
Legyengült fácántyúkot találtak hétfőn délelőtt Székelyudvarhelyen, a városi kórház területén. A környékünkön ritkának számító madár az épület egy emeleti ablakában üldögélt, majd leesett egy parkoló autóra. Megtalálója, a kórháznál dolgozó Magyari Lajos szerint hosszú ideje nem evett, emiatt kerülhetett ilyen állapotba.
2013. december 09., 17:442013. december 09., 17:44
2013. december 09., 18:032013. december 09., 18:03
Mint Magyari elmondta, egy arra járó jelezte neki a szárnyas ottlétét. Mivel a fácán vad madár, nem könnyű befogni, még akkor sem, ha az éhség miatt legyengült – tájékoztatott, hozzáfűzve, egy halász-vadász barátja segítségével hálóval sikerült megfogniuk. A jövevényt barátja, Gothárd Ferenc vette pártfogásába: első lépésként megetette, így próbálva felerősíteni. Ha sikerül, szabadon engedik, a madár ugyanis nem sérült, nem szorul kezelésre. Hogy honnan kerülhetett ide, nem tudni: 10–15 éve még sűrűbben lehetett itthon fácánt látni, de vidékünkön már nem gyakori faj.
Helyrehozták a megsüllyedt és beszakadt útszakaszt Küsmöd és Siklód között a 135-ös megyei úton, de az elkövetkező egy-két évben nem lesz ott aszfaltozás – tudtuk meg a Hargita Megye Tanácsának vezetőjétől.
Régészeti bemutatókkal, kézműves foglalkozásokkal, rendhagyó tárlatvezetésekkel, koncerttel és fényfestéssel készül a Múzeumok Éjszakájára a Haáz Rezső Múzeum június 20-án Székelyudvarhelyen.
Tiltakozó szülői petíciók, szóbeszédek, kiszivárgott elképzelések, elvetett forgatókönyvek, félelmek és indulatok – nagy feszültség övezi a székelyudvarhelyi iskolahálózat krízisének rendezését.
Tűz keletkezett egy székelyudvarhelyi tömbházlakás második emeleti lakásában a Függetlenség sugárúton szerda délután. A lángokat körülbelül egy óra alatt sikerült megfékezniük a tűzoltóknak.
Új mammográf, korszerű fertőtlenítő-rendszerek, újszülött-szállító inkubátor és több tucat diagnosztikai eszköz került a Székelyudvarhelyi Városi Kórházba az elmúlt években megvalósított európai uniós pályázatoknak köszönhetően.
Hangos szirénaszóra lehettek figyelmesek a székelyudvarhelyiek szerdán délután, miután egy tömbházban keletkezett robbanáshoz és tűzhöz több mentőegységet is riasztottak. A Függetlenség sugárúti helyszínre mi is kiszálltunk, fotókon mutatjuk.
Robbanást követően csaptak fel a lángok egy székelyudvarhelyi tömbház második emeleti lakásában szerdán délután. A lépcsőház füsttel telt meg, a lakók elhagyták a tömbházat.
Megnyitják a székelyudvarhelyi strandot pénteken. Az első napon ingyenes lesz a belépés – közli a székelyudvarhelyi városháza.
Nemzetközi pályázati támogatást nyert a Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítvány (SZKA ). A féléves program a fenntarthatóság, az egészségmegőrzés és a fiatalok jövőbeli készségeinek fejlesztésére összpontosít.
Két diák tartózkodott a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium azon osztálytermében, amelyikben hétfőn reggel levált egy része a mennyezetnek. Szerencsére senki sem sérült meg, az oktatás helyszínét pedig átszervezték.
szóljon hozzá!