
Fotó: Gecse Noémi
Vízszintes elosztású fűtés- és vízrendszert vezettek be a csíkszeredai önkormányzathoz tartozó szociális központban a Gyermek sétányon.
2017. szeptember 14., 20:012017. szeptember 14., 20:01
A szociális lakások mellett a hajléktalanszállót, valamint a szegénykonyhát is magába foglaló épület ablakait is újakra cserélték. Már csak az utolsó simítások vannak hátra a korszerűsítő munkálatokból. Ottjártunkkor a négyszintes tömbház előtt halmokban álltak a régi, esetenként rozsdás fűtőtestek, kagylók, ezek helyébe is újakat szereltek be. A földszinten a melegedő és a klubterem ajtajának kicserélésén dolgoztak csütörtökön.
Fotó: Gecse Noémi
Páll Árpád, a csíkszeredai polgármesteri hivatal műszaki tanácsadója elmondta,
Fotó: Gecse Noémi
Előnye a rendszernek, amely már másfél hónapja működik, hogy minden bérlő annyit fizet, amennyit fogyaszt.
Füleki Zoltán, Csíkszereda alpolgármestere hozzátette, a munkálatok befejezése után jöhet szóba a hajléktalanszálló illemhelyének felújítása. Év elején ugyanis arról nyilatkozott, hogy a segélyszervezetek segítségével idén szeretnék még felújítani a fürdőszobát és az illemhelyiségeket, illetve új bútorzatot beszerezni.
Fotó: Gecse Noémi
Hálózati munkálatok miatt csütörtökön több Maros megyei több településen is korlátozzák az ivóvíz-szolgáltatást – közli az Aquaserv vízszolgáltató vállalat.
Egy 15 és egy 16 éves fiú vesztette életét szerda este Medgyesen, miután elütötte őket egy tolatómozdony.
Nem csak a környékbeli falvakból ingázóknak, hanem a Székelykeresztúron élő, a könnyűiparból leépítésre kerülő munkavállalók számára is nehéz lesz elhelyezkedni a helyi munkaerőpiacon, a jelenlegi kínálat alapján.
Nemkívánatos személlyé nyilvánítottak Romániában egy marokkói állampolgárt. A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) szerint a férfi terrorista propagandát terjesztett, és romániai polgárok radikalizálásában is részt vett.
Nem mindennapi eseményre hívták meg a Székelyhont szerdán: 65 éves érettségi találkozóját tartotta a Gábor Áron Iskolaközpont jogelődjének számító Szentegyházi Vegyes Középiskola 1960-61-es tanévben végzett évfolyama.
Szedd magad levendulaszüretet szervez a gyergyószentmiklósi Vidékfejlesztés pénteken délután.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,4 százaléka vett részt szerdán a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (matematikából vagy történelemből) tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A védelmi minisztérium radarrendszere szerdán 13:20-kor egy légi célpontot észlelt az ukrán-román határ közelében, az ukrajnai Vilkove településtől mintegy 30 kilométerre.
Két szállítót is tetten értek kedden a Hargita megyei hatóságok, akik a faanyagok fuvarozásának szabályozásait hagyták figyelmen kívül. Súlyos pénzbüntetés és faanyag elkobzás is következett.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök szerdán kijelentette, abban az esetben egyezik bele a rotációs kormányzásba, ha a PSD adja elsőként a miniszterelnököt.
szóljon hozzá!