Fotó: Veres Nándor
Éneklőbb Erdély címmel kétnapos zenei workshop zajlik a székelyudvarhelyi Bocskai István Református Közösségi Házban. A továbbképző meghívottja dr. Tóth Árpád (kecskeméti Kodály Intézet), a Partiumi Keresztény Egyetem zeneszakának tanára.
2023. szeptember 25., 17:432023. szeptember 25., 17:43
2023. szeptember 25., 17:452023. szeptember 25., 17:45
Az elsősorban óvodapedagógusoknak, tanítóknak, zenetanároknak és általános iskolai kórusvezetőknek szóló eseményen kórustevékenységek zajlanak a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium és a Benedek Elek Pedagógiai Líceum kórusainak, de a program részét képezik még interaktív tevékenységek, zenei játékok pedagógusoknak, kórus- és zeneoktatás-módszertan.
Kedden délután 3 órától kerekasztal-beszélgetést tartanak dr. Tóth Árpáddal.
Az eseményt a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium, a Benedek Elek Pedagógiai Líceum és a siménfalvi Marosi Gergely Általános Iskola szervezi a Partiumi Keresztény Egyetemmel karöltve.
Megússza a 30 millió euró kenőpénz elfogadása miatt alapfokon kapott 11 év és nyolc hónap börtönbüntetést Bukarest ötödik kerületének volt polgármestere, Marian Vanghelie.
Lezárják a Függetlenség utca egy szakaszát munkálatok miatt csütörtök reggeltől – értesíti a gépjárművezetőket és lakókat a polgármesteri hivatal Facebook-bejegyzésben.
Értékes eszközökkel gazdagodott a csíkszeredai Nagy István Művészeti Középiskola: a Katalin-báli adományokból taneszközöket és hangszereket kaptak. A bálozók felajánlásait, két hangszert és tizenhat táblát meg is kapták az iskola diákjai.
Egy székelyudvarhelyi színesfémgyártó üzemben csaptak fel a lángok kedden délután, míg szerda reggel Gyergyószentmiklóson egy lakástűzhöz riasztották a tűzoltókat. Mindkét esetben sikerült gyorsan megfékezni a tüzet.
Nagyobb mennyiségű, lejárt szavatosságú növényvédő szereket foglalt le a rendőrség Székelykeresztúron egy ellenőrzés során kedden – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Fogadóórát tart a nép ügyvédje Csíkszeredában március 27-én, csütörtökön, a megyeháza 15-ös termében, délelőtt fél 11 és délután 2 óra között.
Több székelyudvarhelyi olvasónk jelezte, hogy egyik hónapról a másikra magasabb összeg szerepelt a szemétdíjas számláikon, anélkül, hogy előzetesen részletes tájékoztatást kaptak volna az áremelkedés okáról. Az alábbiakban rávilágítunk erre.
Fotókiállítás nyílik Székelyudvarhelyen csütörtökön: bemutatják a nagyközönségnek a Homoród Fotóklub munkáit – olvasható a Művelődési Ház Facebook-oldalán.
Gyerekeiket egyedül nevelőkön igyekszik segíteni Kézdivásárhely önkormányzata. Az egyszülős kártyát még három napig, március 21-ig lehet igényelni.
Teltházzal és vastapssal fogadta Kézdivásárhely a „hazatérő” Kádár L. Gellértet, a Hunyadi filmsorozat főszereplőjét, aki kendőzetlen őszinteséggel vallott életéről, a forgatási időszakról, illetve a számára általános ismertséget hozó szerepről.
szóljon hozzá!