Fotó: Gergely Imre
Ötmillió lejes hitel felvételéről és a korábban felvett 18 milliós kölcsön átütemezésének igényléséről döntött Gyergyószentmiklós képviselő-testülete. Aktualizálták a városfejlesztési stratégiát is, ami újabb utak felújításának előfeltétele.
2025. május 22., 17:402025. május 22., 17:40
Fontos pénzkérdésekről kellett döntenie Gyergyószentmiklós önkormányzati képviselő-testületének csütörtökön. Ez amúgy már nem újdonság: az elmúlt évek meghatározó kérdései – akárcsak az ország legtöbb önkormányzatánál –, hogy a fejlesztési lehetőségeket milyen önrészekből, hitelekből, illetve egyéb forrásokból finanszírozzák.
Ahogy Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármester viccesen megjegyezte:
Ezt egy képviselő felvetésére válaszolta, aki azt vetette fel, hogy amikor még a múlt mandátumban a város felvette a közel 20 millió lej értékű kincstári hiteleket, volt arról szó, hogy
A gyakorlatban erre minimális esély mutatkozik, a képviselő-testület most arról döntött, hogy
A visszafizetnivaló jelenleg 17 millió 829 ezer lej.
Nagy Zoltán megjegyezte, hogy már a költségvetés tervezésekor bíztak abban, hogy
Ugyanakkor, döntöttek 5 millió lej hitel felvételéről is, ami a korábban indult fejlesztések befejezéséhez szükséges. A Fogarasy Mihály középiskola és a tömbházfelújítási program megnövekedett költségeit fogják ebből fedezni. Mivel idén 2-3 millió lej előtörlesztést terveznek,
Fotó: Pinti Attila
A testület elfogadta a 2024-2034-es időszakra vonatkozó Városi Mobilitási Terv és az Integrált Városfejlesztési Stratégia aktualizálását, amely a polgármester elmondása szerint egy újabb nagy volumenű pályázat benyújtásának feltétele, ami által
Jóváhagyták ugyanakkor a folyamatban lévő ivóvízhálózat- és csatornázás korszerűsítés tervezési költségeinek az aktualizálását is.
Ennek kapcsán Zólya László, a közműszolgáltató vezetője elmondta:
Ez azonban nehézkesen működik, eddig csak 350 háztartás végeztette el az átkötést. Zólya megjegyezte, az is tény, hogy mivel a környéken minden ilyen munkát végző cég alvállalkozóként dolgozik a két nagy közmű fejlesztésen, nagyon nehéz gépeket, szakembereket találni, aki az ilyen bekötéseket meg tudná oldani.
Leszögezte viszont, hogy mindaddig nem zárják le az illető utcákban a régi hálózatot, míg mindenkinél meg nem történik az átállás. Fel kellene gyorsítani valahogyan a folyamatot – hangzott el.
A Szociáldemokrata Pártnak (PSD) hat, a Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) négy, a Mentsétek meg Romániát Szövetségnek (USR) négy, az RMDSZ-nek két minisztere lesz az Ilie Bolojan vezette új kormányban. A kabinetnek tagja lesz öt miniszterelnök-helyettes is.
Felborult egy autóbusz vasárnap az A2-es autópálya 50-es kilométerszelvényénél, a Călărași megyei Sărulești településen. Egy felnőtt meghalt, hét gyermek pedig megsérült, egyiküket intubálni kellett.
Jóváhagyta vasárnap az RMDSZ vezetősége az érdekvédelmi szervezet belépését az Ilie Bolojan vezette kormányba, ugyanakkor a leendő kormánytagok névsorát is elfogadta.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai tanácsa vasárnap jóváhagyta az Ilie Bolojan vezette kormány liberális miniszterjelöltjeinek névsorát, hétfőn várhatóan aláírják a koalíciós megállapodást a pártok.
A határrendészek 580.000 dollárt találtak egy Ukrajnából Romániába a sireti határátkelőhelyen keresztül belépő férfi poggyászában – számolt be a Suceava megyei határrendészet tájékoztatása nyomán az Agerpres.
A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) vasárnap figyelmeztetett, hogy a TikTok közösségi médiaplatformon a SRI nevével és logójával visszaélő fiókokat azonosítottak.
Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, a nyolcadik osztályt végzett diákok román nyelvből és irodalomból írásbeliznek.
Azzal a szándékkal utaztunk minap a Beszterce-Naszód megyei Nagysajóra, hogy azonosítsuk és koszorút helyezzünk el Schuth Tibor százados sírjára. A kézdivásárhelyi m. kir. 24. határvadász-zászlóalj utolsó parancsnoka ugyanis ott van eltemetve.
Idén nyáron nem emelkedik az általános áfakulcs – jelentette ki szombati sajtótájékoztatóján a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz.
Országszerte több mint 650 jogosítványt vont be a rendőrség az elmúlt 24 órában végzett ellenőrzések nyomán.
szóljon hozzá!