiadásának sajtótájékoztatóján nemcsak a programokról beszéltek, hanem mélyebb gondolatokra is „vetemedtek”.
szóljon hozzá!