
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Autóbaleset történt Csíkcsicsóban pénteken délután, egy személygépjármű egy parkoló autónak ütközött.
2022. november 11., 20:502022. november 11., 20:50
Autóbaleset történt Csíkcsicsóban pénteken délután hat óra körül, a Csíki közlekedési infó Facebook-csoportba feltöltött videó tanúsága szerint a helyszínre több mentőegység is kiszállt.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál megkeresésünkre arról tájékoztattak, hogy egy 47 éves, csíkszeredai nő autójával Csíkszereda irányából az 578-as európai úton haladt át Csíkcsicsón, amikor egy út mellett parkoló autónak ütközött. A baleset pontos körülményeit még vizsgálják. A sofőrt a helyszínen alkoholszondával tesztelték, amelynek eredménye alapján nem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően.
A Hargita Megyei Mentőszolgálat diszpécserszolgálatánál érdeklődve megtudtuk, hogy egy 47 éves nő és egy 13 éves lány enyhébb sérüléseket szenvedett a baleset következtében. A középkorú nő a biztonsági öv miatt mellkastájéki fájdalmakra panaszkodott, 13 éves lánya pedig enyhe fejsérülést szenvedett. Mindkettőjüket beszállították a csíkszeredai kórház sürgősségi osztályára.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken kiadott előrejelzése szerint vasárnap délutánig az egész országban villámlásokkal és viharos széllökésekkel kísért felhőszakadások, jégeső és jelentős lehűlés várható.
Öngyilkos lett a Fehér megyei rendőrség fogdájában az a nő, aki a gyanú szerint a vagyonáért megölte az anyját – közölte pénteken a Szeben megyei ügyészség szóvivője.
A Romániát képviselő Alexandra Căpitănescu bejutott csütörtök este az idei Euróvíziós Dalfesztivál döntőjébe.
Állítólagos bírságokról szóló üzenetekkel próbálnak adatokat kicsalni szélhámosok, a rendőrség fokozott óvatosságra inti a lakosságot.
Ilie Bolojan csütörtökön kijelentette, hogy Romániának a deficit csökkentésére vonatkozó kötelezettségvállalások miatt a közalkalmazotti bérkeretet a bruttó hazai termék (GDP) kicsivel több mint 8 százalékán kell tartania.
Hétfőre hivatalos kormányalakítási tárgyalásokra hívta Nicușor Dan államfő a parlamenti pártok küldöttségeit, annak ellenére, hogy az eddigi informális egyeztetések során nem körvonalazódott működőképes parlamenti többség.
A nagyszebeni gyermekkórház orvosigazgatója szerint az Oltalsósebes melletti erdőben közel kétnapos keresés után megtalált ötéves kisfiú azért maradhatott életben, mert nem érzékelte a veszélyt úgy, mint egy felnőtt.
A fogyatékossággal élő gyermekeknek nyújtott támogatások és az alacsony jövedelmű családok egyes szociális juttatásainak összege 2026 májusától nő; a kedvezményezettek már ebben a hónapban a megemelt összegeket kapják.
szóljon hozzá!