Pedás osztály kapta a csodasarkot

•  Fotó: Farkas Antal

Fotó: Farkas Antal

A Benedek Elek Pedagógiai Líceum két első osztályosa is bekerült a legjobb ötvenegy közé a külhoni magyar kisiskolások éve program részeként lezajlott Miénk a város! játékban. A két kisdiák teljesítménye révén az osztály egy csodasarokkal, azaz rengeteg játékkal és könyvvel gazdagodott – ezt Lukács Bence Ákos csíkszeredai magyar konzul adta át pénteken a tanítónőknek.

Bálint Kinga Katalin

2014. január 11., 15:212014. január 11., 15:21

2014. január 11., 15:392014. január 11., 15:39

A Miénk a város! elnevezésű online játék a magyar kormány által meghirdetett 2013 a külhoni magyar kisiskolások éve program részét képezte. A verseny szeptember végétől november közepéig tartott, ennek során különféle feladatokat kellett megoldani: a Kárpát-medencéből benevezett közel kétezer kisiskolás kvízkérdéseket, anyanyelvi, kézműves és kreatív feladatokat kapott, melyeket otthon, szüleik segítségét is igénybe véve oldottak meg. Pontszámaikat növelve végül felépíthettek egy saját, virtuális várost.

A Benedek Elek Pedagógiai Líceum két első osztályosa, Gergely Boróka és Geréb Dorottya is bekerült a legjobb ötvenegy közé, a játék szabályai szerint azonban egy osztály csak egy csodasarkot nyerhetett. A két kislánynak a verseny során készített munkáit kiállították az osztályteremben, hogy az osztálytársak is megcsodálhassák.

A százezer forint értékű csodasarok ajándékait Lukács Bence Ákos pénteken adta át a tanítónőknek, Mircse Zsuzsánnának és Kapusi Emesének – a gyerekek kitörő örömmel fogadták a konzult, aki hóna alatt a színes csocsóasztallal érkezett meg. A csodasarok egy doboznyi fejlesztő és társasjátékot, illetve egy doboznyi könyvet és CD-ket is tartalmazott – ezeket a csodasarkot megnyert Boróka egyenként körbehordozta és megmutatta társainak. A nyeremény a szabályok szerint az osztályé lett, de mindkét nyertes választhatott magának könyvet és játékot is.

A programnak a tervek szerint lesz folytatása: a konzul tájékoztatása szerint a magyar kormány 2014-re a külhoni magyar felsősök évét hirdetné meg.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 19., péntek

Kijavították a megsüllyedt utat Küsmöd és Siklód között, de az aszfaltra várni kell

Helyrehozták a megsüllyedt és beszakadt útszakaszt Küsmöd és Siklód között a 135-ös megyei úton, de az elkövetkező egy-két évben nem lesz ott aszfaltozás – tudtuk meg a Hargita Megye Tanácsának vezetőjétől.

Kijavították a megsüllyedt utat Küsmöd és Siklód között, de az aszfaltra várni kell
Hirdetés
2026. június 19., péntek

Változatos programok a Múzeumok Éjszakáján Székelyudvarhelyen

Régészeti bemutatókkal, kézműves foglalkozásokkal, rendhagyó tárlatvezetésekkel, koncerttel és fényfestéssel készül a Múzeumok Éjszakájára a Haáz Rezső Múzeum június 20-án Székelyudvarhelyen.

Változatos programok a Múzeumok Éjszakáján Székelyudvarhelyen
2026. június 19., péntek

Eggyel kevesebb iskola, de ugyanannyi diák – minden érintett tart a kényszermegoldástól Székelyudvarhelyen

Tiltakozó szülői petíciók, szóbeszédek, kiszivárgott elképzelések, elvetett forgatókönyvek, félelmek és indulatok – nagy feszültség övezi a székelyudvarhelyi iskolahálózat krízisének rendezését.

Eggyel kevesebb iskola, de ugyanannyi diák – minden érintett tart a kényszermegoldástól Székelyudvarhelyen
2026. június 18., csütörtök

Kiderült, mi okozta a székelyudvarhelyi lakásban történt robbanást

Tűz keletkezett egy székelyudvarhelyi tömbházlakás második emeleti lakásában a Függetlenség sugárúton szerda délután. A lángokat körülbelül egy óra alatt sikerült megfékezniük a tűzoltóknak.

Kiderült, mi okozta a székelyudvarhelyi lakásban történt robbanást
Hirdetés
2026. június 17., szerda

A kórházi fertőzések visszaszorítása minden pénzt megér

Új mammográf, korszerű fertőtlenítő-rendszerek, újszülött-szállító inkubátor és több tucat diagnosztikai eszköz került a Székelyudvarhelyi Városi Kórházba az elmúlt években megvalósított európai uniós pályázatoknak köszönhetően.

A kórházi fertőzések visszaszorítása minden pénzt megér
2026. június 17., szerda

Riasztás a Függetlenség sugárútra – helyszíni fotók a székelyudvarhelyi lakásban történt robbanásról

Hangos szirénaszóra lehettek figyelmesek a székelyudvarhelyiek szerdán délután, miután egy tömbházban keletkezett robbanáshoz és tűzhöz több mentőegységet is riasztottak. A Függetlenség sugárúti helyszínre mi is kiszálltunk, fotókon mutatjuk.

Riasztás a Függetlenség sugárútra – helyszíni fotók a székelyudvarhelyi lakásban történt robbanásról
2026. június 17., szerda

Robbanás és tűz egy székelyudvarhelyi tömbházban

Robbanást követően csaptak fel a lángok egy székelyudvarhelyi tömbház második emeleti lakásában szerdán délután. A lépcsőház füsttel telt meg, a lakók elhagyták a tömbházat.

Robbanás és tűz egy székelyudvarhelyi tömbházban
Hirdetés
2026. június 17., szerda

Féláron strandolhatnak a székelyudvarhelyiek

Megnyitják a székelyudvarhelyi strandot pénteken. Az első napon ingyenes lesz a belépés – közli a székelyudvarhelyi városháza.

Féláron strandolhatnak a székelyudvarhelyiek
2026. június 16., kedd

Több száz fiatalt vonna be új programjába az SZKA

Nemzetközi pályázati támogatást nyert a Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítvány (SZKA ). A féléves program a fenntarthatóság, az egészségmegőrzés és a fiatalok jövőbeli készségeinek fejlesztésére összpontosít.

Több száz fiatalt vonna be új programjába az SZKA
2026. június 15., hétfő

Nem állt le az oktatás a leomlott vakolatrész miatt a székelyudvarhelyi iskolában

Két diák tartózkodott a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium azon osztálytermében, amelyikben hétfőn reggel levált egy része a mennyezetnek. Szerencsére senki sem sérült meg, az oktatás helyszínét pedig átszervezték.

Nem állt le az oktatás a leomlott vakolatrész miatt a székelyudvarhelyi iskolában
Hirdetés