Egyesek több, mások kevesebb bérleti díjat fizetnek az udvarhelyi barompiacon

•  Fotó: Barabás Ákos

Fotó: Barabás Ákos

Drágultak a területfoglalási díjak a székelyudvarhelyi barom-, illetve bolhapiacon – állítja több árus is. Ezzel szemben a polgármesteri hivatal azt közölte, nem történtek változások. A városháza egyébként korszerűsítést tervez a vásártéren.

Fülöp-Székely Botond

2017. február 09., 22:222017. február 09., 22:22

Információink szerint az utóbbi napokban több ellenőrzést is tartottak a polgármesteri hivatal munkatársai a székelyudvarhelyi barom- és bolhapiacon, egyebek mellett azt vizsgálva, hogy az árusok befizették-e a bérleti díjakat. Az eladókat kedden kerestük fel, közül néhányan azt állították, hogy a hivatal drágította a tarifákat. Sőt olyan is volt, aki arra panaszkodott, sok esetben nem árul annyit, hogy a megemelt illeték dacára megérje elmenni a piacra. Ezt a kijelentést a bolhapiacon kereskedők tették, ugyanakkor akik gabonát kínáltak, úgy tudják, semmilyen változás nem történt.

Újabb csavar a történetben, hogy a polgármesteri hivatal sajtóosztálya is azt közölte, az önkormányzati képviselők által 2016-ban elfogadott árak vannak érvényben. Arra a kérdésünkre, hogy egyesek miért érzékeltek drágulást, míg mások nem, csak annyit válaszoltak, sejtéseik vannak, de még nem akarnak erről beszélni: egyelőre ellenőrzéseket tartanak, nem szeretnének senkit lopással, vagy visszaéléssel meggyanúsítani. Azt ígérték, hogy beszámolnak a helyzetről, amint lesz eredménye a vizsgálatoknak.

A polgármesteri hivatal sajtóosztályától azt is megtudtuk, hogy nagyszabású beruházást terveznek a vásártéren. Felépítenének egy adminisztrációs épületet, bevezetnék az ivóvizet, a villanyt, valamint a közvilágítást is megoldanák. Ezenkívül leaszfaltoznák a tér hátsó részét, és keresik a megoldást, hogy parkolókat hozzanak létre a Budvár utcából nyíló bejáratnál.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 17., péntek

Könyvtári érdekességeket mutat be Róth András Lajos

Róth András Lajos nyugalmazott könyvtárőr tart előadást április 21-én, kedden Székelyudvarhelyen.

Könyvtári érdekességeket mutat be Róth András Lajos
Hirdetés
2026. április 16., csütörtök

Jubilál a csendőrség: egyenruhában és civilben is együttműködve

Sporteseményekkel ünnepelt csütörtökön az idén 35 éves Hargita Megyei Csendőr-főkapitányság székelyudvarhelyi egysége. A cél az volt, hogy még jobban összekovácsolódjon a csapat, és fejlesszék kapcsolataikat a többi hatósággal.

Jubilál a csendőrség: egyenruhában és civilben is együttműködve
2026. április 16., csütörtök

Székelylengyelfalván találkoznak az udvarhelyszéki egyházi kórusok hétvégén

Egyházi kórusok találkozóját szervezik meg Székelylengyelfalván: a székelyudvarhelyi főesperesi kerület kórusainak 26. találkozóján mintegy 430 résztvevő és 18 kórus lép fel április 18-án, szombaton.

Székelylengyelfalván találkoznak az udvarhelyszéki egyházi kórusok hétvégén
2026. április 15., szerda

Elhagyta a barlangját a sóskúti diákszálló közelében telelő hárombocsos anyamedve

Távozott a Székelykeresztúrhoz tartozó Sóskút közelében telelő hárombocsos anyamedve, amelynek ottlétéről február elején szereztek tudomást a hatóságok. A nagyvadak üregét szerdán tömték be a vadászok, illetve a polgármesteri hivatal munkatársai.

Elhagyta a barlangját a sóskúti diákszálló közelében telelő hárombocsos anyamedve
Hirdetés
2026. április 15., szerda

Terület- és ingatlancserékkel látnak hozzá Homoródfürdő fejlesztéséhez

Területeket és ingatlanokat cserélt Hargita Megye Tanácsa és a szentegyházi önkormányzat Homoródfürdőn a település turisztikai fejlesztése érdekében. A jelenlegi helyzetről, a fejlesztési stratégiáról és a kihívásokról is érdeklődtünk.

Terület- és ingatlancserékkel látnak hozzá Homoródfürdő fejlesztéséhez
2026. április 15., szerda

Az idei gyümölcstermés pótolhatja a tavalyi kiesést

A fagykárok szempontjából legkritikusabb időszakot megúszták idén a gyümölcsöskertek, ha kitartanak a kedvező körülmények, jó lesz az idei termés. Az is körvonalazódik, hogy miért nem kaphatott kártérítést múlt évre a gyümölcstermesztők egy része.

Az idei gyümölcstermés pótolhatja a tavalyi kiesést
2026. április 14., kedd

Az Osztrák–Magyar Monarchia idejéből származó vasúti sín került elő Székelyudvarhelyen

Több mint százéves, még az Osztrák-Magyar Monarchia idejéből származó sínt szedtek fel Székelyudvarhelyen, a Vásártér utcai vasúti átkelőnél. Várhatóan jövő hónapban felújítási munkálatok kezdődnek.

Az Osztrák–Magyar Monarchia idejéből származó vasúti sín került elő Székelyudvarhelyen
Hirdetés
2026. április 14., kedd

Újraindult az útfelújítás Székelyudvarhely Szejkefürdő felőli kijáratánál

Ismét dolgoznak a munkagépek az Orbán Balázs utca Szejkefürdő felőli kijáratánál, öt héten belül be kell fejezni a felújítást – közli Szakács-Paál István, Székelyudvarhely polgármestere.

Újraindult az útfelújítás Székelyudvarhely Szejkefürdő felőli kijáratánál
2026. április 13., hétfő

Textil- és elektronikaihulladék-gyűjtést szerveznek Szentegyházán

Textil- és elektronikai hulladékgyűjtést szerveznek Szentegyházán, ahol április közepén két alkalommal is leadhatják a lakók a feleslegessé vált holmikat.

Textil- és elektronikaihulladék-gyűjtést szerveznek Szentegyházán
2026. április 10., péntek

Nem tiltják ki a játéktermeket Székelyudvarhelyről, de szabályozzák a működésüket

Hamarosan négyzetméter-alapon kiszámolt összegért válthatják ki éves működési engedélyüket a székelyudvarhelyi játékterem- és fogadóiroda-tulajdonosok – derült ki a lakossági fórumon, ahol a szerencsejátékokat szabályozó tervezetet is bemutatták.

Nem tiltják ki a játéktermeket Székelyudvarhelyről, de szabályozzák a működésüket
Hirdetés