
Fotó: Tamás Attila
Mondhatni „feldobták”, színesebbé tették azt a leromlott állapotú szentegyházi kazánházat, amelyre az elmúlt hét folyamán egy ajtót és egy pozitív üzenetet festettek önkéntesek, Mihály Adél festőművész vezetésével.
2015. szeptember 05., 19:372015. szeptember 05., 19:37
2015. szeptember 08., 13:252015. szeptember 08., 13:25
„Kezdeményezésünk célja felhívni a helyiek figyelmét, hogy lehetőségei szerint mindenki tehet valamit a város fejlődéséért. Mi a tanítványaimmal festeni tudunk, ezt próbáljuk a település hasznára fordítani” – nyilatkozta még a múlt héten a projekt ötletgazdája és koordinátora portálunknak.
A mű megálmodói és kivitelezői a jól végzett munkát követően.
Ezek pedig a létesítmény falán az utókornak hagyott szignóik.
Alkotás közben a csapat egyik része...
és a másik.
A közös munka öröme.
„Egy fémszerkezetű kaput festünk, amelynek kulcslyukán átnézve egy gyönyörű táj lesz látható. A művel arra szeretnénk utalni, hogy nem visszafelé kell tekinteni, a zárt ajtók irányába, inkább figyeljünk azokra a lehetőségekre, amelyek olykor megnyílnak előttünk” – mondta el korábban Mihály Adél, hozzátéve, hogy a könnyebb értelmezhetőség érdekében az alkotásokhoz egy-egy kapcsolódó idézetet is csatolnak.
Így néz ki nagyon közelről...
... és egy bizonyos távolságból.
Ez pedig egy kontrasztos nézőpont. Nagyon ráférne az épületre a felújítás, de ez már nem lelkes önkéntesek, hanem a Szentegyházi Polgármesteri Hivatal feladata.
Néhány évvel ezelőtt még nem így nézett ki az épület, csak mint minden más használaton kívüli létesítmény, ennek az állapota is fokozatosan romlott le. Mivel az esővíz-elvezetés nincs megoldva, ezért a falak is nagymértékben rongálódnak, a tetőn pedig fák vertek gyökeret.
Az önkéntesek munkája azonban szemrevaló, és vonzza a tekintetet. Tényleg „feldobták az épületrészt”, ami így pozitív üzenetet hordoz.
A képzőművész ugyan még nem tudja, hova kerül következő festményük – ez még egyeztetés alatt áll –, azonban ötletből nincs hiány – írtuk korábban megjelent cikkünkben. A projekt tehát nem merül ki ennyiben, és nem áll le, úgyhogy várhatóan még több épületet „dobnak fel” hasonló festményekkel.
Édességeket és fülhallgatót próbált ellopni hétfőn délután három kiskorú az egyik székelyudvarhelyi áruházból, azonban a pénztárnál feltartóztatták őket.
Könyvbemutatók, kiállítások, színházi előadás, gálaest és várostörténeti konferencia is szerepel a magyar kultúra napja alkalmából szervezett székelyudvarhelyi rendezvénysorozat programjában, amely január 20. és 24. között várja az érdeklődőket.
Hétfőtől SMS-alapú jegyvásárlási lehetőséget vezet be a székelyudvarhelyi helyi közszállítást működtető Urbana Transport.
Az áramszolgáltatótól kapott tájékoztatás szerint nyolc Hargita megyei településen összesen 19 transzformátorállomás maradt áramellátás nélkül szombat este.
Az Eurotrans Alapítvány legközelebb Udvarhelyszéken nyújt ingyenes segítséget a magyar állampolgárság igényléséhez, beleértve a szükséges fordításokat is.
Közlekedési gondokat okoznak a kátyúk Székelyudvarhely Szejkefürdő felőli kijáratánál, az Orbán Balázs utcában. A félbehagyott munka miatt csaknem járhatatlanná vált az útszakasz, a városháza és a kivitelező viszont dolgoznak a megoldáson.
A jelentős emelések ellenére nem torpant meg az adófizetői kedv Székelyudvarhelyen: szerdán sorokban álltak az emberek a polgármesteri hivatal kasszái előtt. A többségnek az volt a legfontosabb, hogy legalább a tízszázalékos kedvezményt megkapják.
Alig három óra különbséggel két ittas sofőrt is elkaptak a rendőrök Székelyudvarhelyen és Zetelakán a hétvégén.
Több panasz is érkezett az ünnepi időszakban a Székelyudvarhelyi Városi Kórház sürgősségi osztályára. Az intézmény vezetősége javítani szeretne a helyzeten, ám a közösségi médiában tett névtelen bejegyzéseket egyszerűen figyelmen kívül hagyják.
Közel 26 millió lejes beruházássorozaton van túl a Székelyudvarhelyi Városi Kórház. Az intézmény vezetősége és a polgármester nemcsak az elmúlt öt év legjelentősebb eszközvásárlásait összegezte, hanem felvázolta 2026 legfontosabb célkitűzését is.
szóljon hozzá!