Megünnepelték a 70 év felettieket Szentegyházán

•  Fotó: Lukácsi Lehel

Fotó: Lukácsi Lehel

A betegek világnapja közelében, vasárnap a Szent András-plébániatemplomban tartott szentmisén kiemelten imádkoztak a nap kedvezményezettjeiért, az idősekért, és kiszolgáltatták a betegek kenetét. A hetven év fölöttiek szentegyházasfalvi ünnepén, a Gábor Áron Művelődési Házban idén a pedagógusokat személyesen köszöntötték.

Molnár Melinda

2015. február 10., 14:182015. február 10., 14:18

A helyi római katolikus plébánia, a Szent Gellért Alapítvány és a művelődési ház közös rendezvényén György László kultúrigazgató mondott köszönetet a nagyszámú helybéli és az alkalomra hazatért ünnepeltnek hosszú életük tapasztalataiért: megszerezték azt a bölcsességet, amellyel „helyre tudják tenni a dolgokat”. Azt kívánta, hogy egész évben érezzék a fiatalabbak figyelmésségét, és csendes békességben élhessenek.

Rusz Sándor polgármester kiemelte: a szépkorúak és az ünnepelt pedagógusok megérdemlik eme, csak róluk szóló napot. A nyugalmazott tanítók, tanárok ma is megbecsült tagjai a társadalomnak, akiknek sokszínű feladata előtt illik tisztelegni. Az idősebbek sok mindent jobban tudnak, és vannak, amiket csak ők tudnak. Akiknek szükségük van rá, azoknak jusson támasz, hogy lehetőleg örömteli életet élhessenek – bajaik ellenére is élvezzék minden pillanatát. Az emléklap és virág azoknak a tanügyieknek szólt, akik a településen dolgozták le életük javát.

Svella Magdolna, Egyed Mária, Kiss Teréz, Kádár Anna, Végh Albert, Molnár Mária és Kádár Levente személyesen vette át a csokrot, Ács Erzsébet Szovátán gondozza édesanyját. Nevükben Kádár Levente nyugalmazott iskolaigazgató szólt. Különös szeretettel köszönte meg azok munkáját, akikkel ötven éven át együtt dolgozott – nemcsak az oktató-nevelő munkában, de a kulturális tevékenységekben is. Olyan alapot próbáltak teremteni a folyamatosan bővülő iskolahálózatban, amellyel tanítványaik megállják helyüket az életben. Közülük 127-en végeztek egyetemet. Többen a tanügyi pályát választották. Számos katolikus pap és sok mérnök végzettségű dolgozik Erdély különböző városaiban, de a szegedi, budapesti és bécsi tudományegyetemekre is eljutottak. Név szerint emlékezett meg azokról, akik már nincsenek az élők sorában, és hálát mondott a szülőknek, amiért támogatták tevékenységüket. A Szent Gellért Alapítvány elnöke, György Attila azt is megköszönte, hogy azokban az évtizedekben, amikor a hitéletet tiltották, találékonyak voltak, hogy a maiak szülei mehessenek a templomi ünnepségekre.

Az ünneplés második részében a helyi műkedvelő csoportok ajándékműsorral kedveskedtek. Fellépett a Vigyorgók Színtársulat, a Hüpürcsös Néptáncegyüttes, a kultúrház moderntánc-csoportja. Konrád Imre nótaműsorát a helyi népi hangszeresek kísérték. A hozzátartozók pedig virággal ajándékozták meg hetven év fölötti szeretteiket.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 22., csütörtök

Kiállítják Siklódy Ferenc munkáit Székelyudvarhelyen

Székelyföld neves képzőművészeinek portréit mutatja be Siklódy Ferenc kiállítása, amelyet január 26-án nyitnak meg a Haáz Rezső Múzeumban, Székelyudvarhelyen.

