
Fotó: Tamás Attila
Egy gazdasági épület melletti füstölő gyulladt ki, és égett le szombaton este Szentegyházán. A késő esti órákban kigyulladt kéményhez riasztották a tűzoltókat.
2015. január 03., 19:162015. január 03., 19:16
2015. január 04., 14:392015. január 04., 14:39
A József Attila utcában levő garázssor melletti épületben nem sokkal 18 óra előtt csaptak fel a lángok. A helyszínre a Szentegyházi Önkéntes Tűzoltó-alakulat egységei vonultak ki a riasztást követő tíz percen belül. Mint a helyszínen elmondták, a tűzesetet az bonyolította, hogy a kigyulladt épület fölött egy magasfeszültségű vezeték volt, amit a helyszínre érkezéskor áramtalanítani kellett, így a város nagy része mintegy 20 percre áramszolgáltatás nélkül maradt.
A tűzesetben nem keletkezett jelentős kár, mindössze a füstölő égett le, az előtte található épületet sikerült a tűztől elszigetelni. Márton Gábor önkormányzati képviselő elmondta: az elsők között érkeztek a tűzhöz, és kimentették a gazdasági épületben tartott állatokat (kecskéket és galambokat). A tűzesetben senki sem sérült meg, az áramszolgáltatást is hamar sikerült visszaállítani.
FRISSÍTÉS:
A tűzoltók vizsgálata alapján a füstölőben keletkezett a tűz, amely átterjedt a szomszédos gazdasági épületre, amelynek az egyik fala égett le 10 négyzetméteres felületen – tájékoztatott Balázs Pál, a Szentegyházi Önkéntes Tűzoltó-alakulat parancsnoka.
A késő esti órákban ugyanakkor egy kigyulladt kéményhez is riasztották a szentegyházi önkéntes tűzoltókat. A Fenyő utcában levő lakóházban a felgyűlt korom és lerakódás miatt kigyúlt a kémény belseje, a szomszédok pedig attól tartottak, hogy a kicsapó lángok más házakra is veszélyt jelentenek. A tűzotókat 11 óra 15 perckor riasztották, a helyszínre kivonult egység pedig hamar megfékezte a tüzet, így nem keletkezett kár – tájékoztatott a szentegyházi tűzoltóparancsnok.
Buszt indít kedden Székelyudvarhelyről Marosvásárhelyre a Székely szabadság napjára a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) helyi szervezete.
Elfogadták a régi épületekre vonatkozó adókedvezményeket Székelyudvarhelyen, és nullára csökkentették a gépjárművek esetében alkalmazott helyi pótadót.
Noha például egy átlagos, kétszobás tömbházlakás értéke az elmúlt tíz évben többszörösére nőtt, mára az ingatlanok árai, valamint a bérleti díjak elértek egy olyan „plafont”, ami fölé már a vásárlók és a bérlők nem hajlandók menni.
A Haáz Rezső Múzeum a Székelyföldi képzőművészek arcképcsarnoka című reprezentatív kiállítás terébe egy rendhagyó eseményre, művészek közötti párbeszédre invitálja az érdeklődőket.
Saját fejlesztésű digitális rendszert vezet be a székelyudvarhelyi városi kórház, amellyel a betegek és hozzátartozóik közvetlenül értékelhetik az ellátás minőségét és a személyzet munkáját. A sürgősségi osztályon már élesítették a platformot.
Nullára csökkentik a gépjárművekre kiszabott helyi pótadót a korábbi években alkalmazott 40–50 százalékról Székelyudvarhelyen. Viszont fontos, hogy ismét a városban jegyeztesse be járművét az is, aki korábban más településen tette meg ezt.
Elsősorban a társaikat rettegésben tartó embereket fogják kilakoltatni a székelyudvarhelyi szociális lakásokból a már megkezdett folyamat során, ugyanakkor a felhalmozott tartozásokat sem tűrik a végtelenségig. Dávid Endre alpolgármestert kérdeztük.
Szintet lép Erdély gasztrofesztiválja 2026-ban: az eddigi gyimesi központ mellett négy új állomással, köztük egy magyarországi helyszínnel bővül a rendezvénysorozat. A szervezők célja nem kevesebb, mint 40 ezer látogató megszólítása.
Megkezdődtek a bontási munkálatok a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál. Ezt követően a magyar állam támogatásával az elbontott részeket újjáépítik, máshol pedig teljes felújítást végeznek.
Elbontott hidak és nagyobb szakaszon felmart aszfaltréteg is jelzi, hogy ismét hozzáláttak a kilenc éve megpályázott udvarhelyszéki nagyberuházás megvalósításához, amely során mintegy 50 kilométernyi utat korszerűsítenek.
szóljon hozzá!