
Fotó: Thomas Campean
Villámcsődülettel zárult az Udvarhelyi Fiatal Fórum rendezte Szavazz a sokszínűségre (Vote diversity) elnevezésű program, melyen tizenkét törökországi, illetve egy-egy örmény, grúz és magyarországi fiatal vett részt.
2014. április 28., 16:552014. április 28., 16:55
2014. április 28., 17:112014. április 28., 17:11
A Youth in Action program révén támogatott tapasztalatcsere április 22-én vette kezdetét, célja az európai uniós és nem uniós országok közötti kapcsolat erősítése a fiatalok révén, valamint a csatlakozási lehetőségek megosztása. A fiatalok az egyhetes program során tematikus esteket tartottak, ahol egymás kultúráját – jellegzetes ételeiket, táncaikat, szokásaikat – ismerték meg, illetve nyelvleckéket is adtak egymásnak. „Kirándulást szerveztünk Segesvárra, de városfelfedező túra is volt, melyen helybéliekkel kellett szóba állniuk, szokásaikról, hagyományaikról faggatván az udvarhelyieket” – sorolta Vass Orsolya, az Udvarhelyi Fiatal Fórum elnöke. A csoport helyi civil szervezetekhez, a Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítványhoz és a Gyulafehérvári Caritas székelyudvarhelyi osztályához is ellátogatott, továbbá megismerkedtek a Székelyföldi Legendárium projekttel.
A program zárásaként hétfőn délután villámcsődületet tartottak a Márton Áron téren: a narancssárga pólóba öltözött fiatalok a közelgő európai parlamenti választásokon való részvételre buzdították a járókelőket.
Két különböző tematikájú kiállítás megnyitójára várja az érdeklődőket január 26-án és 27-én a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeum.
Lőrincz Ildikó muzeológus, művészettörténész tart előadást a 20. századi székelyudvarhelyi képzőművészetről szerdán.
Idén meg kell épülnie a negyven férőhelyes bölcsődének a parajdi Mánya-kertben, ám egyelőre csak az épület alapjait lehet látni a helyszínen. A kivitelező a nagy havazások ellenére is dolgozott ottjártunkkor.
Csőtörés javítása miatt több utcában vízszünet lesz január 26-án, hétfőn Székelyudvarhelyen.
Konfliktus alakult ki egy négyfős társaság körében Székelyudvarhelyen, szombaton. Az összetűzés során egy személyt éles eszközzel sebesítettek meg.
A mesterséges intelligencia segítségével kellett képregényt készítsenek a református kollégiumok diákjai, akik jelentkeztek az immár huszonötödik alkalommal, ezúttal Székelyudvarhelyen megszervezett bibliaismereti vetélkedőre.
Székelyudvarhely évszázadai címmel szerveznek várostörténeti konferenciát a református egyházmegye központi hivatalának termében.
Hamarosan pályázatot nyújtanak be a Nagy-Küküllő mentén elképzelt sétány, valamint a csereháti Mária tér megvalósításáért – derült ki a székelyudvarhelyi képviselők soron kívüli ülésén pénteken. Az adóemeléssel kapcsolatban is tisztáztak néhány dolgot.
Elmúltak már azok az idők, amikor az adóhatóságnak nem volt megfelelő rálátása a cégek pénzügyeire, derült ki az RMKT székelyudvarhelyi szervezetének az adózási változások ismertetéséről szóló rendezvényén.
Székelyudvarhelyen, a Polgármesteri Hivatal Szent István termében tartották meg január 22-én, a magyar kultúra napján az Udvarhelyszék Kultúrájáért díjak ünnepélyes átadásával egybekötött gálaestet.
szóljon hozzá!