Kiállítják Siklódy Ferenc munkáit Székelyudvarhelyen
Hirdetés
2026. január 21., szerda

Hamarosan befejezik a korondi bölcsőde építését, ősztől már meg is nyitnák

Kívülről már jól néz ki a Korondon épülő bölcsőde, de a belső részen még több apró munkálatot kell elvégeznie a kivitelezőnek, ugyanakkor a tereprendezés is hátravan. A község vezetősége a következő tanévtől már megnyitná a létesítményt.

Hamarosan befejezik a korondi bölcsőde építését, ősztől már meg is nyitnák
2026. január 21., szerda

Esküvői kiállítással várják az érdeklődőket Székelyudvarhelyen

Két, egymáshoz szorosan kapcsolódó, esküvőre fókuszáló eseményt is szerveznek Székelyudvarhelyen: szerdán esküvőfotókból nyílik tárlat, hétvégén pedig esküvő kiállítást tartanak.

Esküvői kiállítással várják az érdeklődőket Székelyudvarhelyen
2026. január 21., szerda

Adóemelések: a fogyatékkal élőket sújtó döntések a legelkeserítőbbek

A kisvárosok és községek elöljárói is aggodalommal figyelik a 2026-os adóemelések hatásait. Úgy látják: a kormányzati döntés éppen a legkiszolgáltatottabb rétegeket, köztük a fogyatékkal élőket bünteti a leginkább.

Adóemelések: a fogyatékkal élőket sújtó döntések a legelkeserítőbbek
Hirdetés
2026. január 20., kedd

Több lábujját kellett amputálni fagyási sérülés miatt egy embernek Udvarhelyen

Az elmúlt napokban a rendkívüli hideg miatt több ember is kórházi kezelésre szorult Hargita megyében, főként kihűlés és fagyási sérülések következtében.

Több lábujját kellett amputálni fagyási sérülés miatt egy embernek Udvarhelyen
2026. január 19., hétfő

Három kiskorú tolvajt értek tetten az egyik székelyudvarhelyi áruházban

Édességeket és fülhallgatót próbált ellopni hétfőn délután három kiskorú az egyik székelyudvarhelyi áruházból, azonban a pénztárnál feltartóztatták őket.

Három kiskorú tolvajt értek tetten az egyik székelyudvarhelyi áruházban
2026. január 19., hétfő

Többnapos programsorozattal ünneplik a magyar kultúra napját Székelyudvarhelyen

Könyvbemutatók, kiállítások, színházi előadás, gálaest és várostörténeti konferencia is szerepel a magyar kultúra napja alkalmából szervezett székelyudvarhelyi rendezvénysorozat programjában, amely január 20. és 24. között várja az érdeklődőket.

Többnapos programsorozattal ünneplik a magyar kultúra napját Székelyudvarhelyen
Hirdetés
2026. január 18., vasárnap

SMS-jegyvásárlás indul a székelyudvarhelyi buszokon

Hétfőtől SMS-alapú jegyvásárlási lehetőséget vezet be a székelyudvarhelyi helyi közszállítást működtető Urbana Transport.

SMS-jegyvásárlás indul a székelyudvarhelyi buszokon
2026. január 17., szombat

Áramszünet nyolc településen, több mint 1500 fogyasztó érintett

Az áramszolgáltatótól kapott tájékoztatás szerint nyolc Hargita megyei településen összesen 19 transzformátorállomás maradt áramellátás nélkül szombat este.

Áramszünet nyolc településen, több mint 1500 fogyasztó érintett
2026. január 16., péntek

Ingyenes segítséget nyújtanak a magyar állampolgárság igényléséhez Udvarhelyszéken

Az Eurotrans Alapítvány legközelebb Udvarhelyszéken nyújt ingyenes segítséget a magyar állampolgárság igényléséhez, beleértve a szükséges fordításokat is.

Ingyenes segítséget nyújtanak a magyar állampolgárság igényléséhez Udvarhelyszéken
Hirdetés