
Fotó: László Ildikó
Két férfi kórházi ellátásra szorult, miután csütörtök délután egy verekedésben szúrt sebeket kaptak Székelyudvarhelyen, a vonatállomás környékén.
2025. december 11., 19:122025. december 11., 19:12
2025. december 11., 20:422025. december 11., 20:42
A székelyudvarhelyi helyi rendőrség ideiglenesen kinevezett vezetője, Katona Lóránt a Székelyhonnak elmondta, hogy csütörtök délután hat óra körül érkezett a bejelentés, miszerint
A helyszínre riasztott rendőrségi egység szerint több ember összeverekedett, kettőt pedig meg is szúrtak. A mentősök ellátták a sérülteket és kórházba vitték. Az állami rendőrség nyomozást indított, hogy kiderítse, pontosan hogyan történt az incidens.
Fotó: László Ildikó
A helyi rendőrség vezetője nem kívánta megerősíteni lapunknak, hogy fenyőfaárusok között történt-e az incidens, arra hivatkozva, hogy ezt majd a nyomozó hatóságnak kell kiderítenie.
Fotó: László Ildikó
Tény viszont, hogy a verekedés a vasútállomásnál kihelyezett fenyőfáknál történt, helyszíni információink szerint a mentés és helyszínelés idején többen közvetlenül a fenyőfáknál tartózkodtak.
Fotó: László Ildikó
A Hargita megyei rendőrség sajtóirodája a Székelyhonnak csütörtök este megerősítette, hogy a székelyudvarhelyi vonatállomás szomszédságában verekedés történt. Három férfi volt benne, kettő közülük szúrt sebeket kapott. A rendőrség a helyszínen vizsgálódott, hogy kiderítse, pontosan hogyan történt az incidens. Mindhárom férfit kórházba vitték a mentőegységek.
A kezdeti nehézségek és a munkálatok leállása után ismét zajlik a Hatos villa energetikai korszerűsítése. Hargita Megye Tanácsa áthidalta a költségvetési hiányt, így júniusra egy teljesen megújult, energiatakarékos épület várhatja a táborozókat.
Három év szünet után folytatódik az Erdélyi Vállalkozói Iskola+ (EVI+) képzéssorozat – jelentették be pénteken, a képzés első hétvégéjének megnyitóján a partnerszervezetek képviselői Székelyudvarhelyen.
Ahol a hagyományainknak teret adnak, ott a nemzetünknek jövője van, hangsúlyozta Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár az Erdélyi Hagyományok Háza székelyudvarhelyi központjának avatóünnepségén.
Nem sokáig örülhetett zsákmányának pénteken a szomszédos megyéből érkező biciklitolvaj, hiszen a tettét követően mindössze néhány perc múlva elfogták őt a székelyudvarhelyi helyi rendőrök.
Konferenciát szerveztek Székelyudvarhelyen a határon átnyúló jogi segítségnyújtás és áldozatsegítés témájában pénteken. Magyarországi és erdélyi szakemberek osztották meg tapasztalataikat a jogi támogatás és az áldozatok segítésének lehetőségeiről.
Elvesztette az uralmát a jármű fölött és egy útszéli fának csapódott egy autós péntek reggel Árvátfalván. A szerencsétlenül járt sofőr járművébe egy másik, arra közlekedő személygépkocsi is nekiütközött.
A balesetet rögzítő térfigyelő kamerás felvételt látva Székelyudvarhely polgármestere azt írta, hogy kérni fogják a Szejkefürdőn a szigorúbb ellenőrzést, az országos útügynek is jelezve igényüket.
Két személyautó ütközött és sodródott le az úttestről szerdán kora délután a Székelyudvarhely melletti Szejkefürdőn.
Székelyudvarhelyen szerdán újrakezdték a munkálatokat a Bethlen Gábor utcában, és az elkövetkező időszakban többfelé útjavításra, illetve forgalomkorlátozásra kell számítani.
Szinte teljesen megsemmisült egy fűrésztelep csarnoka a szerdára virradó éjszaka keletkezett tűzben Szentegyházán.
3 hozzászólás